• YARIM ALTIN
  1.630,00
  % -2,30
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338103,526
  % 8,37
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar

Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar

Halen üniversitede öğrenim görmekte olan veya üniversite öğrencisi olmak için hazırlık yapan öğrencilere devlet tarafından verilen bursların haricinde, bazı devlet bankaları ve özel bankalar tarafından kredi imkanı verilmektedir. Verilen bu krediler kişinin eğitimini ve öğretimini rahatlıkla tamamlayabilmesi amacı ile verilmekte. Günümüzde devlet sosyal hayata destek olduğu gibi, eğitim ve öğretim hayatına da destek olmakta ve bu hayata büyük önem verilmektedir. Bu sebepten dolayı üniversite öğrencilerinin , öğrenimlerini tamamlayabilmeleri ve üniversitelerinden mezun olduktan sonra iş sahibi olabilmeleri için çeşitli imkanlar sağlamayı amaçlamaktadır, Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar hangileridir ? yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

[mavi_baslik] Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar [/mavi_baslik]

Devletin yanında bankalar da öğrencilerimize destek olmayı ve eğitimlerini tamamlaya bilmeleri için çeşitli kredi imkanları sağlamaktadırlar. Hemen hemen her banka öğrencilere kredi vermekte. Ancak öğrencilere kredi hizmeti ve imkanı sağlayan bankalarımızın tümü, öğrenci müşterilerinin öğrenim süreleri boyunca herhangi bir gelire sahip olmadıkları için, bu durumdan kaynaklı ödeme konusunda zorlanan birçok öğrenci ile çeşitli problemler yaşamaktadır. Bu sebepten doları, öğrenciye kredi verilirken birçok kriter ortaya çıkmaktadır. Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar ve aradıkları kriterlere sırası ile bakacak olursak.

Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar

Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar

[mavi_baslik] Ziraat Bankası [/mavi_baslik]

Ziraat Bankası öğrencilerimize kredi hizmeti sunan bankalar arasında. Tabi bankanın kredi kullanmak isteyen öğrenciler için hazırlamış olduğu bazı şartlar mevcut. Bu şartlara bakacak olursak; ” Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden” sloganı ile üretilmiş kampanyanın, her türlü okul, kurs, üniversite veya dershane öğrencilerinin giderlerinin finansmanı için eğitim kredisine başvuru yapabilirsiniz. 24 aya kadar taksit imkanı kolaylığı ile ihtiyaçlarınız için geleceğinize ara vermenize gerek yok.

[turuncu]#[/turuncu] 24 ay vadeli olarak, taksitli veya kredi mevduat hesabı şeklinde hizmet verilmektedir. 24 ay kolaylığı ile eğitim ve öğreniminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

[turuncu]#[/turuncu] Başvurmuş olduğunuz kredi, kursiyer velilerine, kursiyerin bu tür eğitim öğrenim masraflarını karşılayan herhangi bir aile bireyine veya kursiyerin işi ve düzenli bir aylık geliri var ise kursiyere ödenebilecek. Aynı şekilde öğrenciyseniz, almış olduğunuz krediniz, aile bireylerinden herhangi birine, ek iş yapıyor ve aylık bir geliriniz var ise isteğe bağlı olarak size ödenebilecek.

[turuncu]#[/turuncu] Şahsi teminat veya maddi teminat alınmaktadır.

[turuncu]#[/turuncu] Başvurmuş olduğunuz kredi için, onay aldığınızda banka tarafından kredi vadesi yani ödeme süreniz boyunca size hayat sigortası yapılmaktadır.

[turuncu]#[/turuncu] Daha önce hiç kredi başvurusunda bulunmadıysanız, yada bulunup tam olarak hangi belgelere ihtiyacınız olduğunuzu bilmiyorsanız, kredi başvurusunda gerekli olan ve banka tarafından sizden istenen evraklar şu şekilde;

[turuncu]#[/turuncu] Kredi başvuru formu ( Kredi başvurusu yapmış olduğunuz bankadan bu formu temin edebilirsiniz.)

[turuncu]#[/turuncu] Kişinin çalışma durumuna göre aylık gelir belgesi

[turuncu]#[/turuncu] Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportu ( herhangi bir tanesi kredi başvurunuz sırasında gerekmektedir.)

[turuncu]#[/turuncu] Eğitim gördüğünüze ilişkin belge ve fatura (Öğrenci belgesi)

[turuncu]#[/turuncu] Yapmış olduğunuz banka şubesi çerçevesinde, sizden istenecek diğer belgeler.

[turuncu]#[/turuncu] Her bankanın kredi verme prosedürü farklıdır. Bir bankanın sizden istediği belgesi bir diğeri istemeyebilir. Ancak başlangıç olarak her bankanın sizden istedikleri belgeler yukarıdaki gibidir.

[mavi_baslik] Denizbank [/mavi_baslik]

Denizbank‘ta öğrencilerimize kredi hizmeti sunmakta. Eğitim harcamalarınız gün geçtikçe artıyorsa DenizBank’tan Eğitim Kredisi ile artık yapmak istediğiniz eğitim hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere sunulan eğitim kredisi hizmeti ile üniversite, özel okul, dershane ve özel kurs ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Denizbank’ın size kredi hizmeti verirken istediği özel evraklar ise şu şekilde;

[turuncu]#[/turuncu] Nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi.

[turuncu]#[/turuncu] Aylık olarak aldığınız bir gelir, çalıştığınız bir ek iş varsa o işe ait gelir belgeniz. (maaş bordrosu, maaş yazısı ile çalıştığınız yerdeki yetkili kişinin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahibi kişiler için ise 3 yıllık metrahlı vergi levhası)

[turuncu]#[/turuncu] Yerleşim belgesi ve son aya ait resmi fatura örneği

[turuncu]#[/turuncu] Öğrenci belgeniz