• YARIM ALTIN
  1.639,00
  % -1,59
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338655,551
  % 7,60
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Evlenmeyi düşünen çiftlere devlet destekli evlilik kredisi yardımı geliyor. Devlet destekli düğün kredisi diğer kredilere göre biraz daha farklı koşullar gerektiriyor. Kredi başvurusu yapmak için öncelikle 18 yaşını geçmeniz gerekmektedir. Bu krediden faydalanmak için sizin için en uygun bankayı belirlemeli ve bankalar arasındaki faizlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Size en uygun faizi sunan bankalar ile çalışabilirsiniz, faizlerin yanı sıra ödeme kolaylığı da sizin için önemlidir. Bu yüzden bu krediyi kullanmak için bankaların sunduğu bu kredileri iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir.

[mavi_baslik] Devlet destekli evlilik kredisi [/mavi_baslik]

Bu hesaba aylık olarak yada 3 aylık gibi vadelerde düzenli ödemeler yaparak bir birikim hesabı oluşturmanız isteniyor. Önemli ve öncelikli kısım ise ödemelerin yani yatırımların vadesinde ve aksamadan yatmasıdır. Yatırımınız devam ederken para yatırmayı aksatır yada ödeme yapmaktan vazgeçerseniz devlette kredi desteğini geri çekebiliyor. 3 yıl sonra devlet birikiminizin üstüne 5000 TL ye kadar destek kredisi verebiliyor. Bu krediyi almak için sizden istenilen bir diğer koşulda 27 yaşını aşmamız olmanızdır . Devlet destekli banka kredisi veren bankalar akbank , iş bankası, vakıf bank, ziraat bankası, ve Denizbanktır.

Bu krediden yararlanan bireylerin aynı zamanda kredi kullanmış oldukları bankadan ayrıcalıklı müşteri olması durumu söz konusudur . Örneğin düğün kredisi sonrasında taşıt veya ihtiyaç kredisi çekmek istediniz. Çekmiş olduğunuz kredinin vadesinde tutara göre en fazla 36 ay vade yapılabiliyorken size özel 48 ay seçeneği sunuluyor.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

[mavi_baslik] Devlet destekli evlilik kredisi için yaş sınırı var mı? [/mavi_baslik]

Bu krediyi 18 yaşının altında çocukları olan aileler de bankalarda çocukları adına bu kredi den faydalanmaktadırlar. Çocuklarının geleceği için yatırım yapmak isteyen aileler için güzel bir fırsat. Kişilerde yada ailelerde olsun ödemelerin 3 defadan fazla aksaması durumunda devletin desteği geri çekeceğini tekrar hatırlatmakta fayda var.
Düğün kredisi nasıl alınır yada kredi almak için uygun bir yöntem mi diye kafasında soru işareti olan çiftler için hazırladığımız bu yazı ile umarım yardımcı olabilmişizdir. Alternatif krediler içerisinde gelecek yatırımı olan devlet destekli düğün kredisini değerlendirebilirsiniz.

[mavi_baslik] Kredi çekmek için doğru zamanda mıyız? [/mavi_baslik]

Hemen hemen herkes krediyi bir ihtiyaç durumunda çeker ve aslında olması gerekende budur. Fakat kredileri borç kapatmak için taşıt almak konut almak veya bir ihtiyacımızı gidermek için yani bize fayda sağlasın diye düşünürken yanlış zamanlarda çektiğimiz krediler yüzünden daha fazla yükün altına boyunuzu aşan masraflar altına girmeyelim.
Kredi alırken doğru zamanda doğru kredi yi almak da her zaman fayda vardır. Bunu da ihtiyaçlarımız ve bankaların kampanya ve fırsatlarını takip ederek yapabiliriz. Bankaların yaz tatili, yarıyıl tatili, yeni yıl için taksit ötelemeli kredileri ve kampanyaları dönemsel olarak karşımıza çıkar. Örneğin şu dönemde bankalar tarafından yeni yıl kredileri düşük faizde kullanıcılara bir fırsat olarak sunulmaktadır. Ayrıca bunun yanında ödemeye yeni yıldan sonra başlamak gibi vaatleri de vardır.

[mavi_baslik] Faiz oranlarına aman dikkat! [/mavi_baslik]

Dikkat edilmesi gereken husus ise faiz oranı düşük olsa bile dosya masrafı adı altında ödeyeceğiniz tutardır.
Kredi almak istediğiniz zamanı iyi tespit etmelisiniz. Tatil için kredi çekmek isterseniz yaz başında yapılan ihtiyaç ve tatil kredilerine odaklanmalısız. Eğer taşıt kredisi almak isterseniz ötv ve KDV yeni yılla birlikte artmadan kredi kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve zamana göre kredi kullanmaya çalışın.
Tim bunların yanında

Bilmeniz ve yapmanız gereken en önemli husus sizin kredi çekme zamanımızın uygun olup olmadığıdır. Bireysel olarak kredi çekmeye en uygun olduğunuz zaman kredi notunuzun en uygun olduğu zamandır. Kredi notunuz ise en az borcunuzu olduğu zamanlarda ve ödemelerinizin düzenli olduğu zamanlarda yüksek olacaktır. Siz çekmek istediğiniz krediniz için; kredi notunuzu, kedi çekme zamanını ve size en uygun krediyi bir araya getirebilirsiniz. Her açıdan avantajlı durumdasınız demektir.

Evlilik kredisi nedir, nasıl alınır?