• YARIM ALTIN
  1.652,00
  % -0,12
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  342864,393
  % 0,69
 • BIST 100
  1.442,56
  % -0,80
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

SMS ile kredi başvurusu yapmak

SMS ile kredi başvurusu yapmak

[kirmizi]Bankadan kredi başvurusunda bulunabilmek için bankaya gitmek şart mı[/kirmizi] sorusu birçok kişiye komik gelmekte ama hayır. Şaşırtıcı bir olaydır ki bankaya kredi başvurusu için gittiğimiz zaman içerisinde birçok bilgi yazan kağıtlar doldurmak zorunda kalırız. Ancak günümüzde birçok bankanın teknolojik altyapısı olduğu ve bu altyapıyı geliştirerek, bizlere farklı uygulama ve kampanyalar sunmaları sonucunda mesaj ile kredi başvurusu sorusunu gündeme getirmiştir. Peki [turuncu]sms ile kredi başvurusu yapmak mümkün mü?[/turuncu]

Hiçbir belge ve masrafı olmadan, şubeye gidip zaman kaybı yaşamadan telefonunuz sayesinde mesaj ile bankaya kredi kartı başvurusu kolaylığından yararlana bilirsiniz. Ancak bu durumu genellemek yanlış olur, çünkü her bankanın hizmet şartları kendine özgü olmaktadır. Bu durumda dolayı her banka sms ile kredi kartı başvurusu almamaktadır.

SMS ile kredi başvurusu

SMS ile kredi başvurusu

[mavi_baslik] SMS ile kredi başvurusu yapılan bankalar [/mavi_baslik]

Genel olarak bankalar kısa mesaj yani SMS yolu ile sadece TC kimlik numarası ve aylık net gelirin miktarının yazılı olduğu tüketicilerin kredi başvurularını almaktadırlar. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler mesaj ile bankalara başvuruda bulundukları zaman, tek tek bütün sorgulama aşamalarına maruz kalmadan, zahmetsiz, masrafsız, aylık gelir belgesiz, şubede sıra bekleme derdi olmadan ve zaman kaybetmeden başvuru yapabilirler. Yapmış oldukları kısa mesaj başvuruları onaylandığı takdirde bankalara nüfus cüzdanınız ile giderek gerekli yerlere imza atıp kredinizi alabilirsiniz. Bankaların kısa mesaj ile kredi başvurularının nasıl yapıldığı hakkında bilgilere bakacak olursak.

[mavi_baslik] Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu [/mavi_baslik]

[turuncu]Ziraat Bankası[/turuncu] kısa mesaj ile kredi başvurusu kabul eden bankalarımız arasında. Bankaya atmış olduğunuz kısa mesaj ile zaman kaybetmeden ve sorgulama işlemine maruz kalmadan, çekmek istediğiniz ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. Krediyi alabilmek için, telefon üzerinden KREDI yazıp TC kimlik numaranızı, çekmek istediğiniz kredi tutarını, ödemek istediğiniz vade sayısını ve aylık net maaşınızı yazarak 4747’ye SMS gönderebilir, hiç vakit kaybetmeden ve sıra beklemeden Ziraat Bankasına kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Örnek olarak: KREDI 11111111111 10000 12 3000 gibi.

Bankanın hakkınızda yapacağı kısa değerlendirmeden sonra, yapmış olduğunuz ön başvurunuza en kısa sürede cevabınız cep telefonunuza SMS olarak gönderilmektedir.

[mavi_baslik] Yapı Kredi Bankası SMS ile kredi başvurusu [/mavi_baslik]

[turuncu]Yapı Kredi[/turuncu] bankasına sadece bireysel ihtiyaç kredisi için başvurmak zorunda değilsiniz. Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredilerinin yanında müşterilerine konut kredisi başvurusunu da kısa mesaj ile alabilen bir bankadır. Yapı Kredi Bankasına mesaj yolu ile kredi başvurusu yapmak için Kredi Türü (bireysel veya konut),(boşluk),TC kimlik numaranız,(boşluk),aylık net gelirinizi yazıp 4411’e göndermek yeterli olacaktır. Yapı Kredi Bankasının sağlamış olduğu hizmet ile kredi notunuzu da kısa mesaj yolu ile öğrenebilirsiniz. Kredi notunu öğrenmek için Ref (boşluk) TC kimlik numaranızı yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.Yapmış olduğunuz başvuru ve kredi notu öğrenme işlemine verilecek cevap en kısa sürece telefonunuza mesaj olarak gönderilecektir.

[mavi_baslik] Akbank SMS ile kredi başvurusu [/mavi_baslik]

Bankaya en fazla 20.000 TL ye kadar 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için Kredi (boşluk) TC kimlik numaranızı yazarak 4425’e göndermeniz yeterli olacak. Vodefone veya Türk Telekom (Avea) hat kullanıcılarından biriyseniz yazmış olduğunuz SMS’i 0532 750 25 25 ‘e göndermeniz gerekmektedir. Akbank’ ta mesaj ile yapılacak olan kredi başvuruları taşıt ve konut kredileri için geçerli sayılmamaktadır. Sadece 20 bin liraya kadar olan kredi başvurularını kısa mesaj ile yapabileceğiniz gibi, Akbank Direk uygulamasını telefonunuza indirerek bulunduğunuz yerden kolaylıkla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. 20.000 TL üzerinde ki ihtiyaç kredilerini Akbank şubelerine girederek, şube üzerinden gerçekleştirmelisiniz.

[mavi_baslik] Denizbank SMS ile kredi başvurusu [/mavi_baslik]

[turuncu]Denizbank[/turuncu]’ tan kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, Kredim yazıp TC kimlik numaranızı 3280’e kısa mesaj göndererek başvurunuzu tamamlaya bilirsiniz. Ön başvurusu onaylanan kişiler kredilerini kullanmak için Denizbank şubelerine kimlikleri içe birlikte giderek, kredilerini kullanmaya başlayabilirler.

 

YORUMLAR YAZ
 • lara4 sene önce
 • daha önce bu tarz birşey olduğundan haberim yoktu, sırf denemek için yaptım ve gerçekten başvurum onaylandı 🙂