• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  404864,197
  % -2,34
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Halkbank Kredi Notu Öğrenme – Halkbank Kredi Risk Raporu

Halkbank Kredi Notu Öğrenme – Halkbank Kredi Risk Raporu

Gücünün kamudan alan ve yıl içerisinde de bireyler için en uygun koşullarda kredi paketleri ile ön plana çıkan Halkbank, finansal hayatta problem yaşayan ya da finansal yaşantısını kontrol altında tutmak isteyen müşterileri için risk raporu hizmeti sunmaktadır. Banka kayıtları dikkate alınarak Kredi Kayıt Bürosu bünyesinde oluşturulan bu rapor ile birlikte, banka sicili ve kredi notu sorgulaması işlemleri de yapılabilmektedir. Halkbank Kredi Notu Öğrenme başvuruları için bireyleri doğrudan şubelerine davet etmekte ya da Halkbank Dialog ve internet bankacılığı üzerinden işlem yapmalarını belirtmektedir.

Halkbank şubelerine giderek kredi notu sorgulaması yapacak olan bireyler, daha önce Halkbank’tan herhangi bir hizmet almış olsun ya da olmasın anında risk raporu ve kredi notu sonuçlarına ulaşabilmektedirler. Buna ek olarak, yalnızca banka müşterilerinin kullanabildiği Halkbank Dialog ve internet bankacılığı üzerinden de anında sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Bireylere sunulacak olan kredi notu ya da risk raporu sonucu, bireysel olarak Findeks sistemi üzerinden yapılabilecek olan sorgulama sonuçları ile aynı olacaktır. Her iki sistemde de Kredi Kayıt Bürosu (KKB) kayıtları dikkate alındığından dolayı da sorgulama işlemlerinde aynı ücretler tahsil edilmektedir. Şuan hem Findeks hem de Halkbank aracılığı ile yapacağınız kredi notu sorgulama işlemleri için bankaya 9 Türk Lirası ödeme yapmanız gerekmektedir.

[mavi] Halkbank Kredi Notu Sonucu Yorumlama [/mavi]

Halkbank Kredi Notu Öğrenme için size en uygun yöntemi seçtikten sonra, ilk olarak kredi notunuz sizlere sunulacaktır. Burada, 1 den başlayarak 1900’e kadar süren aralıktan bir değer sizin kredi notunuzu temsil edecektir. Eğer çıkan sonuç ile birlikte kredi notunuz 1450 ve üzerinde bir değerde yer alıyorsa, bankalardan sorunsuz bir şekilde işlem alabileceğinizi bilmelisiniz. Fakat, Türkiye’nin genel kredi notu ortalaması olarak kabul edilen 1400 seviyesinin altındaki kredi notlarında, bankalar tarafından sunulan kredi ve kredi kartı hizmetlerinde doğrudan red yanıtı alabileceğiniz gibi bankaya kefil gösterme şartıyla da hizmet alabilirsiniz. Bu sebepten dolayı, kredi notu belirttiğimiz değerin altında olan vatandaşlarımızın kısa sürede borçlarını düzenli ödeyerek kredi notlarını yükseltmesi gerekmektedir.

[mavi] Halbank Kredi Notu Risk Raporu Sonucu Yorumlama [/mavi]

Halkbank Kredi Notu Öğrenme işlemleri, beraberinde Risk Raporu’nun size sunulması ile tamamlanacaktır. Risk raporunu incelediğiniz zaman, vadeli ya da vadesiz mevduat hesaplarınızın özetini, kredi kartı kullanımınızı, kredi kullanımınızı, toplam kullanılabilir limit bilgilerinizi ve en önemlisi de ödeme düzensizliklerini görüntüleyebilirsiniz. Bilindiği gibi bankadan alınan krediler ya da kredi kartları için borç ödemesi düzensiz olduğu zaman ilk etapta kredi notunda düşüşler meydana gelmekte ve beraberinde de kredi sicilinde olumsuzluklar ortaya çıkmaktadır. Eğer risk raporunuzda takibe düşen ya da geciken borç bilgisi ile karşılaşırsanız, bu durumu çözmek için en kısa sürede borcunuzu ödemeli ya da bankanıza başvurmalısınız.

Halkbank Kredi Notu

Halkbank Kredi Notu

Takibe düşen dosyalarda ödeme işlemi yapılması halinde kara listeye girmeden sicilinizi temizleme şansınız bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, düzensiz ödemeniz olduğunda ya da sadece kontrol amaçlı bile Halkbank kredi notu öğrenme işlemleri için zaman ayırmanız gerekmektedir. 9 Türk Lirası gibi düşük bir ücretle tüm bankacılık geçmişinizi ve bundan sonraki işlemlerinize yönelik bilgileri elde edeceğiniz sorgulama işlemi için piyasada bulunan ücretsiz sorgulama işlemlerine ise çok fazla güvenmemelisiniz. Çünkü, Halkbank kredi notu öğrenme sonrasında karşınıza çıkan sonuçta yaklaşık olarak on ayrı maddeye göre not belirlemesi yapılmaktadır. İnternert sitesi ya da mobil uygulamalar aracılığı ile ücretsiz sunulan hizmetlerde ise, bu kadar detaylı bir hesaplama yapılması hiçbir şekilde mümkün değildir.