Kredi Notu Öğrenme Sorgulama Hesaplama – Kredinotutr.com

Kredi Kartı

Kredi Kartı ; Gündelik hayatın vazgeçilmezlerinden birisi haline gelmiş, artık birçok alanda kullanılmaktadır. Daha önce büyük mağazalarda kullanma şansını yakaladığımız kredi kartları, artık çok küçük işletmelerde bile kullanılmaktadır.

Kullanım alanının artması ile birlikte kullanıcı sayısında da ciddi bir artış olan kredi kartlarında, özellikle internet üzerinden yapılacak tüm alışverişlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü, kredi kartının işlevi incelendiği zaman, kart bilgileri ve CVC ismi verilen güvenlik kodunun bilinmesi halinde internet üzerinden farklı kişiler kullanım sağlayabilmektedir.

Kredi Kartının İşlevleri Nelerdir?

Kredi kartı kullanımı hakkında en dikkat edilmesi gereken bu duruma karşılık bankalar ikili doğrulama işlemini devreye sokmuştur. Bu işlem sayesinde, hem internet bankacılığı hesabınıza girerken hem de internet üzerinden alışveriş yaparken, kart bilgilerine ek olarak banka tarafından gönderilecek güvenlik kodunun da sisteme girilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde işlem yapılması ise, birçok dolandırıcılık faaliyetinin önüne geçmiş durumdadır.

Kredi kartının işlevi hakkında yaptığımız incelemelerde, en çok hatanın ya da bilinmeyen durumların hesap kesim tarihlerinde ortaya çıktığı görülmektedir. Çünkü, hesap kesim tarihinde kişilere hazırlanan ekstrelerde birçok bilgi bulunmaktadır.

Burada asgari ödeme, dönem borcu, toplam borç ya da kullanılabilir bakiye gibi birçok terim ter almaktadır. Sizin ödeme işlemlerinde asıl dikkat etmeniz gereken dönem borcunuzdur. Bu da o ay içerisinde yaptığınız tüm tek çekim harcamaları ve taksitli alışverişlerde de günü gelen taksit miktarlarını ifade etmektedir.