• YARIM ALTIN
  1.630,00
  % -2,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338103,511
  % 8,37
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Telefon Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Telefon Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen telefonlar aynı zamanda herkesin elinde bulunan lüks ürünlerden de biri olarak biliniyor. Çoğu kişi son çıkan telefon modellerinden almak adına ciddi borçlanmalar altına girdiğinden dolayı devlet telefon alırken sunulan taksit imkânlarına belirli bir sınırlama getirerek borçlanmaların önüne geçmeye çalışıyor. Kredi kartı ile taksitlendirilerek alınan telefonlara yasak getirilmesinden sonra bankalar tüketici kredisi adı altında Telefon Kredisi sunmaya başladılar. Ancak telefon almak için çekilecek olan kredi sadece büyük teknoloji mağazalarında geçerli olabiliyor.

[mavi_baslik] Telefon Kredisi Nasıl Alınır? [/mavi_baslik]

Çeşitli bankalarla anlaşmalı bir şekilde sunulan Telefon Kredisi nasıl alınır, hangi bankalar bu krediyi veriyor sorularının cevabını almak isteyen kişilerin öncelikle büyük teknoloji mağazalarına gitmeleri gerekiyor. Teknosa, Media Market, Vatan Bilgisayar gibi mağazalardan birine giderek buradan seçilecek olan telefon markasına göre mağazada kasada kredi çekimi yapılabiliyor.

Eskiden tek çekim şeklinde kredi kartı ile alınan telefon ve diğer cihazlar daha sonra bankaya gidilerek tüketici kredisine dönüştürülebiliyordu. Bu uygulamanın geride kalması ile birlikte telefon kredisi almak isteyen tüketiciler gittikleri elektronik mağazasından telefon ücreti tutarınca en az 12 en fazla ise 36 aylık ödeme planları ile tüketici kredisi alabiliyor. Sadece telefon almak için değil bilgisayar, kamera ve diğer bütün elektrikli cihazlar içinde tüketici kredisi alınabiliyor.

Telefon Kredisi

Telefon Kredisi

Tüketici kredisi alarak cep telefonu ya da diğer elektronik eşyalardan birine sahip olmak isteyen kişilerin öncelikle gittikleri mağaza içerisinde kurulu olan banka noktalarına gitmesi gerekiyor. Banka noktasına ulaştıklarında ise kredi başvurusu yapmak adına ellerinde bulunan telefondan kısa mesaj ile başvuru yapabiliyorlar. Başvurunun onaylanmasının ardından banka noktası üzerinden girilecek bilgiler eşliğinde kredi alınabiliyor. Alınan kredi ise bankadan bankaya değişen faiz oranları uyguluyor. Eğer 12 ay ve daha az bir zaman dilimi içerisinde ödeme yapacağınıza dair bilgi vermişseniz faiz oranları daha az yansıtılıyor. 36 aya yakın olan ödemelerde ise taksit miktarları düşüyor ancak faiz oranları artıyor.

[mavi_baslik] Telefon Kredisi Veren Bankalar ve Tekno Marketler Hangileri? [/mavi_baslik]

Telefon kredisi veren bankalar genellikle tekno marketlerin anlaşmalı olduğu bankalar olarak karşımıza çıkıyor. Yani telefon kredisi almak için kendiniz özel olarak bir banka seçmiyorsunuz. Gittiğiniz büyük teknoloji mağazaları sizler için bu bankalarla anlaşmalı bir hizmet sunuyor. Türkiye üzerinde hizmet veren teknoloji mağazalarına bakıldığında ise üç farklı mağazanın tüketicileri için banka kredisi sunduğu görülüyor. Henüz ufak çaplı işletmelerde yaygınlık kazanmayan bu yöntem için şu adreslere yönelmeniz gerekiyor:

 1. [mavi_baslik]Teknosa- ING Bank[/mavi_baslik]

  Teknosa şubelerine gitmişseniz ve seçtiğiniz telefon ya da cihazlar için krediye ihtiyacınız varsa ING Bank ile anlaşmanız gerekiyor. Bu banka kesintisiz ve masrafsız bir şekilde 500 TL ile 15.000 TL arasında kredi verebiliyor. Başvuru yapabilmek içinse Teknosa mağazası içerisindeki İNG Bank kısmına gitmeniz ve telefonunuzdan TEKNOSA yazıp, boşluk bırakıp, TC. kimlik numaranızı yazarak 2229’a kısa mesaj göndermeniz gerekiyor.

Mesajınıza gelen onayla birlikte TEKNOSA içerisinde yer alan banka şubesi üzerinden kimliğinizi doğrulatarak dijital ortamdan sizinle paylaşılacak olan kredi bilgilerinizi öğrenebiliyorsunuz. Daha sonra mağaza içerisinden kredi aldığınıza ve ürünü aldığınıza dair bir imza atarak işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Çekeceğiniz kredi miktarına göre Teknosa içerisinde yapacağınız bütün ödemeler bu kredi ile yapılmaktadır. Kredi ödemelerini ise yine bankanın ATM ve ya şubelerinden yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de yapmaya başlayabilirsiniz.

Teknosa içerisinde çekeceğiniz kredi miktarı için ING Bank 48 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Çekeceğiniz kredi miktarınca Teknosa mağazalarından alışveriş yapmanız gerekmektedir. Aksi halde krediden az miktarda yapacağınız alışverişlerde üste kalan para iade edilmeyecektir. Krediniz alacağınız ürün tutarının da altında olmamalıdır. İnternetten yapılacak alışverişler içinse kişilerin gelir belgeleri ve kimlikleri ile ING Bank şubelerine gitmesi gerekmektedir. Daha detaylı bilgilere banka şubelerinden ve internet şubesinde de ulaşılabilmektedir.

 1. [mavi_baslik]Media Market- Denizbank[/mavi_baslik]

Media Market üzerinden yapılacak alışverişlerde kredi çekmek isteyenlere Denizbank hizmet vermektedir. İhtiyaç kredisi altında sunulan telefon kredisi başvurusu için Media Market içerisinde bulunan Denizbank stantlarına gitmek gerekir. İnternet üzerinden Denizbank internet bankacılığına giriş yaparak karşınıza çıkan sayfa üzerinden TC. kimlik numaranızı ve telefon bilgilerinizi girerek başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunun ardından onay almışsanız Denizbank standı üzerinden çekeceğiniz krediyi temin edebilirsiniz. Bundan önce kimliğinizi vererek kimlik onayı işlemini yapmanız gerekecektir. Kaç aya kadar taksit imkanı istediğinizi belirleyerek uygun bir ödeme tablosu çıkarabilirsiniz.

36 aya kadar taksit seçeneği sunan Denizbank diğer ihtiyaç kredilerine yaptığı ödeme miktarınca teknoloji kredisi vermektedir. Krediniz Media Market içerisinde geçerli olduğundan dolayı alacağınız ürün miktarınca kredi başvurusu yapmanız gerekir. Ürün fiyatından daha az kredi alamazsınız. Kredi ödemelerini ise Denizbank şubelerinden, internet üzerinden ya da ATM’lerden yapabilirsiniz.

 1. [mavi_baslik]Vatan Bilgisayar, Bimeks, Gold Bilgisayar- Odeabank[/mavi_baslik]

Odea Bank ile anlaşması olan bu üç teknoloji mağazasından alacağınız telefon ya da diğer cihazlar için kredi çekebilirsiniz. Nakit Hazır Kredi Başvurusu olarak da karşınıza çıkabilecek olan bu kredide 3 ila 48 ay arası taksitlendirme seçeneğiniz bulunmaktadır. Faiz oranları belirli olan Odeabank’ta dosya ve sigorta masrafları da kredi miktarına dahil edilerek sizlere sunulacaktır. Bazı durumlarda kişilerden gelir belgesi de istenebilmektedir. Eğer Odeabank müşterisi iseniz çekmek istediğiniz kredi hesabınıza aktarılacaktır. Ancak Odeabank müşterisi değilseniz banka şubelerine gitmeniz ya da PTT şubelerine gitmeniz gerekebilir. İnternet üzerinden Odeabank sayfasına gelerek buradan TC. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girerek işlemlere başlayabilirsiniz. Ödemelerinizi ise banka şubelerinden, ATM’lerden ve internet üzerinden yapabilirsiniz.