• YARIM ALTIN
  1.642,00
  % -1,41
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  339938,653
  % 7,80
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kredi Notu Düşük Olanlar için Kredi Başvurusu

Kredi Notu Düşük Olanlar için Kredi Başvurusu

Günümüzde bankalar kredi talebinde bulunan müşterileri için kredi puan uygulamasında bulunmaktadır. Bu uygulama ile kredi notu yüksek olanlar bankalar tarafından çok fazla zorlanmadan kredi alabilmektedir. Ancak kredi notu afaki konuşmak gerekirse 1500 ün altında olan bireyler, bankalar kredi talep ettiklerinde çoğunlukla red cevabı ile karşılaşmaktadır. Kredi notu düşük olanlar için kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu hakkında değerli bilgiler bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Her insanı hayatın farklı evrelerinde acil paraya yada bir mala sahip olmak adına belirli bir ödemeyi gerçekleştirmek için toplu paraya ihtiyacı olabilir. Bu gibi durumlar için tabi ki  en uygun ve güvenilir kuruluş bankalardır. Fakat bankaların da bireylerin onlarla çalışabilmesi için belli başlı bazı kriterleri vardır. Herkes her bankadan dilediği zaman, dilediği miktarda para alabilme rahatlığına sahip değildir. Bunu için bazı kurallar ve yerine getirilmesi gereken zorunluluklar vardır.

[mavi]Kredi Notu Düşük Olanlar için Kredi Başvurusu[/mavi]

[turuncu]Bankaların kredi verirken en çok dikkat ettiği konu[/turuncu], bireylerin sahip oldukları banka kredi puanlarıdır. Ön onay sürecinde kişi, bankanın uygun gördüğü ve işlem yapabilmek adına belirlediği puan tablosunu sunamadığı takdir de ne yazıktır ki kredi başvurusu red cevabı ile karşı karşıya kalacaktır.

Her bankanın kredi puan sisteminde ve kredi onay departmanlarında kendi iç tüzükleri gereğince birbirinden farklılık gösteren uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar her bankada farklı bir yol haritasına sahip olmakla beraber, kimi bankalarda işlemler ve kabul süreçleri daha kolay iken bazı bankalar yapılması gereken şartlar daha ağır ve zor olabilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlar için Kredi Başvurusu

Kredi Notu Düşük Olanlar için Kredi Başvurusu

Günümüzde bankacılık işlemleri ile fiilen ilgilenen herkesin bir kredi puan uygulamasına tabii olduğunu söyleyebiliriz. 2012 yılında yürürlüğe giren bu uygulama neticesinde şahıslar bankacılık işlemlerinde sahip olduğu puana göre değerlendirilmekte ve işlemlerinin onay ya da red cevabı alması bu puan sistemine göre yapılmaktadır. Bu güne kadar hiç bir bankayla her hangi bir geçmişi bulunmayan şahısların kredi notu puanı ‘0’ dır. Bu kişilerin kredi yada bankacılık bireysel ürünü olan kredi kartı talebinde bulunabilmesi mümkündür. Fakat belirtmeliyiz ki böyle olası bir  durumda bireylerin bankadan red cevabı alma olasılığı oldukça yüksek. Peki durumu bu belirttiklerimiz neticesinde şekillenen bireyler nasıl bir yol izlemelidir biraz da bunlardan bahsedelim.

[mavi]Talep Ettiğiniz Kredi Tutarı Düşük Olsun[/mavi]

Bankaların kredi onay kriterleri göz önüne alındığında bazı belli başlı konulara dikkat ettiği görülmektedir.Bunlardan bir tanesi de gelir gider dengesi. Eğer bireyin geliri yüksek ise çıkabilecek kredinin tutarı da yüksek olabilir. Bizim size önerimiz beyan edebildiğiniz bütün gelirleri bankanıza bildirin. Eğer aynı çatı altında yaşadığınız bir ailede, aile ekonomisine destek olan birisi var ise onun da gelirini bankaya sunmayı unutmayın. Bazı durumlarda bankalar büyük insiyatif kullanarak önemli kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyaları takip etmeniz de büyük fayda var. Sizin için en uygun olan kampanya ile kullanmaya başlayacağınız bireysel bankacılık ürünleri aynı zamanda sizin kredi puanınızın yükselmesine de yardımcı olacaktır.

[mavi]Kredi Talebiniz Red Cevabı Alıyorsa Kefil Seçeneğini Kullanın[/mavi]

Bu yöntemde puanı düşük olduğu için kredi kullanamayan bireyleri yakından ilgilendiriyor. Bir bankanın size vermeyi planladığı paradan çok sizin o parayı nasıl ödeyeceğiniz konusuyla ilgilenmesi bilmeniz gereken bir konu. Kredinin ödenme olasılığı bankaların nezdinde bir risk unsuru taşıyorsa bankalar kredi verme konusunda biraz tutucu olabiliyorlar. Bu durum neticesinde de sizin o parayı ödeyemediğiniz takdirde krediyi tahsil edebilmek için ikici bir yol ararlar .Bu da kefil ile gerçekleşmektedir. Bazı bankalar sadece memur olan kefilleri kabul etmektedir ama bu durum bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.