• YARIM ALTIN
  1.639,00
  % -1,59
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338845,566
  % 7,66
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır, Kimlere Verilir, Hangi Bankalar Verir?

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır, Kimlere Verilir, Hangi Bankalar Verir?

Eğitim kredisi özel okul, dershane, özel kurs gibi okul masraflarını karşılayan bir kredi türüdür. Devlet bankaları arasında okul masrafları için kredi veren bankalar da vardır. Eğitim kredisi şartlarında en önemli kıstas ise kredinin eğitim maksadıyla talep edildiğini gösterir belgedir.  Faiz oranları diğer ihtiyaç kredilerine göre daha düşük olan eğitim kredisi en fazla 48 ya da 60 ay taksitlendirilir.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi okul, üniversite, dershane ve kurs gibi giderlerinizi karşılayarak 36 aya kadar taksitle ödeme imkanı veriyor. Ziraat Bankası Eğitim Kredisi:

-Öğrenci velilerine,

-Öğrencinin vekaletini üstlenen aile bireylerine

-Geliri olması durumunda öğrencinin kendisine kullandırılmaktadır.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Çocuğunuzun gün geçtikçe artan eğitim masraflarının tamamını karşılayarak bu giderleri taksit halinde ödeyerek ekonominize katkı sağlayan İş Bankası Eğitim Kredisi, öğrencinin özel okul ve üniversite ihtiyaçlarını karşılamak için kullandırılır. Başvuru sırasında istenen evraklar:

-Öğrenci kayıt belgesi ya da okul ücretini gösterir belge,

-Gelir belgesi,

-Nüfus cüzdanı

-Başvuru formudur.

İş Bankası Eğitim Kredisi’ne İş Bankası şubelerinden başvuru yapılabilir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Hem yurt içi hem de yurt dışı eğitim masraflarınıza finansman olan Yapı Kredi Bankası 50.000 TL ve 48 ay vadelerle eğitim kredisi kullandırmaktadır. Yapı Kredi Eğitim Kredi başvurusu için banka şubesine gidebilir ya da Kredi Şimdi kullanarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.  Yapı Kredi Eğitim Kredi başvurusu için gerekli belgeler:

-Gelir belgesi

-Nüfus Cüzdan Fotokopisi

-Başvuru tarihinden önceki 3 aya ait elektrik, doğalgaz, su ve telefon gibi adınıza kayıtlı bir fatura

Yurtiçi Eğitim Kredisi için öğrenci kayıt belge fotokopisi, eğitim ücretinin gösterir belge talep edilirken, Yurtdışı Eğitim Kredisi başvurusunda bunlara ek öğrenci vizesi istenmektedir.

Denizbank Eğitim Kredisi

Denizbank uygun faiz oranları ve 60 aya kadar taksit seçenekleri ile Eğitim Kredisi kullandırıyor. Özel okul, üniversite, özel kurs ve dershane gibi eğitim giderlerinize finansman oluyor. Denizbank Eğitim Kredisi için şubelerden başvuru yapılmaktadır. Başvuru için gerekli belgeler:

-Gelir belgesi,

-Nüfus cüzdanı

-İkametgah adresini gösterir belge ya da son aya ait fatura,

-Öğrenci kayıt belgesi

Denizbank Eğitim Kredisi hesaplama örneği verecek olursak 10.000 TL kredi tutarı için 12 ay vade ve yüzde 1.30 faiz oranıyla aylık taksitleriniz 920 TL olacaktır. 24 ay vadede ise yüzde 1.38 faiz uygulanmakta ve taksitleriniz aylık 508 TL’dir. 36 ay vadede faiz oranı yüzde 1.50 olurken, aylık taksit tutarınız 380 TL olacaktır. 48 ve 60 ay vadelerde eğitim kredisi faiz oranı yüzde 1.51’dir. 48 ayda 314 TL, 60 ayda 275 TL olarak ödeme planınız hazırlanacaktır.

Halkbank Eğitim Kredisi

 • Halkbank Eğitim Kredisi’yle çocuklarınızın geleceğini inşa etmeniz kolaylaşıyor. Halkbank Eğitim Kredisi’nden en fazla 50.000 TL’ye kadar yararlanabilirsiniz. Devlet okulları, özel okullar, Milli Eğitim Bakanlığı denetimindeki yaz okulu, spor okulu, özel kurslar ve üniversiteler Denizbank Eğitim Kredisi kapsamındadır.

Halkbank Eğitim Kredisi hesaplama örneği:

10.000 TL üzerinden Eğitim Kredisi hesaplandığında 48 ay vadede yüzde 1,18-1,23 oranında değişken faizlerle kredi kullandırılmaktadır. Yüzde 1,18 faiz oranıyla kullandırılan kredilerde 51,50 TL kredi tahsis ücreti alınırken, yüzde 1,23 faiz oranlı kredi için kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir.

Odeabank Eğitim Kredisi

Odeabank Eğitim Kredisi kullandıran bir başka bankadır. Odeabank Eğitim Kredisi 60 aya kadar vadelendirilir. Krediden yararlanabilmek için Odeabank şubelerine gitmelisiniz. Başvuru sırasında istenen belgeler:

-Okul hesap bilgilerini içeren eğitim ücretini beyan eden bir fatura ya da belge,

-Nüfus cüzdanı

Odeabank örnek maliyet tablosuna bakacak olursak; 12-60 ay vadelerin tamamına yüzde 1,55 faiz oranı uygulanmaktadır. 20.000 TL tutarında bir kredi için 12 ayda taksitleriniz 1.875 TL, 24 ayda 1.041 TL, 36 ayda 767 TL, 48 ayda 634 TL, 60 ayda 556 TL’dir. Kredi tahsis ücreti olarak da 105 TL talep edilmektedir.

Eğitim Kredisi ve diğer tüm kredi ve banka konularında bilgi alabileceğiniz kretinotutr sitesi üzerinden banka kredi hesaplamalarını da yapabilirsiniz.