• YARIM ALTIN
  1.592,00
  % 0,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  412714,424
  % -1,06
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Bankalar Emekli Promosyon Ödemelerine Başladı

Bankalar Emekli Promosyon Ödemelerine Başladı

Emeklilerin merakla bekledikleri promosyon ödemeleri bankalar tarafından ödenmeye başladı. Promosyon ödemelerinin başlaması ile birlikte emekliler ne kadar promosyon ödemesi alacaklarını da merak etmeye başladılar. Konu hakkında tüm merak edilenleri yazımızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Promosyon ödemesinin ne olduğunu merak ediyorsanız, ne kadar promosyon ödemesi alacağınızı hesaplamayı öğrenmek istiyorsanız tüm detaylar yazımız içeriğinde yer almaktadır. Emekliye promosyon ödemesi bir süredir konuşulan bir konuydu. Promosyon ödemelerinin ne zaman ve ne oranlarda yapılacağı ise emekliler tarafından büyük bir merak konusu idi,  açıklanan haberlere göre bankalar resmi olarak promosyon ödemelerine başladılar.

Öncelikli olarak konuya yabancı olan okurlarımız için promosyon ödemeleri hakkında ön bilgi vermek istiyoruz.  Banka promosyonunda işleyiş şu şekilde ilerliyor. Devlet memur ve emeklilerin maaşlarını anlaştıkları bankalar aracılığı ile yapmaktadır. Bankalarda yapılan bu anlaşmaları hem uzatabilmek hem de mevcut durumunu koruyabilmek için maaşlara ek olarak promosyonlar ödeyerek bir mahiyette anlaşılan devlete ya da firmaya teşekkür etmiş oluyor. Memurlara verilen promosyonlar yakın zaman da emekliye de verilmesi karar kılınmıştı. Aslında emekliye promosyon ödemesi yapılmaktaydı fakat bunun belirli şartları vardır. Bankalar emeklilerden fatura ve kredi kartı kullanım şartları aramaktaydı.  [gri]Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu[/gri], geçtiğimiz günlerde konuya bir netlik kazandırdı ve emekliye müjde verdi. Yapılan anlaşma gereğince emekliye promosyon ödemesi için bankaların koydukları şartlar ortadan kaldırılmış oldu.

Emekliye promosyon ödemesi

Emekliye promosyon ödemesi

Emeklilerin maaş aldıkları bankadan promosyon alması için 3 yıl boyunca maaş alınan bankadan maaş alacağını taahhüt etmesi yeterli olacak. Anlaşmalı olan bankada 3 yıl kalma sözü veren emekliler promosyon ödemelerini alabilecekler. 11 milyon 750 bin emekliyi ilgilendiren bu yeni düzenleme sonucunda [gri]bankalar[/gri] yapılan son anlaşma koşulları doğrultusunda emekliye promosyon ödemesi gerçekleştirmeye mart ayında başlayacak.

[mavi_baslik] Emekliye promosyon ödemesi [/mavi_baslik]

Dilerseniz bankaların emeklilere promosyon ödemelerinde ki şartları ve promosyon oranları hakkında bilgilere geçelim.

[mavi_baslik] Ziraat Bankasının Emekliye Promosyon Ödemesi şartları şu şekilde; [/mavi_baslik]

Ziraat bankasında SGK, emekli sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri verdikleri 3 yıllık maaş alma taahhütleri doğrultusunda alacakları emekliye promosyon ödemeleri şu şekildedir;

 • [turuncu]#[/turuncu] Emekli maaşı 1.000 TL ve Altında olan emeklilerin promosyon ödemesi 300 TL
 • [turuncu]#[/turuncu] Emekli maaşı 1.000 TL ve 2.000 TL arasında olan emeklilerin promosyon ödemesi 375 TL
 • [turuncu]#[/turuncu] Emekli maaşı 2.000 TL ve üzerinde olan emeklilerin promosyon ödemesi 450 TL

Ziraat bankası bu promosyon ödemelerini gerçekleştirmek için emeklilerden 3 yıl boyunca maaşlarını Ziraat Bankasından alacaklarına dair protokol imzalamalarını istemektedir.  Eğer Ziraat bankasından kişi birden fazla emekli maaşı alacaksa promosyon ödemesi maaşların toplamı bazından yapılacağı banka tarafından duyurulmuştur.  Bankanın ödeme yapacağı dönemler ise; 1-2 Mart, 4 ile 6 Nisan, 8 Mayıs’tır.

[mavi_baslik] Vakıfbank Emekliye Promosyon Ödemesi [/mavi_baslik]

Vakıfbank’ın emekliye yapacağı promosyon ödemelerinin miktarları Ziraat bankası ile aynıdır. Vakıfbank aracılığı ile emekli maaşı alan kişilerin promosyon ödemesi için de bankaya 3 yıl maaş alma taahhütü vermesi gerekmektedir. Vakıfbank’ın promosyon ödeme tarihleri ise şu şekildedir; T.C kimlik numarası 0-2 il biten emeklilere 1 Mart 2017, 4-6 ve 8 ile bitenlere ise 1 Nisan 2017 tarihinde ödeme yapılacaktır.

[mavi_baslik] Halkbank Emekliye Promosyon Ödemesi [/mavi_baslik]

Halkbankası’nın emeklilere yapacak olduğu promosyon ödemelerinin miktarları Vakıfbank ve Ziraat bankası ile aynı miktarlardır. Yine 3 yıllık taahhüt konusu Halk bankası için de geçerlidir.  Bankaya 3 yıllık emekli maaşı almayı taahhüt eden emeklilerin promosyon ödeme tarihleri banka tarafından şu şekilde açıklanmıştır;  0-2 ile TC kimlik numarası sonlanan emekliler Mart ayında, 4-6 ile TC kimlik sonu biten emeklilere Nisan ayında, sonu 8 ile biten emeklilerin promosyon ödemeleri ise Mayıs ayında yapılacaktır.

Emeklilerin merakla bekledikleri promosyon ödemeleri yapılmaya bu aydan itibaren verilmeye başlanacak. Verilecek olan promosyon ödeme miktarları 3 yıllık toplu promosyonlar olup 3 yıl içerisinde tek seferde promosyon ödemesi gerçekleştirilecektir. Promosyon miktarları ise tüm bankalar tarafından aynı tutarlarda verilmektedir. Emeklilerin bu tarihleri geciktirmeden maaş aldıkları bankalara giderek 3 yıllık emekli maaşı almayı taahhüt etmeleri gerekmektedir.  Bankalar tarafından hazırlanan gerekli evraklar imzalandıktan sonra emeklilerin maaşları doğrultusunda promosyon ödemeleri banka tarafınca gerçekleştirilecektir.