• YARIM ALTIN
  1.641,00
  % -1,53
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338179,542
  % 7,30
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Finansbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir – Finansbank Risk Raporu Nedir?

Finansbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir – Finansbank Risk Raporu Nedir?

Bankalardaki hizmetlerin bizlere sunulup sunulamayacağı konusunda belirleyici nitelikte olan kredi notu, tüm bankalarda bulunan hesaplarımız, kredi kartlarımız ya da kredi borçlarımız dikkate alınarak, Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmaktadır. Hem banka şubelerinin hizmet sunarken hem de finansal hayatın kontrol edilmesi için bireylerin sorgulama yapabilmesi amacıyla, Findeks isimli bir de internet sitesi kurulmuştur. Eğer QNB Finansbank müşterisiyseniz, internet sitesine giriş yapmanıza gerek kalmadan doğrudan kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.  Finansbank Kredi Notu Sorgulama işlemleri için bankanın sunduğu hizmetlerden faydalanmak isteyenlerin, bankacılık uygulaması ya da internert bankacılığı hesaplarına giriş yapmış olmaları yeterlidir.

QNB Finansbank kredi notu sorgulama işlemlerinde, 9 Türk Lirası bir bedel ödenmesi gerekmektedir. Bu bedel, yalnızca banka tarafından değil, Findeks sistemi üzerinden yapılan tüm sorgulama işlemlerinde kullanılmaktadır. Bundan dolayı herhangi bir şüpheye düşmemelisiniz. Ödeme işleminin yapılabilmesi için ise, banka hesabınızda ya da QNB Finansbank kredi kartınızda 9 Türk Lirası bedelin bulunması gerekmektedir.

Hem internet bankacılığı hem de mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılacak olan sorgulama işlemlerinde, Findeks isimli kategorinin takip edilmesi yeterli olacaktır. Burada bilgi girişi ve ücret ödeme paneli, arka arkaya açılacak ve bireylere kolaylık sağlanacaktır.

[mavi] Finansbank Kredi Notu Yorumlama [/mavi]

QNB Finansbank üzerinden yapacağınız bu sorgulama işleminde, karşınıza 1 den başlayıp 1900’e kadar uzanan aralıkta bir sayı çıkacaktır. Bu sayıların her birinin ise özel bir anlamı vardır. Karşınıza çıkacak olan kredi notu aralıklarını ise şu şekilde yorumlayabiliriz.

 • [turuncu]#[/turuncu] 1 – 699: Bu aralıkta bir kredi notuna sahipseniz, daha önce bankadan aldığınız hizmetlerin ödemesini zamanında yapmamış ve bundan dolayı da bankaların kara listesine girmişsinizdir. Çünkü, bu aralıktaki notlar, en riskli grup olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca, bu aralıkta bir kredi notuna sahip olan kişiler, kredi kartı ya da kredi başvurularına olumlu yanıt alamamaktadır.
 • [turuncu]#[/turuncu] 700 – 1099: Orta riskli olarak adlandıırlan bu grup, bankalardan kredi ya da kredi kartı hizmeti alamayan müşterileri kapsamaktadır.
 • [turuncu]#[/turuncu] 1100 – 1499: Az riskli olarak adlandırılan bu not aralığına sahip kişiler, kredi kartı başvurularına olumlu yanıt alırken, kredi başvurularında yalnızca düşük limitte başvurulara olumlu yanıt alabilmektedirler.
 • [turuncu]#[/turuncu] 1500 – 1699: Bu kredi notu aralığı her banka tarafından tercih edilen müşteri grubunu temsil etmekte ve iyi olarak isimlendirilmektedir.
 • [turuncu]#[/turuncu] 1700 – 1900: Kredi notu grupları arasında en iyi konumda olan ve en iyi olarak adlandırılan gruptur. Bu aralıkta bir kredi notuna sahipseniz, çok yüksek tutarlardaki kredi başvurularınıza bile kefil şartı olmadan yanıt alabilirsiniz.
Finansbank Kredi Notu

Finansbank Kredi Notu

[mavi] Finansbank Risk Raporu Nedir? [/mavi]

QNB Finansbank kredi notu sorgulama işlemlerinde, kredi notunuzun yanı sıra Risk Raporu isimli bir sonuç da sizlre gösterilecektir. Bu rapor, sizin bankalarda bulunan kaydınızın beş yıl geriye dönük olarak özetlenmiş halidir. Bundan beş yıl önce başlayan, hala kullandığınız ya da borcu bitmiş olan tüm hizmetleri bu raporda görüntüleyebilirsiniz.

Findeks kayıtlarına bağlı olarak oluşturulan bu rapor, bankalardan alınan hizmetlerden dolayı herhangi bir takibe düşülüp düşülmediğini yani bankaların kara listesinde olup olmadığınızı sizlere gösterecektir. Eğer takip bölümünde sıfırdan farklı olacak şekilde bir rakam yazıyorsa, raporu detaylıca incelemelisiniz.

QNB Finansbank kredi notu sorgulama işlemlerinde, az riskli ya da iyi kredi notu kategorisinde olduğunuz halde başvurularınıza onay alamıyorsanız, risk raporunda gereken cevabı bulabilirsiniz. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun banka sicilinizde takip ya da ceza durumu söz konusuysa, başvurularınıza olumlu yanıt verilmesi söz konusu olmayacaktır. Bunun için cezanızın ortadan kalkması gerekiyor.