• YARIM ALTIN
  1.630,00
  % -2,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  337899,673
  % 7,25
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Banka Hesabı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Banka Hesabı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Banka şubelerinden kolaylıkla açtırabildiğimiz banka hesapları, hem birikimlerinizin banka güvencesinden saklanmasını sağlamakta hem de bu birikimlerinizi dilediğiniz gibi harcamanızın önünü açmaktadır. Bireysel, ticari ya da birikim hesabı olarak açtırabileceğiniz bu hesaplarda, bankadan bankaya göre değişen bazı hesap işletim ücretleri de bulunmaktadır. Bundan dolayı, birikimlerinizin hangi bankada koruma altına alınacağını ya da her ay düzenli olarak yatan maaşınızın hangi banka üzerinden sizlere ulaştırılmasını istiyorsanız, bu duruma son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Banka Hesabı Açmak için ise sizden talep edilecek tek belge nüfus cüzdanınızdır. Bunun dışında herhangi bir belge ya da şart kesinlikle aranmamaktadır.

[mavi] Banka Hesabı Açmak İçin Sadece Nüfus Cüzdanı Yeterlimidir ? [/mavi]

Her ne kadar nüfus cüzdanı ile başvurular yapılıyor olsa da, bazı bankalarda öğrencilere yönelik açtırılacak olan hesaplardan, işletim ücreti kesilmemesi için öğrenci belgesi talebi olabilmektedir. Eğer bu şekilde bir banka hesabı açmak istiyorsanız ve üniversite öğrencisiyseniz, tek yapmanız gereken ya okuduğunuz üniversiteden ya da E-Devlet sistemi üzerinden öğrenci belgenizin çıktısını almak ve kimliğiniz ile birlikte banka şubesine başvurmaktır. Böylelikle aynı gün hesabınız açılacak ve hesap cüzdanınız sizlere teslim edilecektir. Fakat, alışverişlerinizde ve ATM noktalarında kullanacağınız banka kartınız, yaklaşık olarak 10 gün içerisinde adresinize posta yolu ile gönderilecektir.

Banka Hesabı Açmak

Banka Hesabı Açmak

[mavi] Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar [/mavi]

Yasal düzenlemeler ile birlikte banka hesabı açmak için başvuru yapanlardan ve kullandığı mevcut hesabı olan kişilerden herhangi bir hesap işletim ücreti alınmaması gerekmektedir. Fakat birçok banka bu duruma uymak yerine farklı isimler ile kesinti yapmaktadır. Bunun yanı sıra, hiçbir şekilde hesap işletim ücreti almayan hatta havale ve eft gibi işlemlerinizden de para almayan bankalar bulunmaktadır. Bu bankaları ve hizmetlerini şu şekilde sıralamamız mümkündür.

[turuncu]#[/turuncu]QNB Finansbank Enpara: Enpara ismi ile sundukları masrafsız bankacılık hizmeti ile büyük ses getiren QNB Finansbank, banka hesabı açmak isteyen müşterilerinin yalnızca internet üzerinden başvuru yapmalarını talep etmektedir. Enpara başvurusunu internet üzerinden yapan kullanıcılar, hesap kartlarını 10 gün içerisinde girmiş oldukları adresten teslim alacaktır. Teslim aldıkları günden itibaren kullanıma açılacak olan kart ile birlikte, yapacağınız tüm para transferi ya da ödeme işlemleri için hiçbir şekilde ücret ödemek durumunda da kalmayacaksınız.

[turuncu]#[/turuncu] Kuveyt Türk Senin Bankan: Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın dijital bankacılık hizmeti olan Senin Bankan, doğrudan internet üzerinden başvuruları kabul etmekte ve belirteceğiniz adrese de kurye yardımı ile kartınızı göndermektedir. Kartınızı kullanmaya başladıktan sonra, ayda bir kere geçerli olmak üzere farklı banka ATM noktalarından para yatırma ve çekme işlemini ücretsiz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda havale işlemlerinden de herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

[turuncu]#[/turuncu]Türkiye İş Bankası Banka Hesabı: İş Bankası şubelerinden hesap açmak isteyen kişiler, kimlikleri ile ya da öğrenci olduklarına dair belgeleri ve kimliklerini yanlarına alarak banka hesabı açmak için başvuruda bulunabilirler. Banka şubelerinden yapılacak başvuru işleminin ardından kullanacağınız hesabınızdan hesap işletim ücreti kesinlikle alınmayacaktır.

[turuncu]#[/turuncu]Garanti Bankası Vadesiz Mevduat Hesabı: Garanti Bankası, yasal düzenlemelerden dolayı şuan için hiçbir müşterisinden herhangi bir hesap işletim ücreti talep etmemektedir. Hesap açılışları için banka şubelerinden kimlik ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Banka hesabı açmak isteyen kişiler için herhangi bir ücret talep etmeyen, buna ek olarak da hesap işletim ücreti ile birikimlerinizin azalmasına sebep olmayan bankaları bu şekilde sıralayabiliriz. Sizler de tercihlerinizi bu bankalardan yana kullanarak, hem kolay bir şekilde bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilir hem de herhangi bir masrafa katlanmamış olabilirsiniz.

Hesap işletim ücreti iadesi nasıl alınır? adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.