• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  407935,309
  % -2,20
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kuveyt Türk Kredi Notu Öğrenme – Kuveyt Türk Kredi Notu Yorumlama

Kuveyt Türk Kredi Notu Öğrenme – Kuveyt Türk Kredi Notu Yorumlama

Kredi Kayıt Bürosu tarafından yürürlüğe konulan kredi notu uygulaması, yaklaşık olarak 30 milyon banka müşterisini yakından ilgilendirmektedir. Bankacılık faaliyetlerinin tamamında büyük bir öneme sahip olan kredi notu, Findeks isimli uygulama sayesinde bireysel sorgulamalara da imkan tanırken, şuan bankalar üzerinden de sorgulamalar yapılabilmektedir. Ülkemizin katılım bankacılığı alanında birçok hizmeti bulunan Kuveyt Türk Katılım Bankası’da, kişilerin internet bankacılığı aracılığı ile kredi notu sorgulaması yapmalarına imkan tanımaktadır. Kuveyt Türk Kredi Notu Öğrenme işlemleri için bankanın internet sitesi üzerinden internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

İnternet bankacılığı hesabına giriş yapan kişilerin karşısına çıkan ekranın sol kısmında birçok menü bulunmaktadır. Bu menülerin en alt kısmında bulunan Findeks Risk Raporu menüsüne giriş yaparak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Kuveyt Türk Kredi Notu Öğrenme işlemleri için bankanın sizden tahsil edeceği ücret miktarı sadece 8,50 Türk Lirası’dır. Bankadaki vadesiz hesabınız ya da kredi kartınızın limitini kullanarak yapacağınız ödeme işleminin ardından sonuç karşınıza çıkacaktır.

Yapmış olduğunuz sorgulama işlemini ekrandan takip ederken, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda kayıtlı olan cep telefonu numaranıza ve e posta adresinize de kredi notu ve kredi sicil sorgulama sonucunuz gönderilecektir. Bundan dolayı hem internet bankacılığı ekranından hem de e posta adresiniz üzerinden inceleme yapmanız ya da sonuçlarınızı çıktı almanız mümkündür.

[mavi] Kuveyt Türk Kredi Notu Yorumlama [/mavi]

Kuveyt Türk Kredi Notu Öğrenme işlemlerinde, internet bankacılığı hesabınızı kullanıp ödeme işlemini yaptıktan sonra, kredi notunuzu ve Findeks Risk Raporu’nuzu inceleyebilirsiniz. Kredi notu artık tüm bireyler tarafından bilinmekte ve öneminin de farkında olunmaktadır. Fakat, risk raporu hakkında birçok kişi net bir bilgiye sahip değildir. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın size sunacağı Findeks Risk Raporu, bankacılık işlemlerinizde geriye dönük 5 yılı kapsamaktadır. Eğer beş yıllık süre boyunca bir kredi ya da kredi kartı kullanmışsanız, her ay için yapılan ödemeleri, gecikmeleri ve alınan cezaları görüntüleyebilirsiniz.

Banka sicili bozuk olduğundan dolayı kredi alamayan kişiler, Kuveyt Türk Kredi Notu Öğrenme işlemlerinden sonra bu risk raporunu detaylıca incelemelidirler. Sonucunuzda takib düşen dosya bölümünde bir borcunuz görünüyorsa, bu borç için sizin ödeme yapmadığınız ya da geciktirdiğinizden dolayı bankaların yasal süreç veya idari takip süreci başlattığını anlamalısınız. Bunun en kötü sonucu da banka sicilinizde kalıcı bir ceza olmasıdır.

Kuveyt Türk Kredi Notu

Kuveyt Türk Kredi Notu

Kuveyt Türk Katılım Bankası internet bankacılığı aracılığı ile yaptığınız kredi puanı sorgulama işlemleri için 0’dan 1900’e kadar bir not size gösterilecektir. Kredi notunuzu ifade eden bu değerin, en az 1500 seviyesinde olmasında fayda vardır. Eğer bu seviye ve üzerinde bir kredi notunuz varsa, banka size hiçbir şekilde sorun çıkarmadan gelir belgenizi gösterdiğiniz durumlarda finansman desteği sağlayacaktır. Fakat, 1500 ve altındaki kredi notu aralıklarında, zaman zaman olumsuz sonuçlanmalar ya da kefil, teminat, ipotek gibi şartlar kişilerin karşısına çıkabilmektedir.

[mavi] Kredi Notu Kaç Olmalıdır? [/mavi]

Kuveyt Türk Kredi Notu Öğrenme işleminden sonra karşınıza çıkan sayılar, belirli aralıklara göre sıralanmaktadır. En riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olarak adlandırılan bu kategorilerde, sırasıyla [turuncu] 1 – 699, 700 – 1099, 1100 – 1499, 1500 – 1699, 1700 – 1900[/turuncu] kredi notu aralıkları dikkate alınmaktadır. Eğer hiçbir şekilde probem yaşamamak istiyorsanız, kredi notunuzun 1500’den aşağıya düşmesine izin vermemelisiniz. Borçlarınızı düzenli ödeyerek ya da kullanmadığınız hesaplarınızı kapattırarak kısa sürede yükselteceğiniz kredi notunuz, bundan sonraki süreçte Kuveyt Türk ya da diğer bankalardan alacağınız tüm işlemlerde önemli bir role sahip olacaktır.