• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  405464,651
  % -2,20
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar – Şartları Nelerdir ?

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar – Şartları Nelerdir ?

18 yaşını tamamlamış ve herhangi bir şehirde üniversite eğitimi alan öğrenciler, gelir belgelerini bankalara sunmadan kolaylıkla kredi kartı hizmeti alabilmektedirler. Bankalar, birçok müşterisine kredi kartı sunarken belirlediği gelir belgesi şartını, sadece öğrenciler ve 25 yaş altındaki gençler için hazırladığı bu özel kredi kartlarında hiçbir şekilde ortaya çıkarmamaktadır. Bunun yanı sıra, bankaların sunmuş olduğu bu kredi kartlarında, hiçbir şekilde banka şubesine gitmenize ya da ek bir belgeyi bankaya sunmanıza gerek olmayacaktır. Öğrenciye Kredi Kartı veren bankalar, tamamen internet üzerinden girilecek bilgileri dikkate alarak başvurunuzu değerlendirecek ve ardından kartınızı adresinize kurye yardımı ile gönderecektir. Kurye, size onaylanan kredi kartınızı sunarken, seçmiş olduğunuz bankanın kayıtlarına gönderilmek üzere kimliğinizin ön ve arka kısmının fotoğrafını da çekecektir.

[mavi] Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartları [/mavi]

Öğrenciye kredi kartı sunan bankalar ve sunmuş olduları kredi kartlarının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

[turuncu]#[/turuncu] Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli: İş Bankası’nın hazırlamış olduğu bu kredi kartında, öncelikli olarak Maximum Kart özellikleri bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde, Türkiye İş Bankası üye işyerlerinden yapacağınız tüm alışverişlerinizde, kredi kartınız için maxi puanlar tanımlanacaktır. Bu puanları da dilediğiniz işyerinde kolaylıkla kullanabileceksiniz. Banka, bu kredi kartı için başvuru yapacak öğrencilerden iki türde başvurularını kabul etmektedir. Bunlardan ilki kimlikleri ve öğrenci belgeleri ile banka şubelerinden başvuru yapmaları diğeri ise Türkiye İş Bankası’nın internet sitesi üzerinden yapılacak olan kredi kartı başvurusudur. Her iki yoldan da kolaylıkla kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Onaylanan kredi kartınız, genellikle ilk limit olarak 500 Türk Lirası karşılıklı olarak size sunulacaktır. Eğer bu limit sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, ilerleyen günlerde yani 3 ay düzenli ödeme yaptığınız dönemden sonra, daha üst bir limite kadar arttırılabilmektedir. Kullanacağınız bu kredi kartında herhangi bir kredi kartı aidatı bulunmazken, internet üzerinden de taksitli alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Her ay belirleyeceğiniz günlerde yapılacak olan hesap kesimi, toplam borcunuz ve toplam borcunuzun dikkate alınarak %40 oranında hesaplanacak olan asgari ödeme tutarı ile tarafınıza bildirilecektir.

Öğrenciye Kredi Kartı

Öğrenciye Kredi Kartı

[turuncu]#[/turuncu]  Yapı ve Kredi Bankası – Play Kart: Üniversite öğrencileri tarafından en çok tercih edilen kredi kartı olan Play Kart, World Kart ayrıcalıkları ile sizlere sunulmaktadır. Banka şubeleri ve internet üzerinden yapacağınız kredi başvurusu ile birlikte, 24 saat içerisinde kartınızın başvuru sonucunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Banka sizlere sunduğu bu kredi kartında asgari ödeme tutarını %30 olarak belirlemiştir. Hesap kesim tarihiniz ise tamamen sizin gelir durumunuzun hangi tarihte elinize ulaştığına göre ve tamamen sizin tercihinize bırakılmıştır.

[turuncu]#[/turuncu]  Vakıfbank – Like Card: Ülkemizin en eski bankalarından birisi olan Vakıfbank, öğrenciye kredi kartı hizmeti için Like Card’ı geliştirmiştir. Bu kredi kartı için başvuru yapmak isteyen üniversite öğrencileri ya da 25 yaş altındaki her gencimiz, doğrudan Like Card internert adresine girerek TC kimlik numaraları yardımı ile başvurularını yapabilirler. Kullanılacak olan Like Card için bankanın belirlediği herhangi bir kullanım bedeli de bulunmamaktadır.

[turuncu]#[/turuncu]  Garanti Bankası – Bonus Genç: Garanti ’nin Bonus Kart özellikleri ile sizlere sunduğu kredi kartı için başvuruları Garanti ’nin internert adresinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Her ay yapacağınız ödemelerin asgari tutarı %40 oranında belirlenecek ve 3 ay düzenli ödeme yapmanızın ardından bankaya başvuru yaparak kredi kartı limitinizi arttırabileceksiniz.

[mavi] Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankaların Şartları Nelerdir? [/mavi]

Öğrenciye kredi kartı hizmeti sunan bankaların şartları şu şekildedir.

[turuncu]#[/turuncu] Kredi notunuzun 1400 seviyesinden aşağı olmaması.

[turuncu]#[/turuncu] Banka sicilinizin sorunsuz olması.

[turuncu]#[/turuncu] Yaş ve öğrenim şartını tamamlıyor olmanız.

[turuncu]#[/turuncu] Diğer bankalardan kullandığınız bir kredi kartı varsa, kullandığınız ve başvuru yaptığınız kredi kartının toplam limitinin, aylık gelirinizin üzerinde olmaması gerekmektedir. (Aylık geliriniz, başvuru sırasında bankaya belirttiğiniz ve belge şartınız bulunmayan gelirdir.)

Bu şartlar ile birlikte bankadan kredi kartı hizmeti alabilirsiniz.