• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  408196,191
  % -2,14
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Ev Hanımlarına Kredi

Ev Hanımlarına Kredi

İş olanakları arttıkça bankaların ve devletin kredi verme durumlarında da aynı oranla artış oldu. Faizli kredi, faizsiz kredi, hibe, KOSGEB gibi terimleri çok daha duyar olduk. Artık ev hanımları da kredi alarak kendi işlerini yapabiliyorlar. Bu çok yeni bir durum olsa da kredi alarak başarılı olan ve kendi işini yaparak sektöre giren başarılı ev hanımlarının haberlerini alıyoruz. Kredi kullanımı her yıl artış gösterir. Bankaların kampanyaları, projeleri ve artan iş ağları bunlara birer neden olarak sayılabilir. Ev Hanımlarına Kredi hangi bankalar hangi şekillerde veriyor? Biraz da merak edilen bu konularda size bilgiler verelim.

Bankalar nakit ihtiyacı olan herkese destek sağlarlar. Elbette gerekli şartları yerine getirebiliyorsanız. Kredi almak bankadan taksitle borç alma anlamını taşır. Kısaca mantıklı olarak bakacak olursak toplu aldığımız parayı taksit taksit ödeme yöntemi olduğunu herkes bilir. Artık günümüzde ev hanımlarının da kredi alması mümkündür. Hangi banka olduğu fark etmeden eşinin maaş bordrosu ile başvuru yapabilirler. Genel olarak ev hanımlarına ihtiyaç kredisi verildiği için sizinde böyle başvuru yapmanız gerekiyor. Kredi miktarını siz belirlersiniz ihtiyacınız kadar krediyi bankadan talep edebilirsiniz. Ancak belirtmekte yarar var kredi alırken maaşınıza göre hesaplama yapılır. Yani eşinizin aylık geliri ne kadar? Bunu göz önünde bulundurun ve ona göre kredi başvuru yapın. Asgari ücretli biri için 50 bin lira ihtiyaç kredisine onay çıkmaz. Eğer bahsettiğim gibi asgari ücretle başvuru yapacaksanız maksimum 15-20 bin TL arası bir başvuru yapmaya özen gösterin.

Ev Hanımlarına Kredi

Ev Hanımlarına Kredi şartları

[mavi_baslik] Ev Hanımları İçin Taşınmaz Mal Karşılığı Kredi [/mavi_baslik]

Yazımın 2. Paragrafında eşinizin bordrosu ile ihtiyaç kredisi çekebileceğinizi anlattım. Ancak bir durum var ki henüz evlenmemiş ya da eşinden ayrılmış bayanlar için fırsat yok mu? Diye düşünecek olanlar olabilir ve onlar için bu yazı hiçbir anlam teşkil etmez doğal olarak, kısaca yine evli olmayanlar için diyerek kredi bilgilendirmesi yapalım.

Üzerinizde ev, araba, arsa, bağ, bahçe daha doğrusu taşınmaz mal var ise sizlerde bankaya başvuru yaparak kredi alabilirsiniz. Belirmekte yarar var eğer böyle bir malınız var ise ipotek ettirerek hem daha rahat hem de çok hızlı bir şekilde yüksek krediler alabilirsiniz. Sadece araçlar için 5 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Eşinin çalışmaması ya da eşinin üzerine bir mülk olmaması durumunda kendi üzerinize ait bir malı ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz.

Eşiniz çalışmıyor ya da üzerinizde ipotek ettirecek herhangi bir malınız yok bu durum ne yapabilirsiniz? Bu durumda bulunan ev hanımları kefil yolu ile kredi çekebilirler. Bankalar 5 bin TL ve üzeri kredilerde kefil isterler. Emekli bir kefil bulabiliyorsanız muhtemelen kredi çekebilirsiniz.

Anne ya da babasından kalan emekli maaşını alan bayanlar kendileri bankaya başvurarak kredi alabilirler. Aylık sabit ve düzenli gelirleri oldukları için işleri daha kolay olacaktır. Ayrıca devlet son dönemde ev hanımlarını desteklemek için çok sayıda kampanya yaptı ve bankalarda ev hanımları kredi vermeye sıcak bakıyor. İş kadını olmak ve kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına devlet ekstra destek veriyor. Önemli bir durum ise kredi notu, kredi çekmek isteyen kişinin geçmiş dönemde çektiği krediler ya da kredi kartlarına olan borcu son derece önemli, aksi halde kötü bir kredi notuna sahipseniz kredi çekme olasılığınız da düşecektir. Çünkü bankalar ilk olarak [gri]kredi notu[/gri]na bakarlar.

[mavi_baslik] Bankaların Ev Hanımlarına Kredi Verme Kriterleri[/mavi_baslik]

[turuncu]#[/turuncu] Eşlerinin maaş bordrosu

[turuncu]#[/turuncu] Varsa Daire, müstakil ev, arsa, konut, arazi, tarla vb.

[turuncu]#[/turuncu] Geri ödeme vadesi

[turuncu]#[/turuncu] Aylık belgelenebilir gelir

[kirmizi]Hangi bankalardan ev hanımları kredi alabilir?[/kirmizi] Finans Bank İş Bankası, İng. Bank, TEB, Denizbank ve Garanti Bankası yer almaktadır. Devlete ait bankalarda ev hanımlarına özel krediler vermektedir.

[mavi_baslik] Faizsiz Ev Hanımlarına Kredi [/mavi_baslik]

KOSGEB onaylı bir iş projeniz var ise hibe kredi ya da faizsiz kredi alma şansınız var demektir. 2016 yılında yapılan anlaşma ile Türkiye halk bankası 100 bin TL faizsiz iş yeri kurma kredisi vermektedir.

Daha önce KOSBEG tarzında kredi çekmemiş olmak ve devletin hibelerinden yararlanmamış olmak gerekiyor. Yani 2 defa hibe kredi kullanmak gibi bir durum söz konusu değildir. Kendi işini kurmak ve esnaf olmak isteyen bayanlar için KOSGEB onaylı bir projeniz var ise en kötü ihtimal ile 50 bin TL faizsiz kredi ödemesi alırsınız. Bu krediler ilk 1 yıl ödenmez ve 2. Seneden itibaren ödemeleri başlar. Birde ufak bütçeler ile kendi işini kurmak isteyen bayanlar var 50 bin TL değil de 10-15 bin TL arası rakamlar ile esnaf olmak isteyen ev hanımları var.

Bu tarzdaki kredilere mikro krediler adı veriliyor. Mikro kredi için en az 5 kadının bir araya gelmesi gerekmektedir. Mikro kredi için TGMP ( Türkiye Grameen Mikro Finans Programı ) telefon numaralarını aramaları gerekmektedir.