• YARIM ALTIN
  1.629,00
  % -2,30
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338724,432
  % 7,65
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

KOSGEB Nasıl Alınır? Destek Alabilmiş Sektörler

KOSGEB Nasıl Alınır? Destek Alabilmiş Sektörler

Birçok insan kendi işim olsun, kendi işimi kurayım, bana ait bir yer olsun diye düşünmektedir. Evet, elbette bu düşünce gayet makuldür. Birçok yer de farklı farklı yazılar bulunmaktadır. Bu da kafanızı iyice karıştırmış olabilir. Ne yapacağınızı nereden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. KOSGEB Desteği Alan Sektörler hangileridir Bu makalemizde sizlerin kafasın da ki sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

Öncelikle ne yapmak istediğinizin net olması gerekmekte, projenizin hazır olması, KOSGEB Desteği alabilmeniz için gerekmektedir. Öncelikli olarak verilen eğitim seminerine katılmanız yeterli olacaktır.

[turuncu]#[/turuncu] KOSGEB’i aradığınız takdirde de alacağınız bilgi budur. Her hafta Cuma günleri saat 10.00 da seminer, toplantı da denilebilir. Genç girişimciler için bilgi verilmektedir.

[mavi_baslik] KOSGEB ile Eğitim Sertifikası [/mavi_baslik]

Seminere katılıp daha net ve doğru bilgilere ulaşmanız mümkündür. Projeniz için belirlemiş olduğunuz sektör için; verilen eğitimler bulunmaktadır. Daha önce 70 saat olan bu eğitim 2017 yılı ile birlikte 32 saat olarak verilmektedir. Bu eğitimin ardından KOSGEB sertifikası elinizde olmaktadır. Sertifikayı misal olarak Ağrıdan aldınız, bu sertifika ile İstanbul da ki KOSGEB’e başvuru yapabilirsiniz.

[mavi_baslik] KOSGEB Veri Tabanı Kaydı [/mavi_baslik]

KOSGEB için sertifikasını aldıktan sonra resmi internet sayfasından KOSGEB veri tabanı kaydınızı gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

[turuncu]#[/turuncu] Ciddi boyutta iş yeri açmak istiyorsanız yeni girişimciyseniz. Devlet bu konu da desteklemekte ve yardımcı olmaktadır. 50 bin tl karşılıksız geri ödemesiz vermekte ve ayrıca 100 bin tl sıfır faizli, geri ödemeli ücret hibe etmektedir.

[turuncu]#[/turuncu] Sertifikanızı aldınız, veri tabanına kaydınızı yaptırdınız ve son olarak projenizi KOSGEB’in onaylaması gerekecek, onaylanmayan hiçbir proje için ücretlendirme hibe edilmemektedir.

İstediğiniz alan da ki dükkânınızı ya da firmanızı açıp faturaları geri karşılamak için ödenmektedir. Genç girişimcileri destekleme projesidir.

[mavi_baslik] KOSGEB Hakkında Ki Yanılgılar [/mavi_baslik]

KOSGEB, hiçbir şekilde alın bu paranız gidin istediğiniz yeri açın mantığı ile para hibe etmez. Düşündüğünüz projenin açılışı, gider masraf faturalarının olması gerekmektedir. Hayvancılık olarak girişim de bulunmak isteyenler için; büyük baş ya da küçükbaş hayvanlar için, rent a car araç kiralama gibi alım, satıp, kiralama işleri için, emlakçılık yapmak isteyenler için, otobüs firmaları gibi firma kurmak isteyenler için, alkollü içecek hizmeti amacıyla kurulacak yerler için hibe kredisi verilmemektedir. Tarım ve hayvancılık için birçok başvuru olabilmektedir. KOSGEB makineler için hibe verebilmektedir fakat hayvancılık için ziraat bankası tarafından verilmektedir. Bu durum için KOSGEB hibe etmemektedir.  

[mavi_baslik] KOSGEB Başvuruların da Banka Borcu olanlar [/mavi_baslik]

Eğer banka borcunuz varsa; [gri]KOSGEB’in hibe edeceği 50 bin TL[/gri] alabilirsiniz, devlete ait olduğu için; fakat diğer faizsiz geri ödemeli olan 100 bin TL tutarını vermeyebilir. Çünkü bankalar ile anlaşılmıştı bu krediler için iyi bir siciliniz yok ise o tarafta ki düzene devlet karışmayacaktır.

[turuncu]#[/turuncu] KOSGEB tarafından desteklendiniz ve açtınız firmanızı, bu doğrultu da 3 yıla kadar sizi denetleyebilir. Ve KOSGEB dâhilinde almış olduğunuzu, farklı kullanıyorsanız örneğin başkasına sattıysanız size dava açılabilir ve faizi ile geri ödeme yapmak durumun da kalabilirsiniz.

[turuncu]#[/turuncu] KOSGEB in amacı tamamen yeni iş kurmak isteyen girişimcileri desteklemek niteliğindedir. Var olan firmalar KOSGEB den destek alamaz.

KOSGEB Desteği Alan Sektörler

KOSGEB Desteği Alan Sektörler

[mavi_baslik] KOSGEB Desteği Alan Sektörler [/mavi_baslik]

KOSGEB, yeni girişimciler için, iş hayatın da olabilmeleri için destek olmaya devam etmektedir. Peki, KOSGEB Desteği Alan Sektörler hangileridir. Bu konuya bir açıklık getirmek amacı ile sizlere sunmak istedik. Baktığımızda: [mavi]maden ve taş ocakları olarak;[/mavi]

[turuncu]#[/turuncu] Kömür ve linyit çıkartılması,

[turuncu]#[/turuncu] Ham petrol çıkarımı,

[turuncu]#[/turuncu] Tuz çıkarımı,

Madenciliği destekleyici hizmet faaliyeti vb. Birçok bu alan da destek alabilecek alan olduğunu görmekteyiz. Diğer alanlara bakacak olursak;

[mavi]İmalat:[/mavi]

[turuncu]#[/turuncu] Bitkisel ve hayvansal sıvı ya da katı yağ üretimi,

[turuncu]#[/turuncu] Nişasta ve nişastalı ürünlerin imalatı,

[turuncu]#[/turuncu] Fırın ve unlu mamuller imalatı

[turuncu]#[/turuncu] Kahve ve çayın işlenmesi

[turuncu]#[/turuncu] Hazır yemeklerin imalatı,

[turuncu]#[/turuncu]Tarım ve ormancılık makinelerin üretimi,

[mavi]Elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme dağıtım ve üretimi:[/mavi]

[turuncu]#[/turuncu] Gaz imalatı

[turuncu]#[/turuncu] Ana şebeke üzerine gaz ticareti

[turuncu]#[/turuncu] Elektrik enerjisi üretimi

[turuncu]#[/turuncu] Buhar ve iklimlendirme tedariki

[mavi]Su temini; kanalizasyon, atık ve iyileştirme çalışmaları:[/mavi]

[turuncu]#[/turuncu] Kanalizasyon

[turuncu]#[/turuncu] Tehlikesiz atıkların toplanması

[turuncu]#[/turuncu] Tehlikeli atıkların ıslahı ve bertaraf edilmesi

[turuncu]#[/turuncu] İyileştirme faaliyetleri ve diğer atık yönetimi çalışmaları

[mavi]İnşaat;[/mavi]

[turuncu]#[/turuncu] Bina inşaatı

[turuncu]#[/turuncu] Köprüler ve tüneller inşaatı

[turuncu]#[/turuncu] Su projeleri

[turuncu]#[/turuncu] Diğer inşaat tesisatları

[turuncu]#[/turuncu] Sıva işleri

[mavi]Toptan ve perakende ticaret; motorlu taşıtlar ya da motosiklet onarımları:[/mavi]

[turuncu]#[/turuncu] Motorlu kara taşıtlarının ticareti

[turuncu]#[/turuncu] İnşaat malzemeleri ve kerestelerin satışı ile ilgili araçlar

[turuncu]#[/turuncu] Mobilya, madeni eşyalar, ev eşyaları ve hırdavat satışı ile ilgili araçlar

[turuncu]#[/turuncu] Büro mobilyaların toptan satışı

[mavi]Ulaştırma ve depolama;[/mavi]

[turuncu]#[/turuncu] Havayolu ile yük taşımacılığı

[turuncu]#[/turuncu] Uzay taşımacılığı

KOSGEB destek alabildiği sektörler baktığımız da sadece çok az kısmına yer verebildik. Detaylı bilgi için KOSGEB in kendi resmi internet sayfasından ulaşmanız mümkündür.