• YARIM ALTIN
  1.577,00
  % 1,18
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  473176,459
  % 2,15
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Findeks ile kredi notu nasıl öğrenilir?

Findeks ile kredi notu nasıl öğrenilir?

[mavi_baslik] Kredi Notu Nedir? [/mavi_baslik]

Bireylerin kredi veya kredi kullanabilmeleri açısın büyük önem taşımaktadır. Kredi çekmek ve kredi kartı kullanmak isteyen kişilerin, kredi onayı verilmeden önce kredi notuna bakılmaktadır. Herkes kredi notunu kolaylıkla kullanabilir, bunun yanında başka bir kişinin kredi notunu bile öğrenebilirsiniz. Kredi notunu etkileyen etkenler göz önüne alındığı zaman kredi notunu tahmin etmek çokta zor değildir. Fakat kredi notu belli sembolik haller ile kullanılmaktadır. Bu konu ile ilgili en güvenli bilgiyi Findeks’ten öğrenebilirsiniz.

[mavi_baslik] Findeks ile Kredi Notu Öğrenme Ücreti Ne Kadar[/mavi_baslik]

Findeks kredi notu öğrenme sistemi kişilerin bilgi sahibi olmalarını sağlar. Bunun yanında kişi ilk defa Findeks sistemini kullanarak kredi notunu öğrenmek istediği takdirde ilk hizmet ücretsiz olarak verilir. Bu işlem bir defalığına mahsus olmak üzere verildiği için, Findeks kredi notu sistemi tarafından sizlere sorulan bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurmuş olmanız gerekmektedir. Bu durumda tarafınıza istediğiniz kadar detay içeren bir rapor sunulacaktır. Findeks kredi notunu öğrenme işlemini birkaç kez yapmak isteyen bireyler, sonraki işlemler için ücret ödemek zorundalar. Findeks ücreti bazı bankalarda kredi notu öğrenme ücreti ile aynı olabilirken, bazı bankalar kredi notu öğrenme ücretini düşük tutmaktadır. Bu durumda sizler piyasa araştırması yaparak, bu hizmeti nereden almak istediğinizin kararını vermelisiniz.

[mavi_baslik] Başka Bir Kişinin Kredi Notunu Nasıl Öğrenebilirim? [/mavi_baslik]

Başka bir kişinin kredi notunu öğrenmeniz tabiki de mümkündür. Bu bağlamda önemli olan nokta kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişinin izninin alınması. Notunu öğrenmek istediğiniz kişinin online sistem üzerinden kişinin izninin alınması için sistemde kayıtlı olan telefon numarasına SMS atılması şeklinde olur. Atılan SMS’e karşılık olan kişin mesajı EVET olarak cevapladığı takdirde sistem kredini notunu öğrenmek isteyen kişiye kişinin kredi bilgilerini sunar. Bu duruma ek olarak kredi bilgileri öğrenilmek istenen kişinin TC kimlik numarasını ve ve şu an aktif olarak çalıştığı bankanın telefon numarasını Findeks sistemine yazmanız gereklidir.

Findeks ile kredi notu nasıl öğrenilir?

Findeks ile kredi notu nasıl öğrenilir?

Kişiye gönderilen SMS e olumlu cevap geldiği takdirde kredi notu ve bilgileri size ulaştırılır. Eğer aynı kişinin daha detaylı bir kredi bilgisini öğrenmek istediğinizde, sistem kişinin her bilgisi için kişiden onay almak şartı ile sizinle bilgileri paylaşır.

[mavi_baslik] Kredi Notunun Düşük Olması Ne Demek? [/mavi_baslik]

Findeks kredi notu bilgisine ulaşın kişinin, kredi notunun düşük olması ile alakalı araştırma yapması gerekmektedir. Peki düşük kredi notuna sahip olmak nedir?

[turuncu]#[/turuncu] Kredi notu düşük olan kişiler, herhangi bir bankadan kredi çekmek veya kredi kartı kullanmak talebinde bulunduklarında, kredi notundan kaynaklı onay cevabı almalarının düşük bir olasılık olduğunu bilirler.

[turuncu]#[/turuncu] Kredi notunun düşük olmasında ki sebep, geçmişte yapmış olduğunuz finansal işlemlerdir. Yani bir banka size kredi verirken ve kendisine borçlanmanızı kabul ederken, geçmiş zamanlarda bankalarla yapmış olduğunuz anlaşmaları ve ödemeleri sizin siciliniz olarak kabul ederek size kredi verir. Banka kendisini garantiye almak için geçmişte ödediğiniz veya ödemediğiniz kredileri görmek, bilmek ve ona göre değerlendirme yapmak ister.

[turuncu]#[/turuncu] Bu bağlamda kredi notu düşük olan kişilere nakit temin edilmez ve kredi kartı imkanı sunulmaz. Fakat bu durum tüm bankalar için geçerli değildir. Herhangi banka size kredi imkanı sağlamazken, başka bir banka şartlı olarak size nakit desteği sunabilir. Günümüzde [gri] kredi notu [/gri] düşük olan kişilere destek veren bankalar bulunmakta.

Kredi notunuzu arttırmak yada azaltmak gibi bir derdiniz yoksa, yapmanız gereken tek şey kredi not ortalamanızı dengede tutmaktır. Denge dediğimiz, aylık kredi ödemelerinizi ve kredi kartı kullanımlarınızı aynı şekilde rutin olarak devam ettirmenizdir. Bu durumda kredi notunuzda asla bir düşüş yaşanmayacak, aksine kredi notunuz yükselecektir.

YORUMLAR YAZ
 • ruhi4 sene önce
 • yararlı bilgiler, bende hemen öğrendim 1700 çıktı