• YARIM ALTIN
  1.636,00
  % -1,83
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  339938,664
  % 7,80
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Banka Kredi Notu Öğrenme – Kredi Notu Kaç Olmalı

Banka Kredi Notu Öğrenme – Kredi Notu Kaç Olmalı

Günümüzde bankalar ile finansal işlem sağlamak isteyen herkes için geçerli olan kredi notu ortalaması birçok kişinin korkulu rüyası haline geldi. Bankalar artık kişilerin finansal işlemlerini sağlayabilmesi için belirli kriterleri inceleyerek işlemlerini yapmaktadır. Bu incelenen veriler sonrasında, bazı kişilerin kredi notları yüksek bazıları ise düşük çıkmaktadır. Kredi notunun yüksek olması, bankalar ile arada ki finansal işlemlerin sağlıklı yürüdüğü ve herhangi bir işlemde sıkıntı çıkmayacağı anlamına gelmektedir. Kredi notu düşük olan kişiler, daha öncesinde bankalar ile yaptığı alışverişlerde sorunlu olan, zamanında ödeme yapmamış kişilerdir, Banka Kredi Notu Öğrenme ile sizlere detaylı bilgilendirme yapacağız.

[mavi]Kredi notunuz sıfırsa korkmayın![/mavi]

Banka kredi notunu bir türlü öğrendiyseniz ve kredi notunuz sıfır çıktıysa aman panik yapmayın. Birçok kişi bankalar ile hiçbir işlem yapmadığında genellikle kredi notu sıfır çıkabiliyor. Bu yüzden sizin bankalar ile çalışmayacağınız veya kredi alamayacağınız anlamına gelmez. Birçok banka bu şekilde kullanıcılara en azından kredi kartı kullanımına izin vermektedir. Kullanacağınız bu kredi kartları ile düzenli ödemeleriniz sonucunda, kredi notunuz yükselecektir. Aman, ödemelerinizi mutlaka zamanında yapın. Zamanında yapmayacağınız ödemelerde maalesef ki kredi notunuz hızlı bir şekilde düşüş gösterecektir.

Banka Kredi Notu Öğrenme – Kredi Notu Kaç Olmalı

Banka Kredi Notu Öğrenme – Kredi Notu Kaç Olmalı

[mavi]Banka Kredi Notu Öğrenme[/mavi]

Daha önceden kredi notunuzu öğrenmediyseniz, Findeks internet sitesi aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu Findeks ile öğrenmek için sisteme TC kimlik numaranız ile kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemlerinde belirteceğiniz telefon numarasına size gönderilen doğrulama kodları aracılığı ile tüm işlemleri belirtilen şekilde yapmanız gerekmektedir.

Sadece findeks değil, herhangi bir sisteme üye olmadan sadece SMS göndererek banka kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell veya Vodafone servislerini kullanıyorsanız. Banka kredi notu öğrenme işlemi:

 • [kirmizi]Telefonunuzun SMS bölümüne girerek[/kirmizi]
 • [kirmizi]Kimlik numaranız ve doğum yılınızı arasında boşluk bırakarak yazınız[/kirmizi]
 • [kirmizi]Yazmış olduğunuz bu mesajı 1122 numarasına göndermeniz yeterli[/kirmizi]

Bu işlemden sonra dakikalar içerisinde kredi notunuz SMS yolu ile iletilecektir.

[mavi]Peki, SMS ile banka kredi notu öğrenme işlemi ücretsiz mi?[/mavi]

Tüm servisler üzerinden yapacağınız banka kredi notu öğrenme işlemi ücreti 9 TL’dir. Bu ücreti, kredi notunuzu öğrendiğiniz her SMS için ödersiniz. Bu yüzden sık sık kredi notunuzu kontrol etmek pek sağlıklı olmayabilir.

[mavi]İnternet bankacılığı ile banka kredi notu öğrenme[/mavi]

Bankaların internet bankacılığı şubeleri veya mobil uygulamaları ile banka kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden krediler bölümüne giriş yapmanız ve bu alandan Findeks risk raporu sorgulaması yapabilirsiniz.

Saydıklarımız sizin için uygun değilse, nüfus kâğıdı yani kimlik bilgileriniz ile birlikte herhangi bir bankaya giderek banka kredi notu öğrenme işlemini müşteri temsilcileri tarafından yaptırabilirsiniz.

[mavi]Kredi notum kaç olursa yüksek kredi çıkar[/mavi]

[turuncu]Kredi notunuzun en az 1500 puan[/turuncu] ve üzeri olması sizin talep edeceğiniz yüksek miktarlarda ki kredilere olumlu cevap gelme olasılığı yüksektir. Banka kredi notu, [turuncu]en fazla 1900 puandır.[/turuncu] Bankalardan daha kolay bir şekilde kredi alabilmek adına kredi notunuza çok dikkat etmeniz gerekmektedir.