• YARIM ALTIN
  1.578,00
  % 1,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  473625,601
  % 2,71
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Tekstil Bank Kredi Notu Öğrenme – Tekstil Bank Findeks Risk Raporu Nedir

Tekstil Bank Kredi Notu Öğrenme – Tekstil Bank Findeks Risk Raporu Nedir

Türkiye’nin köklü bankalarından birisi olan Tekstil Bank, hizmetlerine ICBC Turkey ismi ile devam etmektedir. Türkiye genelinde şube sayısını ve hizmetlerini arttırmayı hedefleyen banka, 2017 yılı içerisinde yoğun bir şekilde çalışmalarına da devam etmektedir. Özellikle sağlamış olduğu kredi paketleri ile müşteri sayısında artış meydana getiren banka, kredi ya da kredi kartı hizmeti alacak kişilerin finansal kimliklerini sorgulayabilmeleri ve bankaya yaptıkları başvurularına da olumlu sonuç alabilmeleri için, Tekstil Bank Kredi Notu Öğrenme servisini aktifleştirmiş durumdadır. Şuan için banka şubeleri ve internet bankacılığından faydalanılabilen bu hizmetlerde, ilerleyen günlerde SMS üzerinden sorgulama yapılması da mümkün olacaktır.

Tekstil Bank Kredi Notu Öğrenme işlemleri için internet bankacılığı hesabınıza giriş yaptığınız zaman, doğrudan Findeks isimli bir menü karşınıza çıkacaktır. Bu menüden yapacağınız işlemlerde, TC kimlik numaranız ve doğum yılınızı tuşlamanız gereken bir form karşınıza çıkmaktadır. Bilgiler doldurulduktan sonra 8,5 TL ücret karşılığında kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Findeks kayıtlarından alınacak olan kredi notu ve banka sicil bilgileriniz, ödeme işleminin tamamlanmasından sonra ekrana yansıyacaktır.

Sorgulama işleminde ödenmesi gereken tutar için, bankadaki kredi kartınızı ya da vadesiz hesabınızda bulunan tutarları kullanabilirsiniz. Ek bir ücret ödemeden yalnızca 8,5 TL ödeyerek gerçekleştireceğiniz bu işlemde, sorgulama sonucunuz cep telefonu numaranıza mesaj olarak gönderilirken, e-mail adresinize de geniş bir rapor halinde iletilecektir. Eğer bu bilgileri kaybederseniz ve geçmiş sorgulamalarınızı görmek isterseniz, Findeks’in internet sitesine üye olmanız yeterlidir.

Daha önce Findeks’in internet sitesinden sorgulama yapmamış olmanıza rağmen, TC kimlik numaranız ile üye olduğunuzdan dolayı adınıza yapılan tüm sorgulamaları ve sonuçlarını Findeks’in internet sitesinden sorgulayabileceksiniz. Tekstil Bank Kredi Notu Öğrenme işlemlerinde, kredi notunuzun yanında oluşturulan Risk Raporu sayesinde de bankalardan aldığınız krediler, kredi kartları, kredili mevduat hesapları ve esnek hesaplar ile ilgili, 5 yıla kadar ki tüm kayıtları görüntüleyebileceksiniz.

[mavi] Tekstil Bank Findeks Risk Raporu Nedir? [/mavi]

Tekstil Bank Kredi Notu Sorgulama işlemlerinden sonra karşınıza çıkacak olan Findeks Risk Raporu, banka sicil geçmişinizi ifade eden bir listeyi göstermektedir. Bu listede yukarıda belirttiğimiz gibi aldığınız hizmetler ve bu hizmetlere denk gelen ödeme zamanlarını görüntüleyebileceksiniz. Geciken, ödenmeyen ya da takibe düşen tüm borçlarınızı, kredi risk raporunuz ile birlikte görüntüleyebilirsiniz.

Özellikle Tekstil Bank’a yaptığınız kredi başvurularına olumlu sonuç alamadığınız dönemlerde, bu sorgulama işlemlerini yapmanızda fayda vardır. Kredi notunuzun düşük olmasından dolayı onaylanmayan kredileriniz için, birkaç yöntem uygulayarak kısa sürede iyileşme sağlayabilirsiniz. Fakat, Findeks Risk Raporu’nuzda takibe düşen dosyanız varsa, bunun için çok daha sıkı bir ödeme şablonu çizmelisiniz. Çünkü, ödeme alışkanlıklarınıza göre takibe düşen dosyanızın sicilinizden silinmesi için 1 ya da 5 yıllık bir süre gerekmektedir.

[mavi] Tekstil Bank Kredi Notu Yorumlama [/mavi]

Tekstil Bank Kredi Notu Öğrenme başvurusundan sonra karşınıza çıkan rakamın ifade ettiği aralıkları kesinlikle bilmeniz gerekmektedir. Kredi notu aralıkları, Findeks kayıtlarına göre şu isimleri almaktadır.

 • [turuncu]#[/turuncu] 1 – 699: En Riskli Grup
 • [turuncu]#[/turuncu] 700 – 1099: Orta Riskli Grup
 • [turuncu]#[/turuncu] 1100 – 1499: Az Riskli Grup
 • [turuncu]#[/turuncu] 1500 – 1699: İyi
 • [turuncu]#[/turuncu] 1700 – 1900: Çok İyi
Tekstil Bank Kredi Notu

Tekstil Bank Kredi Notu

Kredi notu sonucunuzu öğrendikten sonra, yukarıdaki aralıklara göre bankanın size bakış açısı karşısındaki gibidir. Eğer kredi kartı, kredi ve kredili mevduat hesapları için yapacağınız başvuru işlemlerine olumlu yanıt almak istiyorsanız, kredi notunuzun iyi kategorisinde yer alması yani en az 1500 kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Bu grupta yer alan kişilere Tekstil Bank tarafından özel kredi faiz oranları da sunulmaktadır.