• YARIM ALTIN
  1.642,00
  % -1,47
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  337363,484
  % 6,88
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Konut Kredisi ve Faiz Oranları

Konut Kredisi ve Faiz Oranları

Yeni ev sahibi olmak isteyenler, bu habere dikkat! Yeni konut projeleri hakkında bilmediğiniz bilgi kalmasın. Fırsatlardan faydalanmak ve bilinçli bir şekilde ev almak çok önemli. Ne zaman ev sahibi olacağını bilmeyen birçok vatandaş hata yaparak para kaybediyor. Sizde bu hataya düşmek istemiyorsanız konut kredisi ve faiz oranları yazımızı okumaya devam edin.

[mavi_baslik] Konut kredisi ve faiz oranları düşecek mi [/mavi_baslik]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın ve birçok siyaset adamının ,bankalara konut kredi faizlerini indirmeleri konusunda yapmış olduğu çağı ve istekler karşılık buluyor. Ev almak isteyen vatandaşlarımız tarafından da çokça sorulan bu soru artık bir cevap istiyor. Son üç ay içerisinde bu istek karşılığını bulamadı ve faiz oranlarında yedi puanlık bir artış yaşandı. Ancak birçok bankanın yapmış olduğu açıklamalarla konut kredi  faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekti. Ancak Burgan Bank faiz oranlarının indirilmesinin yanı sıra taşıt ve tüketici kredilerinde de indirim yapıldığını duyurarak, tüm vatandaşları mutlu ettiler.

Konut Kredisi ve Faiz Oranları

Konut Kredisi ve Faiz Oranları

[mavi_baslik] %0,70 oranında indirim! [/mavi_baslik]

Yaşanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz tarihli darbe girişimi sonrasında ,ekonomide çarkların dönmesi ve inşaat sektörü üzerinde bulunan diğer sektörlerin canlılığını koruması önemlidir. Bu amaç ile başlatılan kredi faizlerinde indirim seferberliği herkesi heyecanlandırdı. Bu seferberlik üzerine bankalar, konut kredi faiz oranlarını en düşük yüzde 0,70 olarak indirdi. Çeşitli vadeler kapsamında yüzde 1’in altına indirilen konut kredileri hakkındaki indirim fırsatı halen devam etmektedir. Konut kredisi indirim fırsatı halen devam ederken, bankalar birbirinden farklı faiz oranları ile müşterileri kendi bankalarına çekmeye çalışmaktadırlar. Ziraat Bankası, değişik vadelerdeki konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına düşürmüş bulunmakta. Ziraat Bankasının açıklamasına göre; konut kredisi faiz oranları, bu günden itibaren işleme sokulacak. Bankanın belirttiği faiz oranları ise şöyle; 0,82 ay vadelerde yüzde 0,90’a ve 0,61 – 120 ay vadelerde de yüzde 0,95’e çekilen faiz oranları vatandaşları sevindirdi. Ziraat Bankasının yapmış olduğu bu atılım diğer bankaları da haliyle harekete geçirdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCBM) 2016 mart ayından bu yana, yani eski başkanın görevinden ayrılması ile birlikte hatta hemen sonra yeni TCBM Başkanı ile başlayan zaman aralığında yeni faiz oranları sunuldu. Bankaların faiz oranları ile zorlu bir mücadele vermesi sonucu faiz oranları aşağıya indirildi. Bu durumun bankaların kredi faiz oranlarına yansıması her ne kadar zaman almış olsa da şu sıralar bankalar arası rekabet olduğundan dolayı gerçekleşti. Bankaların müşteri kapma yarışı ile bazı özel ayrıcalıkları, tüketicilere, ev sahibi olmak isteyen,konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlara ve ihtiyaç kredilerinden yararlanmak isteyenlere sunuyor.

[mavi_baslik] Kampanyalı Konut Kredileri Bütün Hızı İle Devam Etmekte [/mavi_baslik]

Büyük yalıda güzel bir ev almak istiyorsanız bu fırsatı değerlendirmenizi öneririz. Bu kampanya yıl sonuna kadar devam edecek. Emlak Konut kampanyası ve güvencesi ile, banka kredisi ve kefile ihtiyaç duymadan Büyükyalı’dan ev sahibi olun. Yüzde 10 peşinat, aylık 0,70 faizle 120 ay taksit veya 0,42 faizle 60 ay taksit seçenekleri ile, karlı bir yatırım ve kolaylıklar sizleri bekliyor.

YORUMLAR YAZ
 • ruhi4 sene önce
 • bu devirde artık iyice zorlaştı ev almak, maddi durumu orta derecede olan biri bile artık ev alması bu şartlarda zor