• YARIM ALTIN
  1.642,00
  % -1,47
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  336589,191
  % 6,72
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Findeks Uyarı Hizmetinin Çalışma Şekli ve Ücret Bilgisi

Findeks Uyarı Hizmetinin Çalışma Şekli ve Ücret Bilgisi

Kredi notu uygulaması ile birlikte adını ilk kez duyurmaya başlayan Findeks sistemi, her geçen gün kullanıcılarını sevindiren yeni bir hizmet ile karşılarına çıkmaktadır. Findeks sistemi, günlük hayattaki mali işlemler için bir anlamda danışmanlık hizmeti vermekte olan sistemdir. Verilen bu hizmetin karşılığı olarak kullanıcılardan talep edilen ücretler ise oldukça düşük olmakla birlikte verilen hizmet kalitesine göre çok çok az bir maliyete sahiptir. Findeks uyarı hizmeti nin verdiği bilgileri herhangi bir alabilmek için bankaya gitmesi gerekmektedir. İşin ekonomik boyutu haricinde tam olarak ne kadar süreceği bilinmemekle birlikte acil durumlarda kredi ihtiyacı olan kişileri zor durumlara sokmaktadır.

[mavi_baslik] Findeks uyarı hizmeti [/mavi_baslik]

Finansal açıdan itibarın önemli bir göstergesi olan kredi notu, kredi kartı ve kredili mevduat hesapları ile ilişkili limit ve borç bilgilerinde yaşanan değişiklikleri ve yapılan yeni başvuruları ile ödeme gecikmelerini kullanıcıya bildiren sistemdir. Kısaca anlatmak gerekirse kullanıcıları bilgisi ya da bilgisi haricinde finansal durumda yaşanan değişiklikleri bildiren hizmettir. Öte yandan bilgi dahilinde olsa bile kullanıcının dikkatinden kaçabilecek önem arz eden finansal değişimleri takip edebilmek amacı ile en ideal sistemdir. Tek başına alınmasına gerek olmadan tün Findeks paketleri içinde bulunmakta olan bu hizmet sayesinde kullanıcının finansal açıdan yaşayabileceği tüm belirsizlikler ve aksiliklerin yaşanma olasılığı en aza indirilmiş olmaktadır.

Findeks uyarı hizmeti

Findeks uyarı hizmeti

[mavi_baslik] Findeks uyarı hizmeti bileşenleri [/mavi_baslik]

Findeks uyarı hizmeti pek çok farklı bileşenden oluşmakla birlikte edindiği bilgileri e-posta, kısa mesaj gibi kanallar üzerinden kullanıcıya ulaşmaktadır. Bu bileşenlerden ilki borç tutarıdır. Kredili ürünlerdeki toplamda sahip olunan borç tutarını ifade etmektedir. Bu hizmet ile borç tutarının artıp artmadığı takip edilebilmektedir. İkinci bileşen ise limitler toplamıdır. Bu hizmet kredili ürünlerdeki toplam limit tutarını ifade etmektedir. Ayrıca limitteki artış durumlarını takip edebilir ve kontrol altına alabilmektedir. Üçüncü bileşen ise findeks kredi notudur. Kullanıcılar için kredi notundaki değişimleri bilmek ve takibini sağlamak çok önemli bir işlemdir. Bu hizmet ile önceden belirtilen rakamın altına düşmesi halinde kullanıcı uyarılmaktadır. Dördüncü bileşen ise gecikme uyarısıdır. Bu hizmet kredili ürünlerde gecikme yaşanması halinde kullanıcıya uyarmaktadır. Uzun süre gecikme olması halinde yaşanan faiz işlemlerinin önüne geçerek hali hazırda var olan borçların artmasına engel olmaktadır. Beşinci bileşen ise yeni ürün açılışıdır. Kullanıcının ayarlaması halinde adına açılan kredi ya da [gri]kredi kartları[/gri] olması halinde uyarı vermektedir. Bu hizmet sahip olunana ürünlere hâkim olunması için oldukça önemlidir. Uyarı hizmetindeki son bileşen ise başvuru uyarısıdır. Bu hizmet kullanıcının tanımlaması halinde kullanıcın adına yapılan tüm kredili başvuru işlemleri için uyarı vermektedir.

Ayrıca uyarı hizmetinde sunulan uyarıların sınırlarını kullanıcı kendisi belirleyebilmektedir. Bu duruma örnek vermek gerekirse, kullanıcının kredi notu 1.300 puanın altına düşmesi halinde, [gri]kredi kart borcu[/gri] 4.000 TL’nin üzerine çıkması halinde, kredi kartı ya da bireysel kredilerin ödeme gününün geçirilmesi halinde ve kullanıcının adına kredili bir ürün başvurusu yapılması halinde uyarı alınabilmektedir.

[mavi_baslik] Findeks uyarı hizmeti için yapılması gerekenler [/mavi_baslik]

Findeks sisteminde uyarı hizmetinden yararlanmak için ilk olarak sisteme kayıt olunması gerekmektedir. Üye olma işlemi için sayfaya gidilmeli ve üyelik formu doldurulmalıdır. Ardından gelen sayfada kimlik bilgileri ya da ehliyet bilgileri ilgili yerlere girilmesi gerekmektedir. Ardından cep telefonuna gelen onay kodu geri gönderilmeli ve üyelik işlemi tamamlanmalıdır. Ticari kullanıcılar ise üyelik işlemleri için fazladan bir adım uygulamaları gerekmektedir.

Ticari kullanıcılar son adımda yetkili bir kuruma giderek istenilen belgeleri teslim etmeli ve üyelik işlemlerini tamamlamalıdır. Üyelik işleminden sonra uyarı hizmetini barındıran bir paket satın alınmalıdır. Sistemde bulunan tüm paketler uyarı hizmetini bünyesinde barındırdığı için yapılması gereken sadece kullanıcının ihtiyaçlarına uygun paket seçmesi yeterli olacaktır.

Findeks uyarı hizmeti e-posta, mesaj vb. pek çok farklı yolla kullanıcıları uyarmaktadır. Kullanıcı tarafından daha önce bir vakitte belirlenen konuları ve limitler ile alakalı bir değişiklik olması halinde ya da hazırda bulunan borç ödeme tarihinin gecikmesi halinde kullanıcıya e-posta ya da bildirim ile mesaj gönderilmektedir. Ayrıca bu bildirimlerin yapılması için Findeks sistemine aktif olarak giriş yapılması gerekmemektedir. Olası bir aksiliğin yaşanması halinde her nerede olunursa olsun anında bildirim alarak duruma müdahale edilebilmektedir.