• YARIM ALTIN
  1.650,00
  % -0,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  343921,280
  % 1,18
 • BIST 100
  1.442,56
  % -0,80
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

En iyi kredi kartı hangisi

En iyi kredi kartı hangisi

En iyi kredi kartı hangisi sorusunun cevabı vermek tabi ki de kolay değil. Bu soruya yanıt verebilmek için iyi bir araştırma, kampanyaların yoğunluğu, müşteri memnuniyeti, banka ismi duyulduğu zaman akılda nasıl canlanacağı, kaç kullanıcısı olduğu gibi birçok detayın sorgulanması gerekir. Bizlerde sizlere bu sorunun yanıtını verebilmek için bu konular hakkında araştırma yapıp bir liste oluşturduk.

Kredi kartı kullanarak yapmış olduğunuz alışverişlerde, bankaların sizlere sunmuş olduğu kolaylıkla birlikte bir o kadar sıkıntıda beraberinde gelmektedir. Eski zamanlarda kredi kartı kullanımı çok fazla yaygınlaşmadan önce, birçok esnafımız alışverişlerimizde bizlere kolaylık sağlayıp kara kaplı defterine veresiye yazabiliyorlardı. Biz müşteriler içinse bu durum finansal açıdan oldukça kolaylık sağlıyordu. Ancak birçok esnaf sağlamış olduğu bu ödeme kolaylıkları yüzünden sıkıntı çekiyor hatta mağdur olup iflas etmeye kadar gidiyordu. Zaman ilerledi ve bununla birlikte bankalar hem müşteriyi hemde esnafı mağdur durumda bırakmayacak olan kredi kartlarını ortaya çıkarttı. İstatistikler incelendiğinde Türkiye üzerinde 48 milyon kişinin üzerinde kredi kartı kullanıcısı bulunmakta.

[mavi_baslik] En iyi kredi kartı hangisi [/mavi_baslik]

Kredi kartı kullanmanın avantajlarından bahsedecek olursak, tek bir avantajı olduğunu görüyoruz. Kredi kartımız ile alışveriş yaptığımız zaman yapmış olduğumuz alışverişlerin en büyüğünden en küçüğüne taksitlendire biliyoruz ve nakit paramız cebimizde kalmış oluyor, ayrıca hesap kesim gününden sonra bir alışveriş yaptığımız zaman o alışverişimizin parasını bir ay sonra ödüyoruz. Bize olan avantajını çok kolay bulduğumuz için hemen dezavantajlarına dönelim.

En iyi kredi kartı hangisi

En iyi kredi kartı hangisi

Birçok insan kredi kartından alışveriş yapıp ödeme yaptığı zaman sanki aldığı malı bedavaya alıyormuş hissine kapılıyor, olayın içerisinde hiç sıcak para dönmediği için rahatlıkla harcaya biliyor ve ay sonunda hesap ekstresi kişinin eline geldiğinde beyninden vurulmuşa dönüyor. Bu sebepten dolayı kredi kartlarının bizlere bedava alışveriş yapmak için verilmediğini aklımızdan çıkartmamalıyız. Yaygın olan hatalardan bir tane nakit avans çekmek. Bu durumun çok fazla riskli olduğunu bilmeliyiz ve nakit avans kullanımından uzak durmalıyız. Kredilerimizin aylık ödemesi ne kadarsa her ay o miktarı ödememiz gerektiğini bilmeliyiz. Asgari ödeme miktarını yok sayarak düzenli ödeme yapmalıyız. Asgari ödeme miktarını ödediğiniz takdirde kredi kartımızın borcu her ay artacak ve içinden çıkılamaz karmaşık bir hal alacaktır.

Bankaların sizlere vermiş olduğu kredi kartlarının özelliklerini ve bankaları sizlere tanıtacağız. En iyi kredi kartının hangisi olduğu kararını sizlere bırakıyoruz.

[mavi_baslik] Yapı Kredi Bankası [/mavi_baslik]

World kartın şu an Türkiye’de en çok kullanılan kredi kartı olduğunu söyleyebiliriz. The Banker tarafından dünyanın en değerli 10 kredi kartı listesinde ilk ve tek Türk kartı olan World kart yer almaktadır. Yaygın iş yeri çalışma ağı, nakit avans imkanları, ekstra taksit ve worldpuan imkanları ile iyi ve kullanışlı bir karttır.

[mavi_baslik] Garanti Bankası [/mavi_baslik]

Bonus kartı en çok müşterisi olan ve aylık olarak birbirinden çeşitli kampanyaları ile müşterilerine sağladığı avantajlarının yanında en iyi ikinci sırada yer almaktadır. Garanti bonus kartının müşterilerine sağlamış olduğu avantajlarda bonus puanların çok önemli bir yeri bulunmakta. En iyi kredi kartı sıralamasında birinci sıradadır.

Bonus kart kullanıcıları kredi kartlarından ücretsiz taksitli nakit avans çekebilir, işlem taksitlendirme, ekstre atlat, işlem ertele, taksitli para puan, karttan havale bunların açıklaması şu şekilde ki acil nakit paraya ihtiyacınız olduğunda çekmiş olduğunuz nakit avansları taksitli bir şekilde geri ödemenizi sağlayacaktır. Ekstre atlatma, herhangi bir ekstrenizi ödeme sıkıntısı çektiğiniz zaman bir sonraki aya atlatıp 1 ay sonra ekstrenizi ödeyebilirsiniz.

[mavi_baslik] Maximum Kart [/mavi_baslik]

Türkiye’de tercih edilen kartlar arasından üçüncü sırada yer almaktadır. Maximum kartın müşterilere sunmuş olduğu cazip fırsatlar tabi ki de bulunmakta. 200.000′ den fazla müşteri ağına sahip olan maximum kart genelde öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Başlıca avantaları şu şekilde; Taksit ihtiyaçları ve Maxi puan, müze kart avantajı ile her sene istediğiniz müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edip maxi kartın avantajı ile gezip, görebiliyorsunuz. Sinemaya girebilmeniz içinde sunmuş olduğu avantajlar, ödeme taksitlendirme, erteleme işlemi, müşteri limiti, ek kart, temassız ödeme, güvenli ve teknolojik alışveriş imkanlarını sizlere sunmakta.