• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  404999,681
  % -2,43
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kredi başvurusundaki sık yapılan hatalar

Kredi başvurusundaki sık yapılan hatalar

Ülkemizdeki ekonomi şartları gereği kişiler günlük ihtiyaçlarını kazandığı ücretler ile karşılayamaz hale geldiler. Bu yüzden insanlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına bankalara kredi başvurusunda bulunuyorlar. Bunun yanı sıra, birden fazla borcu bulunan kişiler kredi başvurusu yaparak tüm borçlarını tek bir banka altına toplayarak ödemelerini yapmak istiyorlar. Birçok kişinin yaptığı bu kredi başvuruları olumsuz olarak sonuçlandırılabiliyor. Bunun nedenleri, bilinçsiz olarak yapılan kredi başvuruları ve kredi notunun yetersiz olmasıdır. Kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka araştırma yapılmalı ve hatalardan kaçınılmalıdır. Sizlere bu yazımızda, kredi başvurusundaki sık yapılan hatalar üzerine bahsedeceğiz. Kredi başvurusu yapmadan önce bu yazımızı mutlaka okumanızı ve yapacağınız başvuruları bu şekilde derlemeniz sizin adınıza sağlıklı olacaktır.

Kredi başvurusundaki sık yapılan hatalar

Kredi başvurusundaki sık yapılan hatalar

[mavi_baslik]Kredi başvurusundaki sık yapılan hatalar[/mavi_baslik]

 • [kirmizi]Üst üste fazla kredi başvurusu yapmayın[/kirmizi]

Kredi başvurusunda bulunan kişiler tarafından bilinmeyen ve en sık yapılan hatalardan biri, birden fazla kredi başvurusu yapmaktır. Kredi başvurularında dikkat etmeniz gereken en önemi husus, bir kez kredi başvurusu yaptıktan sonra sonuçlanmasını beklemek ve aynı anda farklı bankalara kredi başvurusunda bulunmamak gerekir. Tüm bankaların kredi başvuru kriterleri standart olduğu için birden fazla bankaya kredi başvurusu yapmak mantıklı değildir. Tüm kredi başvuruları, Kredi Kayıt Bürosu’nun sağladığı kredi notu puanına göre incelenmektedir.

 • [kirmizi]Yapılan başvuruda yanlış veya eksik bilgi verilmesi[/kirmizi]

Yapacağınız kredi başvurularında, [turuncu]dikkat etmeniz gereken[/turuncu] önemli hususlardan bir tanesi de bilgilerin doğru girildiğine dikkat etmenizdir. Krediyi SMS, internet, telefon veya mobil uygulamalar aracılığı ile yapıyorsanız bilgileri yanlış girme olasılığınız yüksek olabilir. Bu yüzden bilgileri girerken mutlaka kontrol etmeli ve doğru girmelisiniz. Kredi başvurularındaki sık yapılan hatalar arasında en çok kredi başvurusunun reddine sebep olan hatadır. Bilgileri eksik veya doğru girmemeniz kredi başvurularında kesinlikle olumsuz sonuçlara neden olacaktır.

 • [kirmizi]Gelirinizi yüksek göstermek ve gelirinizden yüksek kredi talebi[/kirmizi]

Yapacağınız kredi başvuruları tüm finansal işlemlerinizin geçmişine göre değerlendirilmekte ve yaşamınız boyunca finansal işlemler incelenmektedir. Bu yüzden, gelirinizi yüksek göstermek kredi başvurularında anlaşılacağı gibi kesinlikle olumsuz sonuçlar yaratacaktır. Aynı zamanda gelirinize göre yüksek kredi başvurularında bulunmanız da kredi başvurunuzun reddine sebep olacaktır. Bu yüzden tüm kredi başvurularınızda gelir bilgilerini doğru girmeniz ve ödeyebileceğiniz kadar kredi tutarlarına kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Ödeyemeyeceğiniz tutarlardaki kredilere başvuru yaptığınızda bankalar bu durumu inceleyebildiğinden dolayı size kredi vermezler. Bu yüzden kesinlikle yanlış gelir bilgilerinden kaçınmanız gerekmektedir.

 • [kirmizi]Borçlarınız varken farklı bir başvuru yapmayın[/kirmizi]

Günümüzde birçok banka kişilere birden fazla kredi sağlamaktadır. Fakat bu krediler sizin gelirinizin üzerindeyse kesinlikle ikinci bir başvuruyu yapmamanız gerekmektedir. Yapacağınız birden fazla kredi başvuruları büyük ihtimal ile olumsuz sonuçlanacaktır. Aynı zamanda ödeme alışkanlıklarınıza göre düzenlenen kredi notu puanınızı mutlaka öğrenmeli ve bu duruma göre yeni bir kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Kredi puanınız düşükse, kesinlikle ikinci bir başvuruyu yapmamanızı öneririz.

 • [kirmizi]İşe yeni girdiyseniz kredi başvurusundan kaçının[/kirmizi]

İşe yeni girenlerin büyük çoğunluğu kredi çekip kolaylık ile ödeyebileceğini düşünürler. Bu yüzden işe girişinden kısa bir süre sonra kredi başvurusunda bulunmaktadır. Bankalar bu duruma sıcak bakmadığı gibi kredi başvurularını da olumsuz sonuçlandırmaktadır.

Bu yüzden işe yeni girdiyseniz [turuncu]en az 3 ay çalışmanız gerekiyor.[/turuncu] Bazı iş yerleri için geçerlilik süresi ise 6 aydır. Kredi başvurularınıza olumlu sonuç alabilmeniz için bizim size önerimiz iş yerinde en az 1 yıl kadar çalışma süresinden sonra başvuru yapmanızdır.

Kredi başvurusundaki sık yapılan hatalar konusunda sizlere en önemli olanları ve en çok rastlananları sıraladık. İnternet sitemiz üzerinden diğer konularımızı da inceleyebilir ve konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.