• YARIM ALTIN
  1.578,00
  % 1,18
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  471077,125
  % 1,50
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

10 Yıllık Vadede En Düşük Ev Kredisi Hangi Bankada

10 Yıllık Vadede En Düşük Ev Kredisi Hangi Bankada

Ev kredisi, montgage kelimesinden çevrilmiş; Türkçe’de tutsak anlamı karşılığına denk gelecek şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Kişilerin almak istedikleri ev için üzerine ipotek uygulanarak kullanılan finansman türü olduğunu belirtebiliriz. Nakit ile ev sahibi olamayan birçok insan bulunmaktadır. Çoğu kişinin cüzi miktarda verebilecekleri peşinatları bulunsada, asgari ücretle geçinmeye çalışan çoğu insan da bu durum bile döz konusu olmamaktadır. Bu sebepten dolayı konut kredisinin çok kişiye fayda sağladığını görmek mümkündür. Peki 10 yıl vadede En düşük [gri]ev kredisi[/gri] hangi bankada bulunmaktadır ?

[mavi_baslik] Ev Kredileri Hesaplanması [/mavi_baslik]

Alacağınız konut için belirlemiş olduğunuz kredi miktarına göre, banka ile belirlediğiniz vadeye göre, her ödeyeceğiniz taksit tutarı ile beraber kalan anaparaya eklenen faizler ile birlikte aylık ödemeniz gereken tutar hesaplanmaktadır. Bu şekilde sizler de ne oranda ödeyeceğinizi bileceğiniz için paranızı bu doğrultu da ayırabilmektesiniz.

[mavi_baslik] Ev Kredileri İçin Gerekli Evraklar [/mavi_baslik]

Kredi çekeceksiniz fakat tedirginsiniz. Daha önceden düzenli ödenmeyen kredi kartları, ya da ufak miktar da çekilmiş kredilerin geç ödenmeleri gibi şüphelerde kalabilirsiniz. Yeni uygulama ile tüm sistemler puanlama için sıfırlandığından dolayı öncelikle banka ile görüşebilirsiniz. Gerekli bilgileri mutlaka sizlere ileteceklerdir.

Alacağınız evi beğendiniz hazır, bankadan krediniz de onaylandı. Daha önce bu banka ile çalıştıysanız, bu evrakların hepsini istemeyebilirler. Ancak ilk kez çalışacaksanız bu banka ile mutlaka sizden ileteceğimiz evraklar söylenecektir. [mavi]Gerekli evraklar;[/mavi]

 • [turuncu]#[/turuncu] Özel sektör çalışanıysanız; Maaş bordrosu, SGK dökümü, İkamet belgesi, İş yeri imza sirküsü, Tapu Fotokopisi, Varsa ek gelirinizin belgesi,
 • [turuncu]#[/turuncu] Kamu çalışanıysanız; Maaş bordrosu, İkamet belgesi, Tapu fotokopisi, Varsa ek gelir belgesi
 • [turuncu]#[/turuncu] Emekliler için istenilen evraklar; Emekli aylık dökümü, İkamet belgesi, tapu fotokopisi, Varsa ek gelir belgesi,
 • [turuncu]#[/turuncu] Vergi levhalı; Güncel vergi levhası, İmza sirküleri, Oda kayıt belgesi, Bilanço ve gelir tablosu, Ticaret sicil gazetesi, Tapu fotokopisi,

Yukarıda belirtmiş olduğumuz, sektöre göre gerekli istenilecek evraklar yer almaktadır. Kredi almaya gidiyorsanız, yanınızda bulunmasında fayda vardır. Ya da görüşmeden sonra sizlerden istenecektir.

En düşük ev kredisi

En düşük ev kredisi

[mavi_baslik] En Düşük Ev Kredisi (Konut Kredisi) Hangi Bankadan Alınmalı? [/mavi_baslik]

Konut Kredisi, bankalardan mesken için kullanacağınız yerler amacı ile alınmaktadır. Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Halkbank, Akbank,Fibabank, Vakıf Bank gibi birçok bankadan alınmaktadır. Pekala, kredileri alırken hangi banka olması hususunda doğru olur

Öncelikli olarak, her bankadan teklif almanız gerekmektedir. Ödeme planlarını inceleyip bu doğrultuda sizin için uygun olanı tercih etmeniz gerekmektedir. Her [gri]banka[/gri] zorunlu sigorta yapmaktadır, zorunlu sigorta ücretlerini sormayı unutmamalısınız. Bankaların maliyet planlarını inceleyip, karşılaştırma yapmalısınız, sadece bilgi almak için başvuru da bulunmamalısınız. Direkt olarakta arayarak, ya da giderek bilgi almanız mümkündür.

Ev kredileri için, diğer krediler açısından kıyaslayacak olursak; aynı ev içinde ki diğer aile bireylerinin geliri üzerinden değerlendirilir. Bu doğrultu da bireysel olarak sadece sizin gelirinize bakmayacakları için avantajlı olacak ve çıkma olasılığı bir tık fazla olacağını belirtebiliriz. Ödeme planları, artabilen, azalabilen,sabit ya da kişiye özel planlanılabilmektedir. Ancak ülkemiz genelini düşünecek olursak en çok tercih edilen ödeme planının sabit olduğunu görmekteyiz.

Ev kredileri için eğer akrabalarınız ile ortak almayı planlıyorsanız. Kredi çekecek kişiler için belirtilen şartları yine ortakların her ikisininde taşıması gerekmektedir. Aksi halde olumsuz düşünülecektir ve kredi çıkma durumu olumsuz sonuçlanacaktır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki ortakların birinin diğerine kefil olması gerekmektedir. Başka birinin kredi çekmesi için kefil olan kişi kendi adına da ayrıca kredi çekmek istemesi durumun da evli ise eşinin yazılı kefil beyanının bulunması gerekmektedir. Ve de kefil olduğu kişi borcunu ödememesi durumunda kendisinin ödemesi gerektiği için tüm ayrıntılar özenle incelenir. Direkt olarak alabilirsiniz, ya da alamazsınız şeklinde bilgi iletmek bu konu ile ilgili doğru olmayacaktır.

Almış olduğunuz konut kredisi için ya da genel olarak çekilen krediler için düşünüldüğünde; 2 aylık taksit tutarını ödememe durumun da banka tarafından tüm borcunuzu kapatmanız istenebilinmektedir. Bu hak 2015 yılında çıkan Tüketici Kredisi Yönetmeliğince, belirtilen kanun ile bankalar kullanılabilmektedirler. Ama baktığımız da bankalar sizlerden yalnızca geçirdiğiniz taksit tutarını istemektedir.

Sizler gecikme yaşadığınızda bankanın tamamını talep edebilme ihtimalini mutlaka düşünmelisiniz. Ev kredileri ile yalnızca mesken alabileceğinizi unutmamalısınız. Alacağınız krediler ile belirtmekte fayda vardır ki; asla bir arsa alamamaktasınız.