• YARIM ALTIN
  1.576,00
  % 1,12
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  475513,224
  % 3,01
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

VDF ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

VDF ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde pek çok kişi araç alacaklarında doğrudan bankalara yönelmektedirler. Bankalar çeşitli kampanya ve fırsatlar ile kişilerin araç sahibi olmalarına olanak tanımaktadır. Özellikle bankalar bazı dönemlerde oldukça cazip faiz oranları ve kolaylıklar ile kişileri araba almaya teşvik etmektedir. Araç almayı düşünen kişilerde bankaların belirli dönemlerde daha cazip olan taşıt kredisi fırsatlarını değerlendirmektedirler. Peki VDF ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Araba almak için kendisine en uygun alternatifleri sunan bankalara yönelen kişiler tıpkı diğer kredi alternatiflerinde olduğu gibi belirli faiz oranları ile tanımlanan vade süresinde almış oldukları krediyi bankaya geri ödemektedirler. Kredi alternatifi haricinde otomotiv firmaları da bünyelerinde bulana araçlar tercih edildiği takdirde kişilere kredi imkânı tanımaktadır. Yazımız içeriğinde okuyucularımıza bu alternatiflerden bir tanesi olan VDF ile araba kredisinin ne olduğundan ve VDF ile [gri]Taşıt Kredisi[/gri] sayesinde nasıl taşıt alınacağından bahsedeceğiz. Konu hakkında detaylı bilgileri yazımız devamında bulabilirsiniz.

[mavi_baslik] VDF Nedir? [/mavi_baslik]

[gri]Banka kredisi[/gri] kullanama haricinde kişiler otomotiv firmalarının bünyelerinde yer alan araçlara uyguladıkları kredi kullanım alternatifleri de bulunmaktadır. Kişiler taşıt almak için sadece bankaları değerlendirmenin haricinde otomotiv firmalarının sağlamış oldukları taşıt kredisi alternatiflerini de değerlendirebilirler. VDF, banka haricinde kişilere otomotiv kredisi imkanı sağlayan firmalardan bir tanesidir. Volkswagen otomotiv grubuna ait bir finans şirketi olan VDF, kişilere kendi bünyesinde bulunan araçları almaları durumunda araba kredisi alternatifi sunmaktadır.

VDF yani Volkswagen [gri]Doğuş Finans[/gri], 1999 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Doğuş otomotiv bünyesinde yer alan bütün araç markalarına taşıt kredisi sağlanmaktadır. Üstelik aynı otomotiv bünyesinde bulunan 2. El araçlar için de kredi imkânı bulunmaktadır. Bankalara kıyasla daha avantajlı olan VDF, pek çok kişiye araba kredisi olanağı sağlamaktadır.

[mavi_baslik] VDF’nin Kredi Sağladığı Araç Markaları [/mavi_baslik]

Volkswagen Doğuş Finans’ın kredi imkanı sağladığı araç marka portföyü oldukça geniştir. Bu da [gri]araç kredisi[/gri] kullanmak isteyen kişiler için büyük bir avantajdır. En nihayetinde kişiler banka aracılığı ile araba kredisi kullanacakları zaman marka kısıtlaması olmadan diledikleri marka aracın sıfırını 2. El araçlarında ise 5 yılla kadar olan araçları alabiliyorlar. Otomotiv firmalarından araba kredisi almak için ise belirttiğimiz üzere sadece o otomotiv firması bünyesinde bulunan marka araçları satın alma hakkı tanınıyor.

VDF bu anlamda oldukça avantajlı bir durumda çünkü bünyesinde birden fazla araç markasını barındırıyor. VDF’nin kredi kullandırdığı araç markaları ise şöyledir; Seat, Skoda, Audi, Bentley, Lamborgini, Porsche, Scania ve Volkswagen.

VDF ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

VDF ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

[mavi_baslik] VDF ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? [/mavi_baslik]

VDF ile araba almayı planlayan kişilerin öncelikli olarak bir Doğuş Otomotiv’e giderek hangi aracı satın almak istediklerine karar vermeleri gerekmektedir. Doğuş Otomotiv bünyesinde bulunan tüm sıfır ve 2. El araçlarda kişilere kredi kullanım şansı tanınmaktadır. Kişi satın almak istediği aracı seçtikten sonra eğer araç stokta bulunuyor ise Doğuş Otomotivde bulunan müşteri temsilcisi ile birlikte VDF kredisine başvurmak için formu eksiksiz bir şekilde doldurup imzalayıp müşteri temsilcisine teslim etmesi gerekmektedir.

Burada okuyucularımıza ek bir bilgi vermek istiyoruz. Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcisine form ile birlikte gerekli belgeleri de teslim etmeniz gerekmektedir. Bu belgeler ise şöyledir;

 • [turuncu]#[/turuncu] Kişinin nüfus cüzdan fotokopisi
 • [turuncu]#[/turuncu] Maaş bordro fotokopisi ( en son bordro olmalı)
 • [turuncu]#[/turuncu] Kişinin ikametgah kağıdı fotokopisi ya da kişinin adına düzenlenmiş son 3 aya ait bir fatura fotokopisi.

[mavi_baslik] VDF Kredi Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur? [/mavi_baslik]

Eksiksiz bir şekilde doldurulan VDF kredi başvuru formu ve istenilen evrakların fotokopileri yetkili kişiye verildikten sonra, evrakları teslim alan yetkili gerekli yerlere evrakları sisteme işleyecektir. Merkez tarafından detaylı bir şekilde incelenen evraklar kişinin kredi kullanmasına bir engel yoksa onaylanacaktır. Evrakların yetkililer tarafından incelenme işlemi ise yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Bu süreç içerisinde kredi kullanıp kullanamayacağını öğrenebilirsiniz. Eğer kredi puanınız olumsuz değilse ve almak istediğiniz aracın geri ödemelerine gelir durumunuz elverişli ise kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.

VDF ile Taşıt Kredisi alırken de tıpkı bankadan araba kredisi kullandığınızda olduğu gibi belirli bir peşinat ödemeniz gerekmektedir. Yani kişilerin aklına VDF de peşinatsız kredi kullanıldığı gelmemelidir. Faiz oranları ise aracın markasına ve ödeme vadesine göre farklılık göstermektedir.