• YARIM ALTIN
  1.652,00
  % -0,12
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  343382,155
  % -0,29
 • BIST 100
  1.442,56
  % -0,80
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kredi çekmek için doğru zaman

Kredi çekmek için doğru zaman

Günümüz de birçok kişi ev, araba veya arsa almak için kredi çekmek istiyor. Kredi çekmeye karar verdikten sonra birçok kişinin aklında, birtakım sorular şekillenmeye başlıyor. Birçoğumuz kredi çekmek istediğimiz zaman bilinçlenmeyi tercih ediyoruz ki bu çok doğru bir yol. Herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan o yola çıkmaz mantıksız. Özellikle de bize birçok getirisi olan ve sonrasında da bizi sıkıntıya sokabilecek konular hakkında bilinçlenmek çok önemli. Sizde herhangi bir bankadan kredi çekmek istiyor, ve aklınıza ” Acaba doğru zamanda mı kredi çekiyorum?” gibi bir soru geldiyse yazımızı okumaya devam edin.

[mavi_baslik] Kredi çekmek için doğru zaman mı? [/mavi_baslik]

Kredi çekmek için doğru zaman

kredi çekmek

[gri]Konut kredisi[/gri] için faiz oranlarını takip eden veya ihtiyaç kredisi için doğru zamanı bekleyen çok insan var. ”Kredi almak için doğru zaman mı?” sorusuna ”evet” ya da ”hayır” cevabını vermek çok yanlış olur. Her gün değişen faiz oranlarına bakılırsa size bu yanıtlardan herhangi birini veren kişiye güvenmemenizi tavsiye ederiz. Her zaman araştırma yapmalısınız. Güncel faiz oranları sürekli değişmekte. Bazı günler aynı gün içerisinde faiz oranları iki veya üç kere değişebiliyor. Uygun kredi çekmek istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Bu yazımız ile size kılavuzluk edecek bilgiler vereceğiz, sonrasında bu uyarılarımızı dikkate alarak doğru zamanı siz kendiniz bulacaksınız.

[mavi_baslik] Belirli bir kredi çekme zamanı yok [/mavi_baslik]

Kredi almanın zamanı elbette bilinemez, istekler ve düşünceler kişiden kişiye değişir. Genel olarak bu soru konut kredilerinden faydalanmak isteyen tüketiciler tarafından gelmekte ve merak edilmektedir. Bireysel ihtiyaç kredisi almak isteyenler böyle bir soruyu akıllarına bile getirmezler. Kredi ihtiyacının anlık olmasından kaynaklı doğru zaman o zaman olmaktadır ve hemen maddi desteğe ihtiyaçları vardır. Ancak konut kredisi çekmek isteyen tüketiciler için durum bu şekilde değil. Konut kredisi çekmek isteyen kişiler için faiz oranları oldukça önemlidir. Günümüzde konut ve taşıt kredi faiz oranlarında gerçekleşen oynamalar onları haksız da çıkartmaz. Son 1 yılda ki konut kredilerindeki düşüş oldukça önemlidir.  Konut kredisi çekebilmek için faiz oranlarını takib eden kişiler bilirler ki, sene başında %1,45 seviyelerinde olan 120 ay vadeli olarak tüketiciye sunulan konut kredileri şu an %0,90 seviyelerine inmiştir. Bu oldukça cazip görünen bir faiz oranı fakat öte yandan, geçtiğimiz senelerde %0,75 oranlarında faiz oranları ile konut kredileri verildi.

[mavi_baslik] En uygun faizli krediyi seçin [/mavi_baslik]

Bu bilgileri sizlerle paylaştığımıza göre bundan sonra ne olur, kredi çekmek için bugün ki faiz oranları iyimi , uygun mu bunun cevabını siz vereceksiniz. Yılar bazında değişiklik gösteren konut kredisi faiz oranlarını hesaba kattığınız zaman konut kredisi çekmek ve bir ev almak için doğru zaman olup olmadığını sizin belirlemeniz en mantıklısı olacaktır.

Tabi ki de konut kredisi çekip bir ev sahibi olmak için en doğru zaman bankaların kredi faizlerini düşürdükleri zamandır. Ancak kimse düşecek mi yoksa yükselecek mi bunu bilemez. Ülkemizde yaşanan politik olaylar sonucu, ekonomide yaşanan olayları takip ederek faiz ortalamaların düşüp, düşmeyeceğini karar vermek mümkün. Bizim tavsiyemiz 2017 yılına girerken ve 2017 yılının ilk günlerinde bankaların uyguladıkları faiz oranlarını karşılaştırmanız ve yapmış oldukları kampanyaları gözden geçirmeniz. Bankaların kurmuş oldukları oyunları fark edip, bu oyuna düşmemeniz yine sizin elinizde. Şöyle ki birçok banka faiz değişikliği adı altında, ama faiz değişikliği yapmadan tamamen reklam amaçlı tüketiciyi kandırma peşindeler. Öte yandan bankaların ertelemeli ödeme planları ve sizlere sağlayacakları ödeme kolaylıklarını gözden geçirmeniz yine sizin yararınıza olacaktır.