• YARIM ALTIN
  1.631,00
  % -2,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338271,365
  % 7,18
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kredi kartı kampanyaları tüketiciyi çekiyor

Kredi kartı kampanyaları tüketiciyi çekiyor

Bu yazımızda Kredi kartı kampanyaları ile ilgili bilgiler sunacağız.. Kredi kartlarının müşterilerine sağlamış olduğu hızlı, kolay ve güvenilir alışveriş hizmeti, Taşıma kolaylığının olması, taksitlendirme ve borç erteleme gibi kolaylıklarının yanında, marka ve ürünlere yönelik yapılan avantajlı kampanyalar ile rekabetin hat safhada yaşandığı bir ürün haline geldi. Birleşmiş Kartlar Merkezinin sunduğu verilere baktığımız zaman Türkiye 45 milyon kredi kartı sayısına sahip. Avrupa’da kart konusunda önemli bir yere sahip olan Türkiye, kredi kartı kullanarak alışveriş ödemelerinde İngiltere’den sonra 2. sırada gelmekte,

[mavi_baslik] Türkiye kredi kartı kullanımında 2. sırada [/mavi_baslik]

Bu büyük rekabet sonucu kredi kartı kampanyaları tüketiciyi çekiyor ve her geçen gün kredi kartı kullanım sayısı artıyor. Kredi kartına sahip olan birçok kişi kredi kartlarının avantajlarından da yararlana biliyor. Bu avantajlardan bir tanesi, yapılan alışverişin parasını bir sonraki ay ödeme. Bu kolaylık sayesinde alınmak istenen ürün alınıp parası bir ay sonraki ay ödeniyor ve buda kart kullanıcılarına çok avantajlı gelmekte. Yüksek miktarda bir alışveriş yapmak istenildiği zaman, alınan malın miktarını 12, 24 ay vadeye kadar bölüne bilmesi aşırı derecede avantajlı ve hesaplı.

[mavi_baslik] Kredi kartı kampanyaları tüketiciyi çekiyor [/mavi_baslik]

Türkiye’de ki kredi kartı sayısında ki artık 2008 kasım ayından sonraki dönemde yaşanmıştır. Ancak kredi kartı sayısının artış yaşamasına rağmen, işlem hacminde yoğun azalış görüldü. Bundan bir sonraki dönemde durum aynı şekilde ilerlediği için, Merkez Bankası tarafından planlama ile birlikte ortak karar alınarak faiz oranlarında düşüş yapıldı. Merkez Bankası tarafından nisan ayında yapılmış olan faiz indirimleri işlem hacminin büyümesi ve aktif olarak işlemesine katkı sağlarken, temmuz ayında yapılan son faiz indirimi ile nakit avans ve alışveriş çekimlerinde faiz oranı 2.69 iken, yapılan gecikme faizi %3.19 olarak belirlenmiş olmaktadır.

kredi kartı kampanyaları

kredi kartı kampanyaları

Kredi kartlarının faiz oranlarına genel olarak bakıldığı zaman, her bankada aynı olduğu piyasa içerisinde bankalar kredi kartlarını verebilmeleri ve bankalarına müşteri kazandıra bilmeleri için farklı kampanyalar yapmalı kendi kartlarını farklılaştırdılar. Her banka kendi çerçevesi içerisinde sunmuş olduğu kredi kartı hizmetlerini farklılaştırmak için özel marka kampanyaları, taksit olanakları, uzun vadeli kampanyalar, hediye bonuslar ve para puanları kullanarak sunmuş oldukları kredi kartları hizmetlerini tüketiciye cazip gösterdiler.

[mavi_baslik] Türkiye’nin %50’sinden fazlası kredi kartı kullanıyor [/mavi_baslik]

Okulların açılması ile birlikte gelen okul malzemeleri, forma alışverişlerinin imdadına kredi kartları koştu.Bu durumun yanına birde bayram alışverişleri de eklendiği zaman, kredi kartı kullanımı aktif olarak devam ediyor ve harcamalar artıyor. Birleşmiş Kartlar Merkezi’nin kredi kartlarının kullanımı ile ilgili yapmış olduğu araştırmalarda, Türk halkının yarısının alışverişlerinde kredi kartlarını kullanmayı tercih ettiğini ortaya çıkarttı. Aynı doğrultuda TUİK’in yapmış olduğu araştırmada, kredi kartı ile yapılmış olan tüketim harcamalarının, özel nihai tüketim harcamaları içerisindeki pay oranı %33 olarak saptanmıştır.

[mavi_baslik] Toplam 1 milyon 263 bin liralık harcama [/mavi_baslik]

Birleşmiş Kartlar Merkezi’ nin son yayımlamış olduğu rapora göre Şeker Bayramının kutlandığı 12 – 17 Eylül tarihleri arasında, tüketiciler tarafından kredi kartları ile 1 milyon 263 milyon liralık harcama yapılarak tüm zamanların nihai harcama rekoru kurulmuş oldu. Okula başlangıç döneminin, tam olarak şeker bayramı öncesine denk gelmesi ile birlikte, 7 – 11 Eylül tarihleri arasında yapılmış olan toplam kredi kartı harcaması cironun yüzde 20 sini bulmuş oldu.

MasterCard Türkiye’nin Haziran ayı raporuna göre, kartı kullanan tüketicilerin yüzde 67,8 i kartın yapmış olduğu kolaylıklardan, taksit imkanlarından ve kampanyalarından yararlanıyor. Taksit olanaklarından en fazla yararlanılmasında ki neden ise, alışveriş tutarı ve taksit sayısı olduğu belirlenmiştir. Cinsiyete göre ayrıl yaparak yapılan taksitlendirme oranlarında bakıldığı zaman erkeklerin yüzde 79′ u, kadınların ile yüzde 63′ ü taksitlendirme imkanlarından kredi kartını kullanarak yararlanmakta.