• YARIM ALTIN
  1.577,00
  % 1,12
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  479884,217
  % 3,37
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Engelli vatandaşlara hibe kredi

Engelli vatandaşlara hibe kredi

Artık engelli vatandaşlarımız da kendi işlerinin patronu olabilecekler. Engelli vatandaşlara hibe kredi veren kurumlar sayesinde kendi işlerinin patronu olabilecekler. Ülkemizde genel olarak engelli vatandaşlarımız çalışamıyor. Onlara uygun hazırlanmış iş ortamı ve ulaşım tam anlamıyla sağlanamamakta. Birçok iş veren kendi işletme çatıları altında engelli vatandaş çalıştırmak istemiyorlar. İşini çok iyi derecede yerine getirecek olan engelli vatandaşlarımız da bu ön yargının kurbanı oluyor maalesef. Oysa ki bu ön yargıya sahip olmasak, çevremize baktığımızda birçok engelli vatandaşımız da çalışmak istiyor. Devlet tarafından engelli vatandaşlarımızın çalışabilmesi veya ulaşım sağlayabilmeleri için bir çok proje başlatılıp hayata geçirildi. Ancak iş konusunda önemli olan bizlerin duyarlılığının önemi olduğu için, bu konuda pek bir ilerleme gösterilemedi.

Engelli vatandaşlara hibe kredi

Engelli vatandaşlara hibe kredi

[mavi_baslik] Engelli vatandaşlara hibe kredi [/mavi_baslik]

Ancak ülkemizde son yıllarda yapılan en güzel politikalardan birisi, yeni girişimcilere sağlanan desteklerdir. Öyle ki ekonominin hızla büyüdüğü bir zamanda genç girişimcilerin büyük,oturmuş ve gelişmiş kurumlar ile yarışması imkansızdır. Bu durumda yeni girişimciler için hibe kredileri devreye girmektedir. Özellikle de fiziksel durumlardan dolayı özel sektörde iş bulamayan vatandaşlarımız için bu durum çok özel olarak sunulmaktadır. Engelleri yüzünden iş konusunda hiç mutlu olamayan girişimcilerimizin imdadına devlet destekli hibe kredisi koşmakta. Devlet destekli hibe kredisini [turuncu] T.C. Ziraat Bankası [/turuncu] ve [turuncu] KOSGEB [/turuncu] sunmaktadır. Devlet destekli engelli kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, T.C. Ziraat Bankası ve KOSGEB’e giderek yeni iş kurmak istediklerini sunarak, bu kredi desteğinden yararlana bilirler. Peki engelli vatandaşlarımız ihtiyaçları olan, Engelli Vatandaşlara Hibe Kredi‘si için maddi desteği nasıl alacaklar?

[mavi_baslik] KOSKEB ve Ziraat Bankası desteği [/mavi_baslik]

İşte bu noktada ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızın karşısına iki seçenek çıkmakta. Bunlardan birisi KOSGEB bir diğeri ise Ziraat Bankasıdır. Bu iki güçlü kolun sizlere sağlamış olduğu bu yardım, hibe kredisi sayesinde yeni bir iş yeri açmak fazlasıyla kolaylaştırıldı.

Ancak KOSGEB ve Ziraat Bankası’nın vermiş oldukları kredi türleri birbirinden farklı. Şöyle ki KOSGEB’ten yardım almak, KOSGEB ile çalışmak isteyen engelli vatandaşlarımız hem hibe hemde devlet destekli kredi hizmetinden yararlanabiliyor. Ziraat bankasından yararlanmak isteyen engelli vatandaşlarımız da oldukça düşük faizli kredilerden yararlana bilmektedir. Ziraat bankası kredi hizmetlerinden yararlanmak isteyen engelli ihtiyaç sahipleri ziraat bankasının farklı olarak sizlere sunmuş oldukları destek, yardım kredilerinde geri ödeme vadesini oldukça uzatmıştır.

[mavi_baslik] Başvurular için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz yeterli [/mavi_baslik]

Bu uzatma sayesinde geri ödemelerde yaşanacak olan sıkıntıyı fazlasıyla azaltmaktadır. 60 aya kadar geri ödeme planı ile sunulan bu hizmetin yanı sıra engelli vatandaşlarımız için bireysel emeklilik hizmetleri de ekstra sizlere göre planlanıp ,tasarlanmış ve hizmetinize sunulmuştur. Sizlere sağlanmış olan kolaylıkların karşılığında bir karar vermeniz gerek. Ziraat Bankası engelli destek kredisi alma kararı verdiniz diyelim. Bu hizmetten yararlanmak için yapacağınız detaylı bir çalışma bulunmamaktadır. Yapmanız gereken size en yakın yada gitmek istediğiniz Ziraat Bankası şubesine giderek bu krediye başvurmanız yeterli olacaktır.

Ancak KOSGEB hibe ve kredi işlemlerinden yararlanmak isteyen kişiler için aynı durum geçerli değil maalesef. KOSGEB’ten yararlanmak isteyen engelli vatandaşlarımızın bu kredi imkanlarından yararlanmaları için birkaç işlem yapması gerekmektedir. Hangi aşamalardan geçip, hangi işlemi yapmak istediğinizi KOSGEB’e gidip danışabilir, resmi internet sitelerinden ulaşabilir veya direk telefondan arayarak öğrenebilirsiniz.

KOSGEB sadece ihtiyaç sahiplerinin iş kurmaları için destek kredisi vermekle yetinmemiş. %10 oranlarında yaşanılan bölgeye göre avantaj paketleri oluşturup, sunmuştur. Eğer sizlerde bu uygulamalardan yararlanmak istiyorsanız KOSGEB sistemine üye olmak zorundasınız. Ardından [turuncu]Girişimcilik Destek Programı[/turuncu]na katılarak [turuncu]Girişimcilik sertifikası[/turuncu]nı almalısınız. Ardından hazırladığınız iş plan ve projeniz ile KOSGEB’e başvuru yapabilirsiniz. Açacağınız iş yerinde harcamalarınızı bu sayede%10 daha avantajlı bir biçimde geri kazanabilirsiniz.

 

YORUMLAR YAZ
 • Kurban urun3 sene önce
 • Değerli yetkili ben koskeb’e başvuruda bulundum fakat toz pembe gösterdiğiniz o kredi var ya onu alabilmek için önce bi üniversite bünyesinde bulunan bi okula kaydınızı yapmalısınız ve yaptırdım ama beni hiç alakadar etmeyen sorular soruyorlar. Mesela adam ayakkabıcı ben ise aşçıyım adam bir şeyler soruyor hiç alakası yok benim kuracagim is ile ilgili ve kizdim gitmedim çünkü anlamalamadigim konular ve parayı da vermek cin önce yatirim yapmaniz gerekmekte ya bu benim en az 100000 liram olmaliki ben o yatirimi yavu benim o param olsa size herek yoki özürlü bi vstandadin ole bi paradi Verda size herek yoki ben yuzde44ozurum ver benim bunda yaralanmak için bana bu konuda yrdimci olutmusunuz mumkunse