Kredi Notu Öğrenme Sorgulama Hesaplama – Kredinotutr.com

Konut Kredisi

Konut kredisi kenarda bir birikimi olmayan evi alıp borcunu taksit taksit ödemek isteyen insanlar içindir. Ev almaya karar verdikten sonra kendi kriterlerinize uyan evi bankaya bildirerek başlar.  kredisi alacağınız evi banka tarafından teminat altına alınması karşılığı size verilen bir kredi türüdür.

Konut kredisi evin miktarına oranla değişir. Ödemeleri ise 5 yıl ila 30 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Satın almak istediğiniz konuta karar verdikten sonra en uygun krediyi veren bankaları araştırmanızda yarar var. Kredi başvurusu yaptınız ve onayı aldınız. Sırada gayrimenkul değerlendirme uzmanları var. Uzman kişiler satın alacağınız evin değerini belirler. Daha sonra değeri belirlenen evin 4’de 1 bedelini peşin olarak vermeniz istenir.

Yasalar gereği konut kredisinin yüzde 70 ila 75’i size verilebilir. Evin kalan kısmını siz ödemek zorundasınız. Eğer peşinatınız var ise evi kredi ile satın alabilirsiniz. Banka ile yapmış olduğunuz sözleşme sürecince faiz oranı ve vade üzerinden aylık ödeme yaparsınız.

Tüm güncel konut kredisi ve fırsatlarını bu kategori altından paylaşacağız.