• YARIM ALTIN
  1.578,00
  % 1,12
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  470171,268
  % 0,68
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kredi Kullanmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

Kredi Kullanmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum gereği vatandaşlar her geçen gün biraz daha fazla nakit ihtiyacı duymaktadır. Bu nakit ihtiyacının karşılanabilmesi için para talebinde bulunabileceğiniz en güvenli kurum ve kuruluşlar bankalardır. Bunların başında da kredi kullanmak gelir. Bankaların günümüzde çoğu insan tarafından yanlış olan bir algısı vardır. Nedense bankalar için cebimizdeki parayı zorla almaya çalışan oluşumlar olarak nitelendiren kişilerin sayısı çok fazla . Bankalar evet belki verdikleri parayı sizden geri alırken belli bir miktarda faiz uygulaması kullanmaktadır. Ancak şu da bir gerçektir ki günümüzde en yakınınızdan bile borç para istemeniz sizi son derece zorlayacaktır.

Kredi Kullanmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

Kredi Kullanmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

[mavi_baslik] Kredi kullanmak isteyenler için öneriler [/mavi_baslik]

Utanmadan sıkılmadan para isteyebileceğiniz tek kurum ve kuruluş bankalardır. Bu bilinci kaybetmemekte fayda var. Bizle ise size kredi kullanmak istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı altın kurallardan bahsedeceğiz. Kredi kullanmak iyi bir analiz ve gelir hesaplamasından geçmek zorundadır. İstatistikler ülkemizde çok sayıda kredi müşterisi olduğunu göstermektedir.

Düşen kredi faizleri, kredilerle ilgili bankaların yapmış olduğu erteleme ödemeli vb. kampanyalar bireylerin krediye olan taleplerini her geçen gün arttırmaktadır. Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği‘ nden alınan verileri göre tüketicilerin bankalara olan toplam borcu 224 milyar TL ye yaklaşmış vaziyette. Bu durum o kadar ciddi bir rakam ki daha etkili olması için ifade etmek gerekirse hemen hemen 75 milyon nüfusu olan ülkemizde her ay yaklaşık olarak 14 milyon kişi bankalara kredi taksiti ödemektedir. Aynı zamanda her ay yaklaşık 750 bin kişi kredi talebinde bulunmak için bankalara başvuru yapmakta.

[mavi_baslik] Kredi faiz oranları düşüyor [/mavi_baslik]

Kredilerdeki faiz oranları ülkemizde geçen senelere nazaran büyük bir düşüş yaşamaktadır. 2015 yılının Haziran ayında bankaların kredilerde uyguladığı faiz oranı % 18 seviyelerindeydi. Bu yıl ise Temmuz ayı verileri göz önüne alındığında bankalar aynı krediyi tüketicilere % 12 seviyelerinde kullandırmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası verilerine göre konut kredisi faizlerinde % 30′ un üzerinde bir indirim uygulaması söz konusu. Daha öncesinde konut kredilerindeki % 12,5′ lik faiz uygulamaları bu sene itibari ile % 8,5 gibi büyük bir düşüşe sahne olmuştur.

Tüketiciler her durumda kredi talebinde bulunabilmektedir. Sadece mevcut olan ihtiyaçların karşılanması için değil aynı zamanda mevcut olan borçların yapılandırılıp kapanması için de kredi talebinde bulunulmaktadır.Örneğin zamanında çekmiş olduğunuz taşıt kredisinin ödemelerinde her hangi bir aksaklık söz konusu olduğunda biriken borçlar yeniden yapılandırılarak çekilen kredi  ile kapatılmaktadır.

[mavi_baslik] Kredi kullanmak için nelere dikkat etmelisiniz [/mavi_baslik]

Kredi  almaya karar verdiğinizde öncelikle yapmanız gereken şey kendi gelir hesaplamanızı yapmanız. Çekeceğiniz kredinin aylık ödemeleri gelirinize göre aksamadan ödenebilir özelliklerde olması gerekmektedir. Bunun sonucunda eğer kredi ödemeleriniz zamanında yapamayıp her hangi bir aksama yaşarsanız kredi notunuzda büyük düşüşler yaşamanız mümkün.

Kredi talebinde bulunmadan evvel muhakkak detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Sizin için en [turuncu]ugun faizli kredi[/turuncu]yi bulmanız için bu araştırmayı detaylı bir şekilde gerçekleştirmenizde fayda var. Bu duruma örnek vermek gerekirse 20 bin TL bir krediyi 24 ay vade ile bir kredi çektiğiniz de aylık ödemeniz afaki olarak söylemek gerekirse 1400 TL olacaktır. Asgari ücretin 1380 TL olduğunu düşünürsek bu ücretle çalışan bir bireyin böylesine yüklü bir ödemesi bulunan bir kredi yükünün altına girmesi, kişiyi büyük bir sıkıntıya sokabilecektir.

Çekeceğiniz kredi tutarının masraflarını hesaplarken işlem ve dosya masraflarını da göz önünde bulundurmanızda büyük fayda var. Sürpriz bir şekilde hesaplamadığınız bir yerden bir masraf çıkması planlarınızı bozacak ve sizi sıkıntıya sokabilecektir.