Kredi Notu Öğrenme Sorgulama Hesaplama – Kredinotutr.com
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Yapılan İşlemler – Telefon Numarası ?
Yazar: - 15 Ağustos 2017
3
0

Türkiye’de faaliyet gösteren kamu bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, bireysel banka müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerin yanı sıra, ticari müşterilere sunmuş olduğu hizmetlerle de milyonlarca müşteri sayısına ulaşmış durumdadır. Sunulan hizmetler de faydalanan müşteriler de sayıca fazla olduğundan dolayı, hem banka şubelerindeki yığılmaları önlemek hem de kişilerin daha hızlı bir şekilde hizmet almalarının önünü açabilmek adına, Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile anında hizmet sunulmaktadır. Birçok farklı alanda hizmet alabileceğiniz Ziraat Bankası müşteri hizmetleri için, cep telefonunuz ya da sabit telefonlardan 0850 220 00 00 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

Banka tarafından oluşturulmuş olan telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilmeniz için banka müşterisi olma şartı bulunmamaktadır. Ziraat Bankası’nın geliştirmiş olduğu hizmetler hakkında detaylı bilgi almak ya da bankacılık işlemleri ile ilgili öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hizmet alabilirsiniz.

[mavi] Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Menüleri [/mavi]

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri için 0850 222 00 00 numarasını aradıktan sonra karşınıza öncelikli olarak bir operatör çıkacak ve hizmet alabilmenizin mümkün olduğu menüleri sizlere seslendirecektir. Burada 7 ayrı menü için seslendirme yapılacak ve bunlardan seçmek istediğinizi tuşlamanız talep edilecektir. Bankanın telefon bankacılığı hizmetlerinde seslendirilen rakamlara göre alabileceğiniz hizmetlerin genel hali şu şekildedir.

 • [turuncu]#[/turuncu] Bankada bulunan hesaplarınızdan bakiye sorgulama, İBAN adresi, müşteri numaranızı ya da hesap numaranızı öğrenme işlemleri
 • [turuncu]#[/turuncu] Kart işlemleri menüsü
 • [turuncu]#[/turuncu] Şifre işlemleri menüsü
 • [turuncu]#[/turuncu] İnternet şubesi (internet bankacılığı) hizmet ve teknik destek menüsü
 • [turuncu]#[/turuncu] Telefon bankacılığı hizmetleri
 • [turuncu]#[/turuncu] OGS ve HGS işlemleri
 • [turuncu]#[/turuncu] Diğer işlemler ve bilgi alma menüsü
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Burada bahsetmiş olduğumuz sayısal ifadeler ve karşılarındaki anlamlar, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişim kurulduğunda alınabilecek hizmetlerin genel halini ifade etmektedir. Seçilen bir menü ile birlikte alabileceğiniz hizmetler ve operatörün seçmenizi istediği menülerin hangi rakamlar ile seçileceğini de şu şekilde sıralayabiliriz.

 • [turuncu]#[/turuncu] 1 numaralı menüyü seçtiğiniz zaman, hizmet alabileceğiniz beş ayrı menü sizlere seslendirilecektir. Burada, hesap bakiyeniz ya da hesap hareketleriniz ile ilgili işlem yapmak isterseniz 1, İBAN numaranızı kısa sürede öğrenmek isterseniz 2, hesap numarası sorgulama işlemleri için 3, müşteri numarası sorgulama işlemleri için 4, telefon bankacılığı işlemleriniz için de 5’i tuşlamanız yeterli olacaktır.
 • [turuncu]#[/turuncu] 2 numaralı menüyü seçtiğiniz zaman, iki ayrı menüde işlem yapmanıza olanak tanınacaktır. Kredi kartı işlemleri ve şifre işlemleriniz için 1, banka kartı ve şifre işlemleri için de 2’yi tuşlamanız yeterli olacaktır.
 • [turuncu]#[/turuncu] 3 numaralı menü seçildiği zaman, kredi kartınızın şifre işlemleri için 1, telefon bankacılığında kullanacağınız şifre işlemleri için 2, internet bankacılığı hizmetlerinde kullanacağınız şifreler için 3, banka kartınızın şifre işlemleri için ise 4’ü tuşlamanız yeterli olacaktır.
 • [turuncu]#[/turuncu] 4 numaralı menüyü seçtiğiniz zaman, müşteri numaranızı müşteri temsilcisi yardımı ile öğrenmek için 1, SIM kartınızda bulunan banka bloke işlemleri için 2, internet bankacılığı üzerinden işlem limitlerinizi sorgulamak için 3, internet şubesi erişimleriniz ile ilgili bilgi almak için 4 ve diğer işlemler ile müşteri temsilcisine bağlanmak için 0’ı tuşlamanız gerekecektir.
 • [turuncu]#[/turuncu] 5 numaralı menüyü seçtiğiniz zaman, hesaplarınız ile ilgili işlemler için 1, kredi kartı işlemleri için 2, para transferi, havale ve eft işlemleri için 3, yatırım işlemleriniz hakkında bilgi almak için 4, HGS ve OGS işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için 5, Turkcell kullanıcıları için fatura ödeme işlemleri için 6, bankacılık hizmetleri hakkında bilgi almak ve müşteri temsilcisine bağlanmak için 0’ı tuşlayınız.
 • [turuncu]#[/turuncu] 6 numaralı menü, doğrudan OGS ve HGS işlemlerine sizi yönlendirecektir. Burada OGS ile ilgili yapabileceğiniz işlemler için 1, HGS ile ilgili tüm işlemleriniz için de 2’yi tuşlamanız gerekecektir.
 • [turuncu]#[/turuncu] 7 numaralı menü, diğer işlemler olarak adlandırılmaktadır. Buradan SIM kart bloke işlemi yapmak için 1, müşteri numaranızı öğrenmek için 2, İBAN adresinizi öğürenmek için 3, hesap numarası öğrenme işlemleriniz için 4, başvurular, ürünler ve başvuru sonuçlarınız hakkında bilgi almak için 5’i tuşlamalısınız.

Görüldüğü üzerei Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile banka şubelerine bile gitmeden onlarca farklı işlemi tek bir telefon görüşmesi ile yapabilmektesiniz. Burada bulunan menüleri inceleyerek, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeleri hızlandırabilir ve doğrudan müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ