• YARIM ALTIN
  1.630,00
  % -2,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  339123,649
  % 7,21
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

50 bin TL Kredi Kampanyası (KOSKEB)

50 bin TL Kredi Kampanyası (KOSKEB)

Günümüzde birçok esnaf bankalara olan kredi ve kredi kartlarının sıkıntısı içerisindeler. Bu nedenlerden dolayı birçok esnaf işletmelerini daha fazla ayakta tutamamakta ve kepenk indirmektedir. ve işletmelerinde ürünlerine ve sattıkları mallara yapmış oldukları fiyatları yükselttikleri için, vatandaşlardan geri dönüş alamamaktadırlar. Bu durumda yine aynı sonucu verip işletmelerini kapatmalarına neden olmaktadır. Türkiye’de esnaf vatandaşlarımızın ülke ekonomisine doğrudan etki sağlamaktadırlar. Ekonomiye büyük oranda can veren esnafımızın iş yerlerini kapatmaları, ekonomiyi sarsmaktadır. Bu nedenle esnafa 50 bin TL kredi başvurusu için, başbakan Binali Yıldırım müjdeli haberi verdi.

[mavi_baslik] Esnafa 50 bin TL kredi [/mavi_baslik]

2017 yılında verilmesi planlanan 50 bin TL’lik esnaf kredisi için tüm planlamalar sürmekte. Esnafa kredi verebilmek için gerekirse diğer harcamalardan kısalacağını dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, kredi imkanının çıkabilmesi için kaynak ekleneceğini dile getirdi. Başbakan Binali yıldırım vermiş olduğu bilgilerde, esnafa üç yıl vadeli, faizsiz 50 bin TL’ye sağlanacak kredide 15 bin sınırına karşın 250 bin kişinin kredi imkanından yararlanabilmek için başvuruda bulunduğunu belirtti. Şartları elveren tüm esnaf vatandaşlarımız bu kredi imkanından yararlanabilecekler.

50 bin TL Kredi Kampanyası (KOSKEB)

50 bin TL Kredi Kampanyası (KOSKEB)

Yıldırım, Çankaya Köşkün’de yapılan esnaf örgütleri temsilcilerinin kulübün de esnaf vatandaşlarımızın sayısının arttırılacağını ve 50 bin TL kredi için ilave kaynağın nasıl karşılanacağını söylerken ” esnafa kredi hizmetini verebilmek ve masrafları karşılayabilmek için gerekirse yapılan diğer harcamalardan kısılıp buraya kaynak aktaracağız” ifadesinde bulundu.

[mavi_baslik] Başbakan Binali Yıldırım’dan esnafa 50 bin TL kredi açıklaması [/mavi_baslik]

Başbakan Binali Yıldırım, zor durumda olan esnaf vatandaşları işsizlik fonuna benzer bir fondan yararlandırmayı düzenleyen Ahilik Fonu hakkında bizleri şu şekilde bilgilendirdi; ” Ahilik Fonun’da devlet 18 lira, esnaf 35 lira koyuyor. 720 gün boyunca sürdürülen bu yatırım sayesinde, işini kaybeden veya kapatmak zorunda kalan esnaf 180 gün boyunca bu fondan yararlanıyor. Bu fondan yararlanmak isteyen esnaf vatandaşlarımızın en az iki yıl buyunca bu foto prim ödeyerek yatırım yapmış olması gerekiyor. Bu yatırım sonucunda Akrilik Fonu’ndan aylık alınacak paranın tavan miktarı 1422 liraya kadar ulaşıyor.” Günümüzde asgari ücretin 1404 lira olduğunu düşündüğümüz zaman aylık olarak güzel bir gelir kazanmış oluyorsunuz.

[mavi_baslik] Kimler 50 bin TL kredi alabilecek [/mavi_baslik]

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında şunları da ekledi; ” Bütün esnaf camiasının konuştuğu ve endişe ettiği tek bir şey vardı. Emekli olduğunuz zaman dükkan açmaya karar verip, dükkanı açarsanız yüzde 15 prim ödüyordunuz, bu bir cezalandırmadan farksız olduğu için bu yönetmeliği kaldırdık. Sessiz sedasız bu durumu ortadan kaldırdık. Aslında çok daha öncesinde kaldırmamız gerekirdi, geç de olsa kaldırdık. Kredi kullanan toplam kooperatif sayısını 402 esnaftan 894 esnafa yani iki katına çıkarttık. Esnaf ve sanatkarları desteklemek adına destek sistemini harekete geçirmiş olduk. Şimdi bir milyonun üzerinde esnaf vatandaşımıza toplam toplam olarak 60 milyar lira kredi kullandırmışız. Eski zamanlar da bu rakam 2 milyara bile ulaşmıyordu. Esnafımız bir yıl boyunca ödemesiz olarak bu kredi imkanından yararlanacak. 2017 yılı için 15 bin esnafımız bu imkandan yararlanacaktı. Ancak müracaata baktığımız zaman 250 bin kişi başvurmuş. Biz esnafımıza krediyi 15 bin kişiye verecektik, siz niye müracaat ettiniz diyemeyiz. Şartlara bir bakacağız sonrasında tutturan kim varsa kredi imkanını talep eden herkese sunacağız. Gerekirse başka taraftan alacağız, diğer taraftan kısacağız. Vatandaşımızın mağdur olmaması için elimizden ne geliyorsa bunun için çalışacağız”.

Genç girişimci kadın emekçilerimize verilen desteklere işaret eden Yıldırım ” Sıfır faiz kredi garantisi ile şimdiye kadar 48 bin 355 esnafa 1,5 milyar lira destek sağlamışız.”Esnafa faizsiz 50 bin tl kredi şartlarının, geçtiğimiz senelerde yapılan kredi şartları kriterleri ile benzerlik göstermesi bekleniyor.