• YARIM ALTIN
  1.631,00
  % -2,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338092,590
  % 7,10
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir, Hangi Bankalar Verir?

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir, Hangi Bankalar Verir?

Borç kapatma kredisi diğer adıyla borç transferi kredisi, banka ürünlerinden yararlanan tüketicilerin, farklı bankalarda bulunan ödemelerini tek bir yere aktardıkları kredi türüdür. Tüm kredi ve kredi kartı borçlarını tek bir bankaya aktarmaya ve yeni oluşan borcu eşit taksitlerle ödemeye olanak tanır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Finansal ürünlerden kullanan tüketicilere, borçlarını tek bir çatı altında toplama olanağı sağlayan borç kapatma kredisinden yararlanabilmek için:

Devam etmekte olan yasal ya da idari takipte olmamak,

Ödemeleri düzenli yapabileceğinize dair geçerli bir gelir belgesi sunabiliyor olmak,

Konut kredisi haricinde talep edilen kredi için en fazla 48 aylık ödeme planı talep etmek,

İpotek karşılığı borç kapatma kredisinden yararlanacak olanların eş rızasını kanıtlayan yazılı bir belge sunmak,

Ödemelerde taksit tutarların aylık gelirinizin yarısından fazla olmaması durumunda borç kapatma kredisinden yararlanabilirsiniz.

Borç kapatma kredisinden yararlanmak isteyenlerden kredi ya da kredi kartı ödemelerini düzenli yapmış olma şartı da aranıyor. Ödemeleri düzenli olmayan başvuru sahipleri bu kredi türünden yararlanamayacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Banka ürünlerinden doğan borçları tek bir bankada birleştirmek amacıyla borç kapatma kredisi veren bankalar Vakıfbank, TEB, Denizbank, QNB Finansbank, Şekerbank, Burgan Bank ve Akbank’tır.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

100.000 TL’ye kadar borç kapatma kredi olanağı sunan Şekerbank tercih edeceğiniz vadeye göre faiz oranlarını belirlemektedir. 3-24 aylık vadeyle kredi imkanından yararlanmak isteyenler aylık 1,60, 25-36 aylık vadelerde 1,61 ve 37-48 aylık vadelerde 1,63 faiz oranı uygulamaktadır. 10.000 TL’lik kredi transferi yaptığınız düşünülürse 48 ay vade ve 1,63 faiz oranıyla Şekerbank aylık taksit tutarlarınızı 323,11 TL ile ödeme planı hazırlamaktadır.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Kredi kullandırmada uygun koşulları sağladığınız takdirde QNB Finansbank müşterilerine 48 ay vadeli borç kapatma kredisi kullandıran bankalardan biridir. Banka kullandıracağı kredide faiz oranlarını kişinin kredi notuna göre değişken tutmaktadır. 1,29’dan başlayan faiz oranıyla kredi kullanabilmektesiniz. 10.000 TL’lik borç kapama kredisine, 1,29 faiz oranıyla yararlanıldığında 297 TL, 1,62 faiz oranıyla 322, 1,76 faiz oranıyla 333 TL olarak 48 ay vadeyle ödeme yapılmaktadır.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank kredi kartı borç transferi kredisi adı altında sunduğu kampanyayla başka bankalara olan kredi kartı borçlarınızı kapatmanız için 18 ay vadeyle 20.000 TL’ye kadar kredi kullandırmaktadır. Ödemelerinizi ise eşit taksitli ya da değişken taksitli seçeneklerden birini tercih ederek yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için Vakıfbank şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Akbank Borç Transferi Kredisi

Akbank kredi kartı borçlarınızı kapatmanız için 200 TL-20.000 TL arasında borç transferi kredisi veren bankalardandır.  12 aya kadar vadelerle borç kapatma kredisi veren Akbank’ın aylık akdi faiz oranı1,84’dür. Akbank’ın bu hizmetinden yararlanabilmek için Axess kart sahibi olmanız gerekmektedir. Başka bankalardaki kredi kartı borçlarınız transfer sonrasında Axess kartınıza aktarılacak ve 12 aya kadar varan vadelerle masrafsız geri ödeme avantajından yararlanabileceksiniz.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

Birden fazla bankayla çalışan tüketiciler, borç kapatma kredisi sayesinde tüm borçlarını tek bir bankada birleştirirler. Farklı bankalara parçalar halinde yapılan ödemeler yerine maksimum 48 ay vadeli kullandırılan borç kapatma kredisiyle aylık ödeme tutarları azalır. Tek bir banka ürünüyle ödemeleriniz düzene girer ve düzenli ödemeler sayesinde kredi notu yükselir.

Borç Kapatma Kredisinde Kredi Notunun Önemi

Kredi kullanmak isteyenlere finansal hizmet sunan bankalar borç kapatma kredisi için de başvuru sahibinin kredi notuna önem veriyor. Borç kapatma kredisinin ödemelerde yaşanan zorluklardan yola çıkarak başvurulduğu düşünüldüğünden yasal ya da idari takipte olmayan kişilere esnek davranılmaktadır. Ödemelerinizi zamanında yapmamış olmanız borç kapatma kredisinden yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Gecikmeli de olsa ödemelerini yapan kişiler borç kapatma kredisine başvurduğunda olumlu yanıt alabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Borç kapatma kredisi ihtiyaç kredisi altında bir kredi türü olduğundan en fazla 48 ay vadeyle geri ödeme koşulu sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da kredi kartı borçları borç kapatma kredisine dahil edilen ürünlerdir. Konut kredisi, ve KMH ( ek hesap ) borçlarınız için bu kredi türünden yararlanılamıyor. Borç kapatma kredi 2017-2018 yılları itibariyle çeşitli bankalardan kullanılabiliyor.

2017/2018 borç kapatma kredisi hesaplaması yapılırken öncelikle kredi kartlarının ve mevcut kredilerin güncel kapatma tutarları hesaplanıyor. Borç kapatma kredisinden yararlanmak istediğiniz bankalar mevcut kredi tutarlarınızın bilgisine ulaşabilirler. Ancak erken kapama tutarlarının öğrenilmesi için mevcutta ödeme yaptığınız bankalarla iletişime geçmeniz gerekecektir. Güncel borç hesaplandıktan sonra ödemelerinizin aylık gelirinizin yarısını geçmeyecek olmasına dikkat edilerek ve kişinin isteğine bağlı kalınarak yeni ödeme planı hazırlanır.