• YARIM ALTIN
  1.631,00
  % -2,24
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  339158,395
  % 7,19
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Bireysel Kredi Başvurusu

Bireysel Kredi Başvurusu

Günümüzde birçok ihtiyacımız için toplu paraya gereksinim duyarız.  Paraya ihtiyaç duyduğumuz konular eğitim, sağlık, tatil veya ev tadilatı olabilir. Bu toplu para ihtiyacını ise genellikle bireysel kredi  ile gideririz. Yaşam şartlarının gün geçtikçe daha pahalı hale gelmesi insanları ihtiyaçları için kredi kullanmaya yöneltiyor. İhtiyaçlarımız için kullanmak istediğimiz bireysel krediyi neredeyse bütün bankalar sağlamaktadır. Sizin tek yapmanız gerekense bireysel kredi başvurusu yapmaktır. Belirttiğimiz gibi neredeyse bütün bankalar bireysel kredi vermektedir. Fakat bankalarda bir ticari kurum olduğu için bu krediyi verirken geri ödenmesini teminat altına almak ve bu krediden gerçekten kar elde etmek isterler. Yazımızda sizlere bankaların bireysel kredi vermek için müşterilerinde aradıkları şartları belirteceğiz.

[mavi_baslik] BİREYSEL KREDİ KULLANMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR [/mavi_baslik]

Bankalar bireysel kredi başvurusu yapan müşterilerinde genellikle ilk olarak kredi notuna bakarlar. Eğer kredi notunuz düşükse ne yazık ki kredi kullanma ihtimaliniz çok düşüktür. Her bankanın müşterilerine kredi vermek için bir kredi notu sınırı vardır. Eğer o sınırın altındaysanız kredi başvurunuzdan direk olumsuz yanıt alabilirsiniz.

Bireysel kredi başvurusu yaptığınız sırada bir diğer dikkat edilen nokta çalışıp çalışmadığınızdır. [turuncu]Eğer en az 6 aydır sigortalı bir işte çalışmıyorsanız kredi kullanma ihtimaliniz çok düşüktür.[/turuncu] Yazımızda da belirttiğimiz gibi bankalar ticari kurumlardır ve sizlerin aldığınız krediyi geri ödemenizi ister. Eğer düzenli bir işiniz yoksa bu konuda sorun yaşayacaklarını düşünebilirler.

Bankaların kredi başvurunuzu onaylamak için baz aldığı birçok kıstas vardır. Fakat bu kıstaslar arasında en önemlileri yazımızda belirttiğimiz kredi notu ve çalışma durumudur.

bireysel kredi başvurusu

bireysel kredi başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, hangi bankadan daha uyguna alabilirim

[mavi_baslik] KREDİ NOTUM DÜŞÜK, NASIL KREDİ KULLANIRIM? [/mavi_baslik]

Aslında bu sorunun cevabı için kredi notunuzun ne kadar düşük olduğu da önemlidir. Eğer kredi notunuz çok düşük değilse başka bir bankaya başvuru yapmanız gerekebilir. Fakat kredi notunuz çok düşükse ve acil bireysel kredi ihtiyacınız varsa bunun için bir kefil göstererek kredi kullanabilirsiniz.

Günümüzde kredi kullanmanız için size kefil olacak kişiyi bulmanız çok zor olacaktır. Bunun dışında bir diğer kredi kullanma yolu ise arabanız veya eviniz varsa bunları bankaya teminat olarak göstermektir. Bunları bankaya teminat olarak gösterdiğiniz takdirde ve teminat gösterdiğiniz malınız çekeceğiniz krediyi karşılayacak düzeydeyse bankadan kredi kullanma ihtimaliniz çok yüksektir. Kredinizi kullandıktan sonra krediniz ödemesine çok dikkat etmelisiniz. Çünkü bu ödemeleri geciktirirseniz kredi notunuz çok fazla düşer hatta teminat gösterdiğiniz malınıza bile banka haciz koyabilir.

[mavi_baslik] HANGİ BANKADAN BİREYSEL KREDİ KULLANMALIYIM? [/mavi_baslik]

Yazımızda sizlere neredeyse bütün bankaların bireysel kredi kullanma hakkı tanıdığını belirttik. Fakat her bankanın farklı kıstasları ve farklı faiz oranları vardır. Bunun için bankaların size en yakın şubelerine giderek faiz oranlarını öğrenebilirsiniz veya bankaların internet sitesinden, telefon bankacılığından da bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

İnsanlar genellikle kredi başvurusu yapacağı sırada ilk müşterisi olduğu banka ile irtibata geçer. Bazen bankalar kendi müşterilerine düşük faizli kredi imkanı sunabilir. Bu yüzden sizde bireysel kredi başvurusunu ilk olarak müşterisi olduğunuz bankaya yapabilirsiniz.

Kredi başvurunuzu yaptığınız sırada sadece müşterisi olduğunuz bankayla kısıtlı kalmamanızı diğer bankaları da araştırmanızı tavsiye ederiz. Belirttiğimiz gibi her banka farklı kredi faiz oranları ve ödeme şekilleri sunabilir. Özellikle bayram öncelerinde veya yaz mevsiminin gerişiyle beraber [gri]bankalar[/gri] kampanya düzenleyerek düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır.

[mavi_baslik] BİREYSEL KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? [/mavi_baslik]

Bireysel kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bunun için birçok farklı yöntem mevcut. İlk olacak müşterisi olduğunuz bankadan kredi kullanmak istiyorsanız telefon bankacılığı, internet bankacılığı veya[gri] sms ile kredi başvurusu [/gri]yapabilirsiniz. Günümüzde birçok banka bu yöntemlerle kredi başvurusu yapılmasına izin vermektedir. Fakat bazı bankalar bu yöntemlerle kredi başvurusuna izin vermiyor.

Kredi başvurusu yapacağınız banka eğer müşterisi olduğunuz banka değilse en iyi başvuru için bankanın size yakın olan bir şubesine gitmenizdir. Yalnız başvuru için şubeye gideceğiniz sırada maaş bordrosu, nüfus cüzdanı veya pasaport gibi belgeleri mutlaka yanınızda götürmeniz gerekiyor. Bu şekilde başvurunuzu hızlandırmış olursunuz. Kredi başvuru sonuçları genellikle aynı gün içerisinde size bir SMS ile bildirilecektir. Eğer başvuru sonucunuz aynı gün içerisinde gelmediyse ertesi günde gelebilir. Fakat genellikle bankalar aynı gün müşterilerine olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapar.

[mavi_baslik] BİREYSEL KREDİ BAŞVURUM REDDEDİLDİ NE YAPMALIYIM? [/mavi_baslik]

Bireysel kredi başvurunuz reddedildiyse ilk olarak başvurunuzun neden reddedildiğini öğrenmeniz gerekiyor. Genellikle reddedilme sebebi olarak akıllara ilk kredi notunun düşük olması gelir. Sizinde kredi notunuz düşükse kredi notunuzu yükseltmek için gerekli çalışmaları yaparak tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Kredinizin onaylanmamasının bir diğer sebebi ise kredinin taksitlerinin ödeyebileceğiniz tutarın üzerinde olması olabilir. Genellikle bu sorun ikinci kredi kullanımlarında çıkar. Kullanacağınız krediyle beraber önceki kredinizin taksitleri toplamı maaşınızın büyük bir bölümünü kapsıyorsa bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bunun için önceki kredinizin taksitlerini bitirdikten sonra başvurabilirsiniz. Bu şekilde olumlu yanıt alma ihtimalinizde artar.