Kredi Notu Öğrenme Sorgulama Hesaplama – Kredinotutr.com
Hibe Kredisi Nereden ve Nasıl Alınır?
Yazar: - 23 Mayıs 2017
2
0

Son dönemlerde sık sık gündeme gelmeye başlayan hibe kredileri, ülkemizdeki herhangi bir kamu kurum veya kuruluşu tarafından, kişilerin herhangi bir sektörde işe başlamaları için verilmektedir. Kişilere verilen hibe kredilerinde, bankalara göre çok daha ayrı bir uygulama bulunmaktadır. Çünkü, sunulan hibe kredilerinde kişilerin almış oldukları tutarı herhangi bir vade süresinde geri ödemelerine gerek yoktur. Hibe Kredisi Almak isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey, atılım gerçekleştirecekleri sektörü belirlemek ve işleri hakkında detayların yer aldığı, kime ve ne için hizmet sunduklarını belirten bir proje hazırlamalarıdır. Bu proje ile birlikte hem kamu kurum ve kuruluşlarından hibe kredisi hizmetlerinden faydalanılabilecek hem de özel yatırımcılara proje sunularak finansman desteği alınabilecektir.

[mavi_baslik] Hibe Kredisi Almak için Başvurulacak Kurum ve Kuruluşlar [/mavi_baslik]

Hibe kredisi almak isteyen kişilerin başvuracakları kurum ve kuruluşlara baktığımız zaman, Türkiye için en önemli olanları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • [turuncu]#[/turuncu] Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bakanlığa bağlı kuruluşlar.
  • [turuncu]#[/turuncu] Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme İdaresi Başkanlığı
  • [turuncu]#[/turuncu] Ticaret ve Sanayi Odaları
  • [turuncu]#[/turuncu] Bölgesel Kalkınma Ajansları
  • [turuncu]#[/turuncu] Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu
  • [turuncu]#[/turuncu] Sektörlere göre oluşturulmuş olan kooperatifler.
  • [turuncu]#[/turuncu] Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu
  • [turuncu]#[/turuncu] Özel bankalar, bakanlıklarca oluşturulan finansal kuruluşlar ya da özel firmalar.

Kişiler hibe kredisi almak için yukarıdaki kurumlara başvurabilirler. Fakat, yapacakları her başvuruda onlardan proje talep edilecektir. Bu sebepten dolayı da, hangi sektöre girmek istediğinize, nasıl bir çalışma şekline uyacağınıza, kaç kişi çalıştıracağınıza ve ne kadar bir sermayeye ihtiyaç duyduğunuza dair araştırmalar yapmalı, bu araştırmaları da proje haline getirerek hazır bir halde bulundurmalısınız.

Hibe Kredisi Almak

Hibe Kredisi Almak

Hibe kredisi denildiği zaman akıllara gelen ilk kurumlardan olan KOSGEB, yukarıdaki kurum ve kuruluşlara göre çok daha ayrı bir hizmet sunmaktadır. Özellikle KOBİlerin kalkınması ve işlerini büyütmeleri açısından derin bir çalışma şekli izleyen KOSGEB, kullanıcılarına ağırlıklı olarak hibe programları sunarken, çok yüksek miktarlardaki sermaye taleplerinde de faizsiz olarak hazırlanan ve ertelemeli olarak başlanan krediler ile hizmet sunmaktadır. KOSGEB tarafından sunulan bu hizmetlerden faydalanmak ve hibe kredisi almak için ise, projeniz yeterli olmayacaktır. İlk olarak KOSGEB merkezlerinde bulunan kurslara katılmanız ve sertifikanızı almanız gerekecektir.

[mavi_baslik] Hangi Alanlarda Hibe Kredisi Alınır? [/mavi_baslik]

Hibe kredisi almak isteyen kişilerin her şeyden önce doğru bir sektör seçmesi gerekecektir. Çünkü bu sektörler, ülkemizin farklı bölgelerinde öncelikli olarak karşımıza çıkmaktadır. Örnek verecek olursak; Marmara Bölgesi’nde sanayi ürünlerine yönelik yapılacak girişimlere öncelik verilebileceği gibi, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde bu destelerin yerini turizm sektörü alabilecektir. Bundan dolayı bakanlıklar tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan bildirilerin takip edilmesi hibe kredisi almak için son derece önemlidir. Eğer bölgenizde desteklenen ve iyi bir şekilde hazırlanan projeniz varsa, sizler de desteklerden, hibelerden ve faizsiz kredilerden faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ