• YARIM ALTIN
  1.631,00
  % -2,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  340132,174
  % 7,86
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Banka ürünlerinden biri olan kredi kartı taksitli alışveriş, bir sonraki faturada ödeme ve nakit para ihtiyacını karşılama amacıyla tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Kredi kartını internet ortamında alışveriş yapmak amacıyla kullanan tüketiciler de vardır.

Kredi kartını kullanmamaya karar verdiğinizde kredi kartı iptali için birkaç başvuru kanalı vardır. Kredi kartı nasıl iptal ettirilir?, kredi kartı iptal etme yolları nelerdir? bunların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi Kartı İptal Etme Yolları Nelerdir?

Kredi kartı iptal ettirmenin çeşitli yolu vardır. Bunlardan ilki bankanızın şubesine uğramaktır. Bir diğer kredi kartı iptal başvuru kanalı telefon bankacılığıdır. Kredi kartı ya da bankamatik kartınızın arka yüzünde bankanızın Çağrı Merkezi Danışma Hattı telefon numarası yazmaktadır. Ürününü kullandığınız bankanın Çağrı Merkezi’ni arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi kartı iptal etmek için mobil ve internet bankacılığı üzerinden de bankanıza talepte bulunabilirsiniz. Menülerde kredi kartı iptaliyle ilgili bir alan mevcuttur. Mobil ve internet bankacılığı üzerinden işleminizi daha kısa sürede bulunduğunuz yerden yapabilirsiniz.

Kredi Kartı İptal Süreci Nasıldır?

Kredi kartınızın iptal edilmesi için bankanızın şube, telefon, mobil ve internet bankacılığı gibi kanallarının birinden başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuza istinaden kredi kartınızı kapatma nedeniniz sorulur, kredi kartınızın 7 iş gününe kadar geçici olarak, 7 günden sonra ise tamamen kapatılacağı bilgisi verilir. 7 günlük süreçte kartınız geçici olarak kullanıma kapatılmış oluyor. 7 gün içerisinde banka personelleri tarafından aranarak kredi kartınızı kapatma sebebiniz yeniden sorulur ve kartı açtırmak için çeşitli kampanyalar tarafınıza sunulur. Kabul etmediğinizde 7 gün sonunda kredi kartınız tamamen kullanıma kapanmış olacak ve tekrar aynı kartı açtırmanız mümkün olmayacaktır.

Kredi Kartımı İptal Ettirsem Tüm Borcu Ödemem mi Gerekir?

Banka kredi kartına borcu olanlar kredi kartlarını kapatmak istediklerinde tüm borcu ödemek zorunda mıdır? Bu soru pek çok kredi kartı kullanıcıları tarafından merak edilmiştir. Kredi kartınızı iptal ettirdiğinizde tüm borcunuzu bir anda ödemenize gerek yoktur. Kalan tüm borcunuz tek çekimle alınmışsa son dönem ekstre tarihinde ödeyeceğiniz tutar tarafınıza bildirilir. Kredi kartınız kullanıma kapandıktan sonra kartınızın içerisindeki taksitli borçlarınızı ise taksitli olarak ödemeye devam edebilirsiniz. Taksitle aldığınız ürünlerin kalan taksitlerini bir anda ödemeniz istenmez.

Kredi Kartı Adrese Teslim Edilmeden İptal Ettirmek Mümkün Mü?

Kredi kartı başvurusunda bulundunuz ancak kullanmaktan vazgeçtiyseniz kredi kartınızı adresinize gelmeden iptal ettirmeniz mümkündür. Kredi kartı iptali için bankanızın Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak kart iptali talebinde bulunabilirsiniz. Böylece kartınız size ulaşmadan iptal edilecektir.

Kredi kartınızı getiren kuryeye ürünü teslim almak istemediğinizi belirttiğinizde kurye şirketi kredi kartınızı bankanıza teslim eder. Adınıza basılan kredi kartınızı 15 gün içerisinde bankaya gelerek teslim almadığınızda kart otomatik olarak iptal olacaktır.