Kredi Notu Öğrenme Sorgulama Hesaplama – Kredinotutr.com
Kırmızı Kalem Yiyenler İçin Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 17 Kasım 2017
4
1

Daha önceden bankadan herhangi bir kredi veya kredi kartı kullandıysanız ve bunun borcunu ödemediyseniz siciliniz bozulacaktır. Bankalardan kırmızı kalem yemek ise özellikle kredi borçlarını birkaç ay boyunca ödemeyen kişilere uygulanan bir işlemdir. Bankalar borçlarını bu şekilde ödemeyen kişileri Kredi Kayıt Bürosu’na bildirerek sicilline işlenmesini sağlıyor. Bu durum sicilinize işlediği takdirde bankalardan ileride kullanmak isteyeceğiniz kredilerde veya kredi kartı başvurularınızda bankalar sizlere bazı zorluklar çıkarabilir. Hatta kırmızı kalem yediğiniz zaman bankalardan kredi kullanamayacağınızı bilmeniz gerekir.

Kırmızı kalem yiyenler için kredi veren banka ne yazık ki yoktur. Fakat bazı adımlar uygulayarak acil nakit ihtiyaçlarınızda bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Kırmızı kalem yiyen kişiler bankalardan kredi kullanabilmek için şu iki yöntemi deneyebilirler:

1-İpotek sunarak kredi kullanmak: Eğer taşınır veya taşınmaz bir mal varlığınız varsa bu mal varlığınızı bankaya ipotek göstererek kredi kullanabilirsiniz. Yalnız ipotek göstereceğiniz mal varlığınızın kullanmak istediğiniz krediyi karşılaması gerekir. Akbank üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

2-Kefil göstermek: Eğer çevrenizde size kefil olabilecek birisi varsa kefil göstererek kredi kullanabilirsiniz. Yalnız kefil göstereceğiniz kişinin kredi notunun da yüksek olması gerekir. Yani bankalar genellikle herkesin kefilliğini kabul etmemektedir. Günümüzde insanların mağdur olmamak için artık kimseye kefil olmadığını hatırlatmamız gerekiyor.

Eğer yukarıda belirttiğimiz iki adımı da gerçekleştiremiyorsanız ne yazık ki kredi kullanamazsınız. Bazı durumlarda yeni açılan bankalar kişinin son zamanlardaki banka hareketlerini inceleyerek kredi vermektedir. Bu yüzden yeni açılan bankalara başvuru yapmanız kredi kullanma ihtimalinizi artıracaktır.

 

# Oradaki bankalardan birisi olan Aktif Bank kredisinden bahsetmek istiyorum. Aktif bank sicilinize bakmadan size kredi imkanı sunana bir bankadır. Kredinin faiz oranı yüksek olsa bile çok acil ihtiyaçlarınızda hemen başvuru yapabilirsinzi. Akabinde kredinizi size en yakın bir PTT şubesinden alabilirsiniz. Taksit ödemelerinizi PTT bankamatikleri üzerinden gönderebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
BİR YORUM YAZ