• YARIM ALTIN
  1.642,00
  % -1,47
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  338490,192
  % 7,50
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

240 Ay ( 20 Yıl ) Vadeli Ev Sahibi Olma Fırsatı

240 Ay ( 20 Yıl ) Vadeli Ev Sahibi Olma Fırsatı

Ev kredisi kullanarak kredi çekmeyi düşünen vatandaşların uzun süredir merakla bekledikleri 20 yıla varan ev kredisi hakkında tüm detaylar yazımız içeriğinde yer almaktadır. Son yıllarda artan emlak fiyatlarının yanı sıra yükselen kredi faizleri de konut kredisi çekerek ev almayı düşünene vatandaşı ciddi anlamda düşündürmüştü. Olumsuz gelişmelerin ardından ev sahibi olmak isteyen vatandaşa müjdeli haber geldi. 20 yıl yani 240 ay vade ile kişiler ev sahibi olabilecekler. Vadenin uzaması ile birlikte aylık olarak ödenen taksit tutarında da büyük bir azalma meydana gelmektedir. Bu sayede e sahibi olmak isteyip de kredinin aylık ödemelerinden çekinen pek çok vatandaş kredi çekerek ev sahibi olabilecek. 20 yıl vadeli ev kredisi detaylarının tümü yazımızın devamında yer almaktadır.

[mavi_baslik] 20 Yıl Vadeli Ev Kredisi Detayları [/mavi_baslik]

20 yıl vade ile satılacak olan evlerin projesi geçtiğimiz ayda başladı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için büyük bir fırsat olan 20 yıl vadeli ev kredisi, Konut kredisinin aylık taksitlerini ödeme gücü olmayan kişiler için değerlendirilmesi gereken bir fırsat niteliğindedir. Emlak Konut projesi olan bu projede, fırsatı kaçırmak istemeyen vatandaşlar Emlak Konut’un yapmakta olduğu projeleri yakından takip etmektedir. Ayrıca Hangi bankaların 240 ay vade ile konut kredisi verdiği ise yine merak konusudur.

15 Temmuz sonrasında meydana gelen olumsuzluklardan dolayı inşaat sektörü konut kredilerinin düşürülmesinin ardından geliştirilen projeler ile de halka destek olmaya ve sektördeki konumunu korumaya devam ediyor. Emlak Konut projelerinde 240 aya varan vade alternatifleri ile kredi kullanma imkanına sahip olacak olan vatandaşlar ayrıca sadece %5 peşinat ödeyeceklerdir. Konut kredisi vadesini 60 aya kadar tutanlar ise sıfır faizli kredi kullanım hakkına sahip olacaklardır.

20 yıl vadeli ev kredisi

20 yıl vadeli ev kredisi

Emlak Konut desteği ile faaliyete geçen bu projede Türkiye’de bir ilk olarak kayıtlara geçiyor. İlk kez bankalar 240 ay vadeli uygun faizli ve düşük peşinatlı ev kredisi veriyor. Kredi çekerek ev almayı düşünen vatandaşlar için içerisinde bulunulan bu fırsatın mutlaka değerlendirilmesi gerekiyor.

Emlak Konut’un daha önce sunmuş olduğu kampanya da %20 olan konut peşinat miktarı yeni proje ile birlikte %5 peşinata düşürüldü. Bu da ev almak için hiçbir hazırlığı olmayan vatandaşı bile harekete geçirmeyi başardı. Emlak Konut projesinden ev alan kişiler ilk başta %5 peşinatı yatırıp kalan %15 peşinatı ise evin teslim süresine kadar ödenmesine karar verildi.

Emlak Konut projesinden konut alan vatandaşlara 60 aylık konut kredisi vadesinde faiz oranı sıfır, 10 yıllık vade alternatifinden yararlananlar yüzde 0,45, 20 yıl vadeli ev kredisi faizi ise yüzde 0,79 olarak belirlenmiştir.

Faiz oranları ciddi anlamda düşük olması kişilerin bankaya ana para haricinde gerçekleştirecekleri ek ödemeyi de daha minimal seviyeye çekmektedir. Hatta aylık ödeme gücü yüksek olan kişiler 60 ay vadelik konut kredisinden faydalanarak kira öder gibi evinin kredisini ödeyebilir.

Emlak Konut’un ikinci projesi olan bu proje 1 Şubat tarihinden itibaren başlamıştır. Projenin son günü ise 31 Mart’tır.

[mavi_baslik] 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar [/mavi_baslik]

Emlak Konut projelerine kredi sağlayan 9 adet banka bulunuyor. Bu 9 adet banka Emlak Konut projesinin 20 yıla kadar vadeli konut kredisi kullanmasına olanak sağlıyor. Bankaların isimleri ise şöyle; Garanti Bankası, Albaraka, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halk Bank.

Emlak Konut’un başlatmış olduğu bu kampanyaya Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği, [gri]GYODER[/gri] de katılım sağladı. Böylece 20 yıl vadeli ev kredisi kullanarak ev alacak kişi sayısının da doğru orantılı olarak artması bekleniyor. Başta İstanbul olmak üzere Emlak Konut projelerinden 240 ay vadeli konut kredisi çekilebilir.

Projenin ilk ayağında büyük gelir elde eden Emlak Konut, bu ikinci projede daha fazla satış olmasını planlıyor. Mart ayının son gününe kadar sürecek olan kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin ellerini çabuk tutmaları ve bütçelerine uygun bir daireyi dilerler ise 60 ay vade ile 0 faizli dilerler ise 240 ay vadeleri 0,79 faiz oranı ile satın alabilirler.