• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  405725,256
  % -2,26
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Faizsiz Kredi Kampanyaları

Faizsiz Kredi Kampanyaları

Faizsiz kredi almak isteyen pek çok insan var. Bu kişiler esnaf, iş kurma hayali olan girişimciler, borcunu kapatmayan isteyen kişiler olarak sayılabilir. Açıkçası faizsiz kredi almak isteyen çok sayıda insan bulabiliriz. İstemekten daha çok hangi bankaların kimlere faizsiz kredi verdiği çok daha önemlidir.  Ülkemizde kredi kullanan insan sayısı çok fazla gibi gözükse de kredi kullanamayan ve dini yönden haram olduğu için kredi çekmek istemeyen çok sayıda insan var. Faizsiz Kredi Kampanyaları hakkında detaylı bilgilendirmemizi yazımızda bulabilirsiniz.

Faizsiz kredi sisteminde bankaların çoğu farklı bir anlayışa gitmiş ve kar payı adı altında kredi vermektedirler. İlk olarak bunu katılım bankaları yapsa da zaman içerisinde diğer özel bankalar da bu sistemi benimsemiş ve hayata geçirmişlerdir. Ülkemizin yüzde 99’luk kısmının Müslüman olduğunu düşünecek olursak faizle kredi almak istemeyen çok sayıda insan olabilir. Ancak faizsiz kredi seçeneğinin olması çok sayıda insanın kredi almasına neden oluyor. Bu da bankalarda sıcak para akışının dönmesinde önemli bir unsur sağlıyor. Faizsiz kredi veren bankalar kar payı alırlar. [turuncu]Kar payı[/turuncu] bir işletmenin giderlerinin ve zararlarının toplam cirodan düşürülmesi sonrası ortaklara yani hissedarlara düşen paydır. [turuncu]Bir de faizli kredi nedir?[/turuncu] Onu anlatalım. Bankanın müşterilerine belli bir faiz oranı üzerinden vermiş olduğu kredi türüne denir. Faizsiz kredi ise 2 türlüdür. İlki bankaların müşterilerine herhangi bir faiz olmadan verdiği kredidir. İkincisi ise katılım bankaları tarafından verilen kar payı adı altında, müşterisine vermiş olduğu krediye karşılık aldığı kar payı ile geri ödenen kredidir.

Bankalar genelde faizsiz kredileri kısa vadeli tutarlar ve verilen kredi meblağları düşüktür. Genel olarak örnek verecek olursak 10-12 ay eşiğinde faizsiz kredi verilir.

[mavi_baslik] Bankaların Faizsiz Kredi Kampanyaları [/mavi_baslik]

Bankalar dönem dönem kredi kampanyaları yaparlar. Faizsiz kredi kampanyaları da buna dâhildir. Örnekle açıklayacak otomobil üreticileri 30.000 TL 18 ay sıfır faizli, 24.000 TL 24 ay 18 ay sıfır faizli, vs. gibi kredi kampanyalarını, [gri]KOBİ[/gri] lere özel kredi tarzında kampanyalar yaparak satışları arttırmayı hedeflerler.

Bu konuda en az bilgi katılım bankalarının verdiği faizsiz kredi hakkında bu konuda hakkında net bilgiler verelim.  Katılım bankaları kar payı üzerinden kredi veriyor demiştik. Şöyle bir durum söz konusu kar payı ile faiz oranları nedense hep aynı gidiyor. Katılım bankaları bunu hiçbir zaman kabul etmese de durum tam olarak böyle. Yani katılım bankaları yalansa da kabul etmese de faizsiz kredi veriyoruz deseler de burada değişik olan tek şey isimdir.  Faizli kredinin katılım bankalarındaki adı kar payı olarak adlandırılır. Bizde buna isim değişikliği diyoruz doğal olarak sistem aynı olunca yapacak bir şey kalmıyor.

Katılım bankası müşterisi parayı hesaba yatırır. Banka yılda ne kadar kar ederse o kadar mı pay alır? Elbette hayır katılım bankaları bunu yaparsa batar açık ve net, birde kötü durum var varsayalım ki banka zarar etti. O zaman ne olacak? Bankalar bizden para mı kesecek? Bunu da yapamayacaklarına göre o zaman farklı olan nedir? Net bir biçimde adı farklı gibi gözükse de faizsiz krediden hiçbir farklı yoktur. Ancak elbette bunu söylemekte yarar var. Bu kişisel bir tercihtir. Herkes kendi tercihini yapıyor dilerseniz katılım bankalarına başvurarak kredi alabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Kampanyaları

Faizsiz Kredi Kampanyaları , faizsiz kredi, Faizsiz Kredi veren bankalar

[mavi_baslik] Faizsiz Kredi Veren Bankalar [/mavi_baslik]

[turuncu]#[/turuncu] Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

[turuncu]#[/turuncu] Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

[turuncu]#[/turuncu] Ziraat Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

[turuncu]#[/turuncu] Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

[turuncu]#[/turuncu] Vakıf Katılım A.Ş. (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

Yukarıda bahsettiğim bankaların hepsi devlete ait bankalardır ve özel bankalar değildir. Birde özel bankaların kendi promosyonları var. Araç alırken, ev alırken ya da farklı kredi türlerinde özel bankaları tercih edebilirsiniz.

[mavi_baslik] Özel Bankaların Kredileri [/mavi_baslik]

[turuncu]#[/turuncu] Halk Bankası (KOBİ lere özel faiz kredi imkânları)

[turuncu]#[/turuncu] Denizbank (Otomatik ödeme talimatınıza 1000 TL faizsiz kredi)

[turuncu]#[/turuncu] Odebank (Faiz kredi imkânı)

[turuncu]#[/turuncu] Garanti Bankası (2000 TL faizsiz kredi imkânı)

Özel bankaların kredileri sürekli olarak değişmektedir. Sisteme ve ihtiyaca göre çeşitli kampanyalar görebilirsiniz. Özel bankaların kredi çeşitlendirmesi daha fazla ve yoğundur. Katılım bankaları da terör mağdurlarına, şehit ve gazi yakınlarına özel faizsiz kredi kampanyaları yapabilir.  Katılım bankalarından her zaman faizsiz kredi alabilirsiniz. Bunun için şubeye giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Kar payı oranına göre faizsiz kredi verildiği için müşteri temsilcisi ile yüz yüze görüşmek gerekmektedir.

Katılım bankalarının faizsiz olarak adlandırdığı kredi ile normal bankalardan alacağınız bankaların faiz oranları neredeyse aynıdır. O yüzden arada çok büyük bir fark yoktur. Sadece isim farklılığı ve sistem farklılığı vardır. Bunun dışında ödemelerde aynı şekilde yapılır. Almış olduğunuz kredi olarak değil kar payı olarak adlandırılır.

[gri]Faizsiz kredi veren bankalar 2017[/gri] adlı yazımızda ilginizi çekebilir