• YARIM ALTIN
  1.639,00
  % -1,59
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338936,589
  % 7,69
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi çekmek istiyor ancak başvuru şartlarından gelir belgesini ibraz edemiyorsanız, gelir belgesiz kredi başvurusu nasıl yapılır sizler için inceledik.

İhtiyacınız olan miktara karar verdikten sonra başvuru için size en uygun banka tercihini yapmalısınız. Bu uygunluk neye göre belirleniyor derseniz değerlendirmeniz gerekenler arasında kullanmak istediğiniz miktara göre aylık ödeme miktarı, yıllık faiz tutarı yer alıyor. Bir bankadan 10000 TL’lik kredi çekmek istediğinizde 36 aya kadar vadeli kullanma olanağınız oluyor. Ancak her banka prosedürlerine göre kullandırdığı krediden faiz de almaktadır. Vadeyi ne kadar az tutarsanız o kadar az faiz ödemesi yapmış olacaksınız. Vadeler arttıkça tarafınızdan talep edilecek faiz oranı da artar. Her banka farklı faiz seçenekleri sunuyor. Kredi kampanyaları altında düzenledikleri hizmetler sayesinde en uygun krediyi bulma imkanınız vardır. Kredi kampanyaları konulu makalelerimizi inceleyerek hangi bankanın daha avantajlı olduğuna karar vermeniz kolaylaşacaktır. Karar verdikten sonra başvurunuzu size en kolay gelen kanaldan yapabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar müşterilerine pek çok kanaldan kredi kullanabilme olanağı veriyor. Bunlar şube, cepten SMS, online kredi başvurusu, mobil kredi başvurusudur. Bazı bankalar ATM’ler aracılığıyla da kredi kullanma imkanı tanıyor.

Şubeden Kredi Başvurusu

Banka hizmetlerinden yararlanmak isteyenler arasında işlemlerini yüz yüze görüşerek yapmayı isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bunun için başvuru sahipleri başvurularını şubelere giderek, şube personeline yapabiliyor. Gelir belgesiz kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilebilecek geleneksel yöntemlerden şubeden kredi başvurusu, hiçbir araştırma yapmanıza gerek olmadan direkt şubeye giderek yapılmaktadır. Başvurunuzun cevabı en kısa sürede tarafınıza bildirilir ve yeniden şubeye giderek sözleşme imzalamanız gerekir. Şubeye giderek gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler yanlarında nüfus cüzdanlarını getirmelidir. Kullanmak istediğiniz kredi konusunda şube personeli bilgilendirme yapacaktır. Aylık ödeme koşulları ve geri ödeme tutarı bilgilerini aktarır ve aklınızdaki tüm soruları şube personeline sorabilirsiniz. Başvuru yaptığınız bankadan daha önce kredi kullandıysanız işlemleriniz daha hızlı ilerler. İlk başvurunuzsa ve krediniz onaylanırsa uzun bir sözleşme formu imzalama işlemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Onaylanan krediniz kampanya dahilinde bir ürünse gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Ancak bu tür işlemler dışında bankalar ilk müşterilerinden gelir belgesi, ikamet belgesi ya da adınıza kayıtlı olan son 3 aya ait bir fatura istemektedirler.

Cepten SMS Kredi Başvurusu

Şubeye giderek zaman kaybetmek yerine hızlı bir yöntem olan SMS ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her bankanın kredilerine özel SMS atabileceğiniz numarası ve yöntemi vardır. Yaptığınız başvuru hızlı bir şekilde değerlendirilir ve onay ya da red cevabı yine SMS ile tarafınıza bildirilir. Olumlu onaylanan başvurularınız için yine banka şubesine gitmeniz gerekecektir. Ancak bankanın eski müşterisiyseniz yani daha önceden başvuru yaptığınız bankadan kredi kullandıysanız bankaya gitmeden de onaylayarak kredinizi kullanabilirsiniz. Bu tür kredi türleri hazır kredi olarak bilinir ve başvurunuz ardından onayınıza istinaden direkt olarak paranız hesabınıza aktarılır.

İnternet Online Kredi Başvurusu

Bilgisayar ya da akıllı cep telefonunuzdan internete bağlanarak online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için başvuru yapmak istediğiniz bankanın web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Başvuru için yönlendirildikten sonra başvuru formuna kişisel bilgilerinizi yazarak talebinizi göndermenizin ardından olumlu ya da olumsuz cevap cep telefonunuza gönderilir. Ancak bu kanaldan başvuru yapabilmek için bankada cep telefonunuzun kayıtlı olması gerekiyor. Online kredi başvurusu ile SMS başvurusunu kıyaslayacak olursak, mesaj atarak yaptığınız başvurularda yalnızca TC kimlik numaranız yeterli olurken, online kredi başvurularında forma daha fazla bilgi yazmanız gerekir.

ATM’den Kredi Başvurusu

Bazı bankalar kredi başvurularını ATM kanalıyla almaktadır. Müşterilerine özel tanımladıkları kredi ekranı aracılığıyla başvuru yapabilir, herhangi bir elektronik cihaza ihtiyaç duymadan kartlı ya da kartsız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında SMS ile tarafınıza bilgi verilir. Olumlu değerlendirilmesi durumunda şubeye giderek paranızı alabilirsiniz.

Herhangi bir belge talep etmeden başvuru yapmanıza olanak veren bankalar, ön değerlendirmeden sonra olumlu yanıt verdiği müşterilerine kefilsiz kredi kullandırmaktadır. Kefilsiz krediye dair her şey ve diğer tüm bankacılık işlemleri için kefilsiz kredi başlıklı diğer yazılarımızı inceleyerek bilgi alabilirsiniz.