• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % -2,30
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338588,582
  % 7,79
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Çinli Banka Türkiye’ye Geliyor

Çinli Banka Türkiye’ye Geliyor

Son zamanlarda Türkiye’nin kredi notu birçok kurum tarafında düşürüldü. Fakat bu yabancı sermayeli bankaların ülkemizde yatırım yapmayacağı anlamına gelmiyor. Son günlerde Borsa’da yaşanan yükseliş ve dolarda yaşanan düşüşlerin yanı sıra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’da bir haber verdi. BDDK’nın verdiği habere göre Çinli dev banka kuruluşu Bank of China Türkiye’ye geliyor.

ülkemize gelecek olması insanlarda meraka sebep oldu. bizde sizlere yazımızda bu konu hakkında bilgi vereceğiz ve bankanın ülkemize gelmesiyle yaşanabilecek değişimleri aktaracağız.

[mavi_baslik] Bank Of China Kime Ait? [/mavi_baslik]

Bank of China, isminden de anlayabileceğimiz gibi Çin Halk Cumhuriye’tine ait bir bankadır. Aynı zamanda bir kamu bankası olarak da geçer. 1912 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin en eski bankası olarak geçer. Bank of China’nın bir diğer özelliği ise dünyanın en büyük beşinci bankası olmasıdır. Bankanın merkezi Pekin’de bulunur ve dünya genelinde topla 320 binin üzerinde çalışana sahiptir.

Bank of China

Bank of China

[mavi_baslik] Türkiye’ye Geliyor [/mavi_baslik]

Son zamanlarda yaşanan olaylardan dolayı ülkemizin kredi notu kredi derecelendirme kuruluşları tarafından sürekli düşürülüyor. Bu dönemde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun verdiği haber oldukça sevindirici karşılandı. Bank of China’nın Türkiye’de faaliyet veremeye başlayacağını duyuran Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun haberi [gri]ekonomi[/gri] kötü gibi gözükse de hala ülkemizde yatırım yapmak isteyen kurum ve kuruluşların olduğunu gösteriyor. Özellikle yatırım yapan bankanın dünyanın en büyük beşinci bankası olması oldukça sevindirici bir haber.

[mavi_baslik] 300 Milyon Dolarla Geldiler [/mavi_baslik]

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yaptığı açıklamaya göre; Bank of China’nın Türkiye’de işlem yapabilmesi ve faaliyetlerine devam edebilmesi için gereken 300 milyon doları getirdiler. Yanı kısacası ülkemizde faaliyetlerini yapabilmek için 300 milyon doları yanına aldı ve BDDK’dan gerekli izinleri alabilmek için geldiler. Türkiye ayağında kullanacağı ismi de belirlemiş durumda. ülkemizde “Bank of China Turkey AŞ” olarak geçecek.

[mavi_baslik] İzinler Tamamlandığında Faaliyetler Başlayacak [/mavi_baslik]

Neredeyse bütün gerekli aşamaları tamamlayan Bank of China Turkey AŞ’nin Türkiye’de faaliyet gösterebilmesi için son yapması gereken ise [gri]Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu[/gri]’na faaliyetlerini gerçekleştirebilmek için başvurmaları gerekiyor. Bankacılık işlemlerinde en önemli unsur sermaye olduğu ve Bank of China’nın bu sermayeyi gösterdiği için gerekli olan iznin en kısa sürede alınacağı düşünülüyor.

[mavi_baslik] İlk Giriş Yapan Banka Bank Of China Değil [/mavi_baslik]

Ülkemize ilk giriş yapan Çinli banka Bank of China değil. Son zamanlarda Çin ile ülkemiz arasındaki ilişkiler oldukça iyi düzeyde. Bu yüzden başka bankalarda ülkemize giriş yapmaya başladı. Ülkemize ilk yatırım yaparak giriş yapan banka ise ICBC (Industrial and Commercial Bank of China) bankasıdır. Bu bankanın ardından da Bank of China Türkiye bankacılık pastasından pay kapmaya çalışıyor.