• YARIM ALTIN
  1.573,00
  % 0,87
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  474105,527
  % 3,45
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kimlere Kredi Çıkar Kimlere Çıkmaz

Kimlere Kredi Çıkar Kimlere Çıkmaz

Bankalara, aracı kurumlara kredi başvurusunda bulunan kişiler eğer kredi notu ve kredi risk durumlarını tam olarak bilmiyorsa bana kredi çıkar mı çıkmaz mı diye endişe etmektedirler. Çoğu kişi aslında kendi durumunu bilmektedir ve endişe etmesi yersizdir fakat şartları zorlayan kişilerde mutlaka bulunmaktadır. Kimlere Kredi Çıkar Kimlere Çıkmaz  ?

[turuncu]Kredi notu basamaklarına bakmanız gerekmektedir.[/turuncu] Kredi notunuz 0 ile 900 arasında ise kredi almayı hakikaten düşünmeyin çünkü bankalardan olumlu bir cevap almanızın imkanı bulunmamaktadır. 901 ile 1250 arasında iseniz koşullarınızı zorluyorsunuz demektir ve bankanın sizden talep ettiği teminatlara göre kredi verebilir. Bankaya bağlı olarak değişmekte olup ret cevabı alabilirsiniz. 1251 ile 1400 arasında bir kredi notunuz varsa bankalar size kredi vermektedir. Fakat durumunuzu da iyice incelemektedir. 1401 ve 1900 arasında kredi notunuz varsa kredi rahatlıkla alabilir durumunda olursunuz.

Kimlere Kredi Çıkar Kimlere Çıkmaz

Kredi Alabilir Miyim?

[mavi_baslik] Kimlere Kredi Çıkar Kimlere Çıkmaz  ? [/mavi_baslik]

Tabii kredi notunuz yüksek olsa da bazen bankalar size ret olarak bir cevap verebilirler. Bankalara yüksek miktarda mevcut borcunuz varsa ve taksit ödemelerinizde hane içinde toplam gelirin %50 sinden fazla ise sizi kredi verilebilir müşteri olarak görmemektedirler. Bazı bankalarda çalışmayan veya gelir belgesi göstermeyen kişilere de kredi verilmez. Tabii her şeyden önemli olan kredi notunuz düşükse kredi talebinde bulunmamanız gerektiğidir.

Sayılan durumlardan bir ya da bir kaçı mevcut ise kredi verilir mi kredi alabilir miyim kaygısına kapılmanız doğaldır. Kredi koşullarına uymuyorsanız eğer kredi almayı düşünmemeniz gerekmektedir. Ya da şartlarınızı kredi çekebilir hale getirmeniz gerekmektedir.

[mavi_baslik] Kredi Alabilir Miyim?  [/mavi_baslik]

Bankalara olan borç durumunuz öncelikle geliriniz ile orantılı bir şekilde olmak zorundadır. [turuncu]Bir örnek ile açıklamak gerekirse;[/turuncu] 10.000.- TL kredi borcunuz olduğunu düşünelim. Aylık gelir tutarınız ise 20.000.-TL ise rahatlıkla [gri]bireysel kredi[/gri] alabilirsiniz. Fakat tersini düşünelim 1.000.-TL borcu olan kişinin aylık geliri 2.000.-TL olan kişiye ise kredi verilmez. Orantıya baktığımız zaman iki kredi ve gelir oranı %50 olarak gözükmektedir. Fakat pratik bir mantık yürütmesi yapmanız durumunda kredi kullandırma ve kullandırmama mantığını anlarsınız.

Bankalara olan borcunuz yok ama gelir belgesi gösteremiyorsanız eğer kredi notunuzu baz alarak ve teminat ekleyerek banka size kredi kullandırabilir. Kredi notu ve risk durumunuz geçmiş dönem kredi ödemelerinizle hesaplanan bir durumdur. Kredi notunuzda sorun olmaması durumunda bankalar tarafından [gri]gelir belgesiz kredi[/gri]almanız mümkün olmaktadır.

Aslında kredi alabilir miyim ya da kredi alamaz mıyım diye uğraşıyorsanız eğer yapmanız gereken kredi başvurusunda bulunmaktır. Kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman banka sizi değerlendirmeye alacaktır ve olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuca bağlayacaktır.

Artık gelişen teknoloji ile bankaların şubelerine giderek kredi talebinde bulunup sonuç beklemenize gerek kalmamaktadır. Cep telefonunuzdan [gri]SMS ile kredi başvurusu[/gri]nda bulunabilirsiniz. SMS gelecek olan cevap ile kredi kullanıp kullanamayacağınızı çok rahatlık ile öğrenebiliyorsunuz.

Kimlere Kredi Çıkar Kimlere Çıkmaz  ?  yazımızı faydalı bulduysanız, bir sonraki yazımız [gri] Yeni kredi çekenler tekrar kredi çekebilir mi? [/gri] başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.