• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  404324,738
  % -2,42
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kredi notum yok ne yapmam gerekli? Altın değerinde bilgiler

Kredi notum yok ne yapmam gerekli? Altın değerinde bilgiler

Kredi Kayıt Bürosuna bağlı [gri]findeks kredi notu[/gri] 1 ile 1900 puan arasındadır. Eğer kredi notunuz 0 ise daha öncesinde bankalar ile herhangi bir çalışma yapmadığınız anlamına gelir. Kredi 0 olan kişiler genellikle 18 yaşına yeni girmiş veya okuldan yeni mevzun olmuş kişilerde gözükmektedir. Kredi notunuz gözükmüyorsa yani 0’sa bankalara yapacağınız kredi ve kredi kartı başvuruları olumsuz sonuçlanabilir. Bunun nedeni, bankalara ödeme alışkanlığınızın olmamasıdır. Bu kişilerin Findeks raporlarında herhangi bir değerlendirmesi gözükmediği için talep edeceği başvurular riskli olarak gözükecektir. Peki, kredi notum yok ne yapmam gerekli diyorsanız size rehberlik etme adına birkaç maddede sıralayacağız.

[mavi_baslik] Kredi notum yok ne yapmam gerekli [/mavi_baslik]

[kirmizi]Bankalar ödemeleri sorunsuz olarak yapacağınıza güvenmeli[/kirmizi]

Bankalara yapacağınız kredi ve kredi kartı başvurularında en önemli faktör ödemelerinizde herhangi bir gecikme olmadan sorunsuz olarak ödemeleri yapılacağına ikna olması gerekmektedir. Bankaların bazıları, kredi notu bulunmayan kişilere genellikle genel müdürlüğün izni ile veya kefil yolu ile kredi veya kredi kartı sağlamaktadır. Bazı bankalar ise çalışma durumu, aylık geliri ve çalıştığınız kuruma göre kararları verebilmektedir.

[mavi_baslik] Teminat vermeniz durumunda işlemler kolaylaşacaktır [/mavi_baslik]

Kredi çekmek için vereceğiniz teminatlarda bankaların riski düşürecektir. Kredi başvurularınızda teminat verilmesi kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasına kolaylık sağlamaktadır. Bu sebep ile kredi notu olmayan bir kişi bankaya teminat vererek kredi işlemini daha kolay bir şekilde onaylanmasını sağlayabilir.

Bu durumda, vereceğiniz teminatta banka için önemlidir. Verdiğiniz teminat krediye uygun şartları taşıması gerekiyor. Bankalar bu uygunluk durumunu kontrol etme açısından Ekspertiz gönderecektir. Ekspertiz uzmanı, gayrimenkulün talep edilen kredi için uygun olup olmadığını denetleyecek ve bu teminat için bir değer belirleyecektir. Uzmanın verdiği bu değere göre gayrimenkulün %75’ine kadar konut kredisi verilmektedir. Diğer kredilerde ise bu oran %50’dir.

kredi notum yok ne yapmam gerekli

kredi notum yok ne yapmam gerekli

[mavi_baslik] Bankalar ile çalışmaya başlamalısınız [/mavi_baslik]

Kredi notunuzu yükseltmek adına size en uygun olan faktör bankalar ile düzenli olarak çalışmanızdır. Bu çalışmalarda ödeme alışkanlığınız düzenli ve sıkıntısız olursa kredi puanınız hızlı bir şekilde yükselecektir.

[siyah]Kredi notunuzu hızlı bir şekilde arttırmak için nasıl çalışmalar yapmalısınız?[/siyah]

 • [kirmizi]Kredi kartı kullanımı[/kirmizi]

Kredi notunun oluşumuna ve yükselmesinde en yüksek pay ödemelerin düzenidir. Bu ödeme düzenlerini en sağlıklı bir şekilde oluşturmak için kredi kartı veya kredi kullanabilirsiniz. Kullanacağız kredi kartının limiti düşük bile olsa bir kredi kartı edinin ve düzenli harcamalar beraberinde ödemelerinde düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde kredi notunuzun en hızlı bir şekilde oluşumunu ve aynı zamanda hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacaksınız.

Kredi kartını düzenli olarak kullandığınız takdirde ileriki dönemlerde başvuracağınız kredi talepleri, kredi puanınız yüksek olduğundan dolayı sorunsuz olarak ilerleyecektir.

 • [kirmizi]Düşük limitli kredi kartı ile başlayıp düzenli ödemeler yapın[/kirmizi]

Kredi notunuz sıfır olsa da kredi kartı başvurularınız kredilere göre daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Kredi kartı ile düzenli ödemeler en hızlı bir şekilde kredi notunuzun yükselmesine sebep olur. Düşük kredi kartları ile alışverişler yaparak düzenli ödemeler yapmanız gerekmektedir. Bir gün dahi olsa ödemelerinizi aksatmamanız, mümkünse ödemelerinizi gününden önce yapmanız sizin adınıza sağlıklı olacaktır.

Kullanacağınız kredi kartı sayesinde, daha yüksek miktarda ki kredileriniz için kredi notunuzu yükseltmiş olursunuz.

 • [kirmizi]Otomatik ödeme talimatı vermeniz kredi puanını yükseltir[/kirmizi]

Kredi kartı üzerinden vereceğiniz otomatik ödeme talimatları kredi notunuzu çok fazla etkilemese de sürekli para alışverişi olması durumundan dolayı size olumlu olarak yansıyacaktır.

Kredi kartınızın bulunduğu bankalar, bu otomatik ödeme talimatından sonra yaptığınız düzenli ödemeler için bulunduğunuz kredi talebinde kredinin onaylanması adına ek olarak katkı sağlamış olur.

Kimlere Kredi Çıkar Kimlere Çıkmaz