• YARIM ALTIN
  1.638,00
  % -1,71
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338836,244
  % 7,66
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Findeks Kredi Notum Bankada Farklı Gözüküyor Sebebi Nedir?

Findeks Kredi Notum Bankada Farklı Gözüküyor Sebebi Nedir?

Kredi notu kişilerin bankadan kredi çekmeleri ve kredi kartı talep etmeleri için oldukça önemlidir. Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi çekme hususunda sıkıntılar yaşayabilmektedirler. Günümüzde bankaların nakit ihtiyaçlarımızda ki önemi göz önüne alındığında kişilerin kredi notlarını düşürücü nedenlerden uzak durmaları, gelir durumları doğrultusunda kredi ve kredi kartı kullanmaları oldukça önemlidir. Findeks de yer alan Kredi notları tüm bankalar tarafından görüntülenen kişilerin kredi notların yer aldığı elektronik bir sistemdir. Banka ilişkisi olan tüm kişilerin Findeks de hareketleri kayıtlıdır ve bankalar kredi notu araştırması yaparken Findeks sisteminden yardım almaktadırlar. Findeksin Faydaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın içeriğini okumaya devam edebilirsiniz.

[mavi_baslik] Findeks Kredi Notu Nedir? [/mavi_baslik]

Findeks Türkiye de bulunan 9 farklı bankanın oluşturdukları bir sistemdir. Kredi Kayıt Bürosu A.Ş tarafından faaliyete geçirilen bu sistem sayesinde kişiler finansal durumlarını görüntüleyebilir, finansal durumlarını bu sistem sayesinde en doğru şekilde yönetebilirler. Finansal bir hizmet platformu olan Findeks bilinçli olarak kullanıldığında kişilere büyük faydalar sağlamaktadır.  Kişilerin bankalarda olan borçlarını banka limitlerini ve finansal hareketlerinin tümünü içerisinde barındırır. Yapılan finansal hareketler sonucunda kişinin sahip olduğu kredi notu da [gri]Findeks kredi notu[/gri] olarak sistemde görüntülenebilmektedir.

[mavi_baslik] Findeksin Faydaları [/mavi_baslik]

Findeks kişilerin finansal hareketlerini kontrol edebildikleri online bir platformdur. bu platform sayesinde kişiler mevcut finansal durumlarını yakından takip edebilir yapılan aksaklıkları bankaya gitmeden öğrenebilir ve ödemelerini bu anlamda düzenleyerek daha yüksek bir kredi notuna kavuşabilir. Yüksek kredi notu sayesinde de kişiler bankalardan diledikleri zaman kredi kullanabilir, nakit ihtiyaçlarını bankalar aracılığı ile zamanında karşılayabilirler.

Findeksin Faydaları

Findeksin Faydaları

[mavi_baslik] Findeks Sistemine Nasıl Giriş Yapılır? [/mavi_baslik]

Findeks [gri]Kredi Kayıt Bürosu[/gri] (KKB) tarafından faaliyeti sürdürülen güvenilir bir platformdur. kişiler kimlik bilgileri ile sisteme giriş yaparak kredi puanlarını ve finansal hareketlerini gözlemleyebilir, bankaların kredi faiz oranlarını görüntüleyebilir kredi çekmeye uygun olup olmadığını öğrenebilir. Eğer kişinin Findeks Kredi Notu düşük ise gerekli önlemleri zamanında alarak acil nakit ihtiyacı durumunda bankalar ile sorun yaşamadan kredi kullanılabilir.

[mavi_baslik] Findeks Sistemine Nasıl Üye Olunur? [/mavi_baslik]

Kişiler Findeks’e kolaylıkla üye olarak sisteme giriş yapabilirler. Findeks uygulamasını akıllı telefonlara indirerek ya da Findeks resmi internet sitesine giriş yaparak sistemde bulunan üye ol kısmından ücretsiz olarak kolayca sisteme üye olabilirler. Findeks gelişmiş güvenlikli alt yapısı sayesinde kişilerin bilgilerine yalnızca kişiye ait kimlik bilgileri ile erişimine izin vermektedir. Findeks sistemine giriş yaparken sistem tarafından üyelik ve kimlik doğrulama adımları doğru bir şekilde tamamlandığı takdirde kişiler sisteme giriş yaparak finansal hareketlerini Findeks Kredi Notu görüntülemesini gerçekleştirebilirler.

[mavi_baslik] Findeks Kredi Notu Banka da Farklı Görünmesinin Sebebi Nedir? [/mavi_baslik]

Bankalar kişilerin detaylı bir şekilde mali sistemlerini kayıt altında tutmakta ve yapılan mali finansal hareketler doğrultusunda da kişilere kredi notu vermektedirler. Kredi notu risk gurubunda olan kişilerin bankalardan yeni bir kredi kullanmasına ve kredi kartı almasına onay verilmemektedir. [gri]Kredi puanı düşük olan kişiler[/gri] zaman içerisinde düzenli ödemeler gerçekleştirerek kredi notlarını yükseltmektedirler. Bu durum belirli bir süreci kapsamaktadır. Kredi notunun düşük olduğunu öğrenen kişinin birkaç ay boyunca düzenli ödemeler gerçekleştirmesi kredi notuna olumlu etki yapacaktır.

Kişiler kimi zaman Findeks kredi notu ile bankada söylenilen kredi notu arasında çelişki olduğunu söylemektedirler. Bu genellikle karşılaşılan bir durumdur bunun asıl sebebi ise yapılan işlemlerin çok seri bir şekilde sisteme düşmüyor oluşudur. [turuncu]Örneğin;[/turuncu] diyelim ki kişi bir süre gecikmeli ödemeler yaptı ve kredi notu bu sebepten dolayı düştü sonrasında düzenli ödeme yapan kişinin notu sistemde bir anda yükselmeyecektir. Düzenli ödemelerin kredi notuna etkisi ödeme yapılan ayın devrinde gerçekleşmektedir.

Ek olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi Findeks 9 banka ortaklığında kurulan bir sistemdir. Bu 9 banka haricinde herhangi bir banka ile işlem yapacağınız zaman bu bankaların sisteme ulaşmasında biraz gecikmeler yaşanabilmektedir. Güncel duruma diğer 9 banka kadar çabuk ulaşamayan diğer bankalar ile gerçekleştireceğiniz işlemlerde kredi notunuz hemen yansımayabilir.

Bu tarz durumlarda Findeks ile irtibata geçerek konuyu aktarabilirsiniz. Findeks kısa süre içerisinde sorununuzu çözümleyecektir.