• YARIM ALTIN
  1.641,00
  % -1,47
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  337145,620
  % 6,81
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kara listede olanlara kredi veren bankalar

Kara listede olanlara kredi veren bankalar

Kişiler ihtiyaçları doğrultusunda bankalardan talep ettikleri kredi veya kredi kartlarının geri ödemesini aylık bütçelerini hesaplamaması sonucunda, borçlarını ödeyemediği zaman yasal süreçlerden geçer. Ödeme alamayan bankalar kişiyi Merkez Bankası’na bildirirler. Verilen bilgi doğrultusunda Merkez Bankası, kişinin ödeme konusunda sıkıntı çıkarttığını ya da borcunu ödeyemediği sonucuna varıp kişiyi kara listeye ekler. Paraya ihtiyacınız varsa ve ” Kara listede olanlara kredi veren bankalar” gibi sorular aklınıza gelmeye başladıysa yazımızı okumaya devam edin.

[mavi_baslik] Kara listede olanlara kredi veren bankalar [/mavi_baslik]

Elbetteki kara listede ismizin yer alması her anlamda sizin aleyhinize. Kara listede isminin yer aldığı bir kişinin, tekrardan kredi kullanması çok düşük bir ihtimaldir. Bu duruma çözüm olarak, kişiler kara listede yer alan isimlerini sildirmeli. Fakar borcunu ödenen kişinin kara listeden ismini sildirip, sicilini temizleye bilmesi için 5 yıl beklemesi ön görülmüştür. Yayınlanan başka bir bilgiye göre de, hızlı bir artış gösteren prim faizleri sebebi ile devlet kademesi 1 milyon borçlu kişiyi kapsayacak bir sicil affı gündeme geldi.

Kara listede olanlara kredi veren bankalar

Kara listede olanlara kredi veren bankalar

Türkiye’de yaklaşık olarak 2 milyon kişinin bankalara kredi ve kredi kartı borcu var. Bu yeni yasa ile Kara listede bulunan 2 milyon ismin yarısı silinecek. Bu af kapsamı içerisinde son 3 ay baz alınacak. Son 3 ayda kredi taksitlerini düzenli ödeyen kişilere sicil affı tatıtacak ve bununla bağlantılı olarak isimleri kara listeden silinecek. Bu yasa çerçevesi içerisinde sadece bireysel borçlular değil esnaf, tüccar ve iş adamları da bu yasadan yararlanabilecekler. Diğer taraftan bankalar bu karara pek sıcak bakmasalar da onlarında payına düşen yüksek. Kişiler bankalara başvurarak kredi alabilecek duruma gelecekler. Eğer sizinde isminiz kara listede yer alıyorsa, kara liste ile ilgili konuları ve yasaları yakından takip etmeli ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz.

Kara listede ismi olan pek çok vatandaşımızı bu durum bir hayli zor duruma sokmakta. Bu açıdan oldukça zor ve mağrur bir durumda olduğunu Merkez Bankası’na açıklayan vatandaş, yeniden özgürce kredi kullanabilmek istediklerini dile getirmişlerdir. Bu konu karşısında bir hayli zor bir durumda kalan Merkez Bankası daha fazla sessiz kalamayarak bankalar ile anlaşma içerisine girmiş ve bağzı koşulların sağlanması halinde, kara listede olan kişilere de kredi verilmesini sağlamıştır. Bankalar kara listede ismi olan kişilere büyük bir oranda kefil, ipotek gibi şartlar karşılığında kredi vermektedir.

[mavi_baslik] İsmi Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar [/mavi_baslik]

Kara listede olan kişilere kredi vermek için Merkez Bankası ile anlaşıp harekete geçen bankalar, kendi çerçevesinde belirlediği finansal politikaları ve yapmış oldukları kampanyalar sebebi ile kişilere nakit desteği verebilmektedir. Ancak geri ödeme konusunda sicili temiz olmayan yani ismi kara listede yer alan kişilere, bankaların kredi vermesi ancak ipotek ya da kefil göstererek gerçekleşmektedir. Kişiler ihtiyaçları oldukları kredi miktarını, kredi çeşidine göre ev, araç gibi krediler için mülklerini ipotek ettirmeli, diğer kredi çeşitleri için ise bankanın uygun bulduğu kriterlerde kefil gösterme zorunluluğu bulunmakta.

[mavi_baslik] Kredi Veren Bankalar Sırasıyla Şu Şekilde; [/mavi_baslik]

[mavi] FİNANSBANK [/mavi]

Türkiye’nin en köklü ve önde gelen bankaları arasında yer alan Finansbank kara listede ismi yer alan kişilere kredi imkanı sunarak potansiyelini arttırmayı ve daha da büyümeyi hedeflemektedir. Finansbank, her müşterisine uygulamış olduğu politikası gereği, kişinin siciline değil, eğitim seviyesinei mal varlığı ve aylık gelir miktarına bakmaktadır.

[mavi] DENİZBANK [/mavi]

Kara listede yer alan kişilere kredi desteği veren bir diğer banka ise Denizbank’tır. Banka kredi kullanımı konusunda kişilere yardım amaçlı esnek kullanım koşulları sunarak hemen hemen herkese kredi hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Bu bankada kişilerin eğitim durumu, gelir düzeyi ve mal varlığına bakan bankalar arasında.

[mavi] ING BANK [/mavi]

Ing Bank’ta kara listede ismi yer alan kişilere kredi hizmeti sunmakta. Ing Bank’ta, Finansbank ve Denizbank gibi kişinin eğirim durumuna,gelir düzeyine ve mal varlığına dikkat etmektedir.