• YARIM ALTIN
  1.637,00
  % -1,71
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  339589,230
  % 7,66
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Terör mağdurlarına faizsiz kredi

Terör mağdurlarına faizsiz kredi

Türkiye Hükumeti  2015 ve 2016 yıllarında yaşanan üzücü terör olayları nedeniyle oluşan yaraları sarmayı planlamakta. Bu durum hakkında Başbakan Mardin'de yapmış olduğu açıklama ile , eylem planını açıkladı. Peki terör mağduru vatandaşlarımız için ne tür yardım planlanıyor, terör mağdurlarına faizsiz kredi verilecek mi? Bu durumun yanında 15 Temmuz 2016 akşamında meydana gelen hain darbe girişimi ve bu olaylardan dolayı zarar gören halka yardım sağlanacak mı?

Terör mağdurlarına faizsiz kredi

Terör mağdurlarına faizsiz kredi

[mavi_baslik] Terör mağdurlarına faizsiz kredi [/mavi_baslik]

[turuncu]#[/turuncu] Terör olayları nedeni ile çok büyük yaralar almış vatandaşlarımız için hazırlanmış olan eylem planına ait 10 madde;

[turuncu]#[/turuncu] Devlet ve millet arasında olan farkları tamamen ortadan kaldırılacak.

[turuncu]#[/turuncu] Yepyeni bir kamu düzeni inşa edilecek ve bu yeni kamu düzenine kim karşı gelirse gelsin dur denecek.

[turuncu]#[/turuncu] Demokratik reform hareketleri yapılacak.

[turuncu]#[/turuncu] Yaşanan terör olayı sonrasında seferberlik ilan edilecek ve zarar görmüş kişilerin yaraları sarılacak. Okullar, sağlık tesisleri ve hastaneler yeni baştan yapılandırılacak. Terörden etkilenen öğrenci gençlerimiz kredi yurtlar kurumunda (KYK) ücretsiz olarak barına bilme imkanı verilecek.

[turuncu]#[/turuncu] Gençlik kampları kurulacak. Türkiye'nin hemen hemen her yerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlik kampları kurulacak.

[turuncu]#[/turuncu] Vatandaşlarımıza ait prim borçları hiçbir gecikme zammı olmasan ertelenecek. Esnafın ve çiftçi vatandaşlarımızın herhangi bir ödenmemiş prim borcu varsa ertelenecek. Faizsiz kredi imkanları sağlanacak. İstihdamı arttıracak yepyeni hamleler yapıyoruz.

[turuncu]#[/turuncu] Tarihin derin zamanlarından gelmiş olan yapılar ve dokular korunarak şehir yeniden inşa edilecek ve yapılandırılacak.

[turuncu]#[/turuncu] Yeni yasa ve idari düzenlemeler yapılacak.

[turuncu]#[/turuncu] Milli ve beraberlik uğruna yeni bir dönem başlatacağız. Arttık muhatap aldığımız kişiler milletin ta kendisi olacak. Tüm il ve ilçelerde herkesçe saygı duyulan kişilerden oluşan teşkilatlar kurulacak.

[turuncu]#[/turuncu] Doğu' dan Batı' ya kadar herkes birbiriyle kucaklaşacak. Bizim kardeşliğimize kim kast ederse ve  vatandaşlarımızı mağdur bırakmaya çalışırsa karşısında dimdik duracağız.

[turuncu]#[/turuncu] Eylem planından görmüş olduğunuz maddeler arasında en fazla dikkat çeken ve milletin ihtiyacı olan terör mağdurlarına faizsiz kredi seçeneği oldu. Terör mağdurlarına faizsiz kredi hizmetini, KOSGEB ve Devlet bankaları tarafından verileceği bilinmekte.

[mavi_baslik] Terör mağdurlarına faizsiz kredi için devletten kapsamlı bir paket [/mavi_baslik]

Devlet tarafından terör mağdurlarına çok kapsamlı bir paket hazırlandı. Patlamalardan dolayı ağır hasar görmüş binaların yıkımına başlandı, yıkılan binaların yerlerine yepyeni, modern ve sağlam konutlar inşa edilecek. Az hasar görmüş binalar için 10 bin TL bina sahiplerine ödenecek. Terör olayları yüzünden haftalardır kepenk açamayan esnafın borcuda ertelendi. Esnafa 30 bin TL faizsiz devlet destekli kredi hizmeti bankalar tarafından verilmeye başlandı. Silopi ve Cizre'de 3 bin 200 işsiz insana iş imkanı sağlandı. Terör saldırılarından dolayı Silopi'de hasar gören binalarında yıkımına başlandı. Yıkılan binaların yerine yeni ve sağlam binalar inşa edilmeye başlandı. Silopi'de de az hasarlı binalar için 10 bin TL devlet tarafından ödenecek. Ayrıca esnaflar için kesenin ağzını iyice açan devlet gençlere kendi işletmelerini açabilmeleri için istihdam ağlama kararı aldı, bununla birlikte terörün önünün alınması bekleniyor. Bölgesel imara Silopi'den başlanırken , az hasarlı her bina için 10 bin TL ödeme yapılacak. Silopi'de en az 5 bine yakın haneye 10 bin TL ödeme yapılacak. Çok fazla hasar almış konutların yıkılıp yeniden yapılacağını söylemiştik. Patlamalar sebebi toplam olarak Silopi'ye 80 milyon liralık konut yatırımına ihtiyaç durulmakta. Zarar görmüş asfalt, su kanalları vb. altyapı da bu rakama eklenince rakam 100 bin milyon lirayı aşmakta. Bu durum sadece Silopi'de bu şekilde. Cizre için durum daha vahim ve daha fazla yatırım gerekli.