• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % -2,30
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  340584,551
  % 8,48
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Yeni kredi çekenler tekrar kredi çekebilir mi?

Yeni kredi çekenler tekrar kredi çekebilir mi?

Kredi çekmeden önce birçok sorun ile karşı karşıya kalabiliriz. Kredi çekme durumları ile alakalı gerek dosya masrafları gerekse 2. yeni bir kredi çekme işlemini yaparken pek çok sıkıntılı durum ile karşılaşabilir. Yeni kredi çeken bir kişinin, ihtiyacı olması durumda ikinci krediyi çekmek istediği zaman akla gelen ilk soru ” yeni kredi çekenler tekrar kredi çekebilir mi” sorusu oluyor. İlk krediyi çektiniz lakin ikinci bir kredi çekmek istediğiniz zaman, bazı durumlarda çekmeniz mümkün olmayabiliyor. İkinci bir kredi ihtiyacı ortaya çıktığı zaman yapmanız gereken ikinci kredi başvurusunu yapmadan önce önemli noktaları incelemek ve kredi onayı alıp alamayacağınızı incelemek olacaktır.

[mavi_baslik] Yeni kredi çekenler tekrar kredi çekebilir mi? [/mavi_baslik]

Yapmış olduğunuz başvuru sonucunuz olumlu çıktı ve ilk krediniz aldınız ve ödemelerini yapmaya devam ediyorsunuz diyelim. İlk aldığınız kredinin ödemelerini tutarında ve zamanında ödeyip hiçbir sorun yaşamadıysanız ve dosyanız icra takibine düşmediyse ikinci bir kredi almanız mümkün.

Lakin banka ile bahsettiğimiz şekilde bir ilişkiniz yoksa, kredi ödemenizi yaparken son ödeme tarihi aksattıysanız ikinci krediyi çekebilme durumunuz tamamen bankanın insiyatifine kalıyor demektir. Normal zamanlarda banka tarafından sevilen bir müşteri olduğunuz zaman bir krediyi öderken ikinci krediyi çekmeniz hiç zor olmaz hatta bu durum bankayı sevindirir ve işine gelir.

Yeni kredi çekebilir miyim sorusu pek çok kişinin aklını bulandırmakta. Özellikle bayram öncesi ortaya çıkan ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçların giderilmesini sağlayacak ev önemli konulardan bir tanesi yeni kredi çekebilmeniz. Yeni bir kredi çekerken ilgili davranıp küçük ayrıntı ve ip uçlarına dikkat ederseniz bir sonraki kredi ihtiyacınız ortaya çıktığında hem çok rahat edersiniz hemde uygun faiz indirimlerinden yararlana bilir ve kredinizi alabilirsiniz. Başvuruda bulunmuş olduğunuz her banka sizin aylık gelir düzeyinize, kredi not ortalamanıza, kredi geçmişine ve kredi ödeme düzeninize bakmakta ve bu ayrıntılara çok dikkat etmektedir.

Yeni kredi çekenler tekrar kredi çekebilir mi?

Yeni kredi çekenler tekrar kredi çekebilir mi?

[mavi_baslik] Kobi işletmeleri için kurallar [/mavi_baslik]

KOBİ işletmelerine sahip olan bireylere göre devlet memuru ve kamu kuruluşlarında çalışıyor olmak ikinci bir kredi çekme işlemi için sizlere daha fazla kolaylık sağlanmaktadır. Yeni kredi ve 2. kez kredi çekerken dikkat etmeniz ve gerçekleştirmeniz gereken bazı kurallara değinecek olursak.

[turuncu]#[/turuncu]Bir önceki çekmiş olduğunuz krediden geriye ne kadar borç kaldığını bilmek ve kalan kredinin nasıl devredileceği

[turuncu]#[/turuncu]Talep etmiş olduğunuz diğer kredinin net miktarı

[turuncu]#[/turuncu]İlk kredinizi çekerken kişiye özel olan kredi limit tutarının aşılıp aşılmadığını bilmek

[turuncu]#[/turuncu]Her iki işlemde gerçekleştiğinde tarafınıza uygulanan aylık taksit masrafının bütçenizi zorlayıp zorlamamasından emin olmalısınız.

[mavi_baslik] Yeni bir kredi için başvuru [/mavi_baslik]

Günümüzde bankalar yeni krediler kapsamında en üst limit uygulamasını tüketiciye ev ve taşıt kredilerinde sunmaktadırlar. Bankaya başvuru yaptığınız ve çekmek istediğiniz krediyi ihtiyaç kredisi olarak kullanacak iseniz banka tarafından size sunulan ikinci kredinin limiti size biraz daha kısıtlı şekilde sunulacaktır.

Ancak daha yüksek limite sahip bir krediye ihtiyacınız varsa, eşiniz herhangi bir yer çalışıyorsa, eşinizin aylık gelir belgesini alıp bankaya beyan edebilirsiniz, bu şekilde bize verilecek olan kredi tutarının limitini yüksek tutabilirsiniz. Her bankanın kendi çerçevesi ve finansal politikası farklıdır. Bu gibi durumlarda kimi banka sunacağı kredi limitini yüksek tutarken, kimisi düşük tutmakta. Bu durum tamamen ödeme talimatları ve kredi talimatları ile orantılanmış, bankanın ve bankacının işlemine bağlı olarak sınırlandırılmaktadır.

Bu durum taşıt ve ev kredisinde farklılık gösterir. Konut ve taşıt kredilerinde tüketicilere sunulan kredi miktarı çok yüksek olduğundan banka kişinin evini veya arabasını ipotek ettiği için, kredinizi ödemediğiniz bir durumda ipotek ettirmiş olduğunuz evinizi veya arabanızı elinizden kolaylıkla alabilir. Bu durumun size tek karı bankaya yapmış olduğunuz borç tamamen silinmektedir.