• YARIM ALTIN
  1.632,00
  % -2,30
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338094,629
  % 8,37
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Akbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ? – Anında Kredi Başvurusu Yapma

Akbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ? – Anında Kredi Başvurusu Yapma

Akbank müşterileri, cep telefonları ve tabletlerinden kolaylıkla bankacılık işlemlerini yapabildiği Akbank Direkt Mobil Uygulaması ya da Akbank internert bankacılığı sayesinde, birkaç dakika içerisinde kolaylıkla kredi notlarını öğrenebilmektedir. Akbank Kredi Notu sorgulama işlemleri sayesinde, bankalarda ne kadarlık kredi kullanımınız ya da ne kadarlık kredi kartı limitiniz olduğunuz, ödemelerinizde aksama meydana gelip gelmediğini ve geldiyse bu durumların kredi notunuzu nasıl etkilediğine dair birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bankalardan yeni bir kredi alabilmek için en az gelir belgesi kadar önem arz etmekte olan kredi notu, tamamen bankalarda bulunan resmi kayıtlar baz alınarak, farklı kriterler üzerinden değerlendirilmektedir. Kişilerin borç durumları ve borçlarını ödeme sıklıkları açısından yapılan değerlendirme ile oluşturulan kredi notları, her şeyden önce yapacakları yeni başvuru işlemleri için onay alıp alamayacaklarını göstermektedir. Bundan dolayı, kullanılan kredili ürünlerde gecikme olduğunda ya da yeni bir kredi başvurusunda bulunulacağı zaman, bu uygulamaya başvurulması gerekmektedir.

[mavi] Akbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? [/mavi]

Akbank kredi notu öğrenme işlemleri için yapılması gerekenlere geçmeden önce, burada sizlerin karşısına çıkacak olan sonucun yalnızca Akbank için değil, tüm bankacılık sektöründe geçerli olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü, Akbank aracılığı ile yapmış olduğunuz sorgulama işlemlerinde, tamamen Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenmiş ve Findeks sistemine kaydedilmiş olan bilgileriniz görüntülenecektir. Bu bilginin ardından kredi notu sorgulaması için yapılması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • [turuncu]#[/turuncu] Mobil cihazınız için Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirmeli ya da banka bilgileriniz ile birlikte internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • [turuncu]#[/turuncu]  Her iki yoldan da kişisel sayfanıza ulaştıktan sonra; Başvuru ve ardından Nakit İhtiyaçlarım menüsüne tıklamalısınız.
 • [turuncu]#[/turuncu]  Karşınıza açılacak olan sayfada, Risk Raporu (KKB) olarak belirlenmiş bölümü seçmelisiniz.

Bu adımları takip ederek Akbank kredi notu öğrenme işlemlerini çok kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız işlem için bankanın belirlemiş olduğu ücret ise, bankada bulunan kredi kartınızın limiti ya da sizin tercihinize göre vadesiz mevduat hesabınızdaki tutardan tahsil edilecektir.

[mavi] Akbank Anında Kredi Başvurusu [/mavi]

Akbank kredi notu öğrenme işleminiz ile birlikte, hem bilgisayar ekranından hem de e-mail adresinize gönderilen verilerden, kredi notunuzu ve banka sicil geçmişiniz ile ilgili tüm detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Banka aracılığı ile yapmış olduğunuz bu sorgulama işlemlerinin beraberinde ise, ne kadarlık bir kredi alabileceğinizi anında görüntüleyebilirsiniz. Sizin için belirlenmiş olan kredi notuna karşılık gelen kredi miktarı, 15 bin liranın üzerinde değilse ya da sizin istediğiniz kredi miktarı 15 bin liradan fazla değilse, başvurunuzu anında yapabilir, kredinizin onaylanması halinde de banka şubesine gidilmesine gerek kalmadan,kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akbank Direkt aracılığı ile yapacağınız kredi başvurunuza onay almanız halinde, banka size kısa mesaj ile bir bilgilendirme mesajı gönderecektir. Bu kısa mesajı aldığınız andan itibaren en fazla 24 saat içerisinde onaylanan krediniz hesabınıza yatırılacaktır.

[mavi] Akbank Direkt’e Nasıl Giriş Yapılır? [/mavi]

Akbank Direkt mobil uygulaması hem Android hem de İOS işletim sistemine sahip cihazlara uyumlu olarak geliştirilmiştir. Cep telefonunuza ya da herhangi bir mobil cihazınıza bu uygulamayı indirdikten sonra tek yapmanız gereken sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmak ve giriş işlemini yapmaktır. Banka burada sizlerden iki farklı şekilde giriş yapmanızı sağlamaktadır. Bunlardan ilki müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız, buna ek olarak da belirleyeceğiniz şifre ile yapacağınız girişlerdir. İkincisi ve en çok tercih edileni ise kredi kartı numarası ve kart şifresi ile yapılan giriş işlemleridir. Her ikisiyle de kolayca uygulamaya giriş yapabilir, sonrasında da Akbank kredi notu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.