Kredi Notu Öğrenme Sorgulama Hesaplama – Kredinotutr.com
Hükümet Düğmeye Bastı! İşsiz vatandaşa Müjde 908 TL Destek Veriliyor..!
Yazar: - 06 Ağustos 2020
4
7

İşsiz yurttaşların iş aramalarına destek sağlanmak amacı ile 908 TL ödeme yapılıyor. İşsiz yurttaşların hem iş arama hem de işe girme sürecinde çok sayıda destek ödemesi bulunur. Bu koşullarda, iki kademeli olarak 908 TL ödenmektedir. İş arama bulma ve istihdam parası olarak ödenen yardımların ayrıntıları..

Sosyal yardım alan yurttaşlara, işe girme süreçlerinde devlet tarafından bazı destekler temin edilmektedir. Bu desteklerin en önemlisi istihdam yardım parası ödemeleridir.

Ödemeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ödenmektedir. İstihdam yardım parası ödemeleri ve müracaatları nasıl yapılır?

İstihdam Yardım Parası Ödemeleri Kaynak: Hükümet Düğmeye Bastı! İşsiz vatandaşa Müjde 908 TL Destek Veriliyor..! 

İstihdam yardım parası ödemeleri Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığı ile yapılmaktadır. Bu yardımdan bakanlıktan sosyal yardım parası alan yurttaşlar faydalanabilmektedir. İşi olmayan yurttaşlar, iş arama sürecinde ilgili vakıflardan en az 40 TL, en fazla 120 TL ödeme alabilmektedir.

Yapılan ödemeler iş müracaatları sırasında gerekli yol, tıraş parası gibi maddi giderler için temin edilmektedir. İstihdam yardım parasının ikinci aşaması ise işe kabul edildikten sonradır.

Eğer müracaat kabul edilirse işe girecekleri sırada oluşacak evrak maddi giderlerı için ek ödeme yapılmaktadır. Ek ödeme miktarı 790 TL’dir. Belirlenen bu iki ödemeden de yaralanan yurttaşlar toplamda 908 TL ödeme alabilmektedir. Ödemeler için müracaatların Sosyal Yardımlar Genel Müdürlükleri’ne şahsen yapılması gerekiyor. Kaynak: Hükümet Düğmeye Bastı! İşsiz vatandaşa Müjde 908 TL Destek Veriliyor..!

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 7 Yorum Var)
 1. Dincer dedi ki:

  Hayırlı ugurlu işler bendesosyal yardımlaşmanın vermiş olduğu 908 tl den faydalanmak istiyorum yeşil kartım var.

 2. Veli Orçan dedi ki:

  Ben 9aydan beri issizim geçim kaynağı yok nasıl olacak

 3. Ferat Manul dedi ki:

  Is ariyorum

 4. Gıyasettin dedi ki:

  İşim olmadıgı için destek istiyorum 3 çocuk babasıyım.

 5. Muhittin dedi ki:

  İşsiz im 4 çocuk babası yim yardım

 6. Levent dedi ki:

  İşsizlik krdisi almak istiyorum

 7. Meryem dedi ki:

  İş arıyorum ev hanımıyım 3 çocuğum var yeşil kartlıyım ihtiyacım var

BİR YORUM YAZ